Skocz do zawartości
tedeus63

GISEMAN matrix 8x54 PLEXA .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  

mam pytanie odnośnie  plexy w w/w lampie  ,kupiłem niedawna tą  lampe i  plexa  nie zakrywa całkowicie świetlówek brak około 3 cm z kazdej strony, chce wymienić na nową czy ktoś kto posiada taką lampę   mógłby podpowiedzieć  czy orginalnie plexa pokrywa całośc lampy czy  jest tak jak w mojej brak 2 razy po 3 cm . 

czy musi być jakiś specjalny rodzaj plexi czy może być np. taka z OBI. ewentualnie czy nie lepiej dać szybę. ?

dzięki za jakiekolwiek sugestie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam giessmana ale 6x 54 lecz wymiar lampy jest ten sam tylko po prostu niema 2 swietlówek.Mam tak samo, brakuje 2 cm po bokach.

tez myslałem nad wymianą plexi, ściągłem starą bo była zmatowiona na próbe i tak juz zostało

Edytowane przez nano300 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dz   

no właśnie moja jest juz porysowana  . a jak długo masz lampę bez plexi . woda się nie grzeje bardziej  ,nie zaszkodzi to końcówkom świetlówek , elektronicznym starterom? . może rzeczywiście  nie wkładać wcale plexi. dużo traci się światła przez porysowaną plexe. 

 

czy nie zaszkodzi lampie brak plexi ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 miesiące nie mam plexi , ostatnio czysciłem lampe i nie mozna powiedziec ze była czysta. lampa u mnie wisi  jakies 15 cm nad taflą wody.Podejrzewam ze plexi jest specjalnie mniejsza oryginalna w celu chłodzenia lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja  wisi  13 cm nad tafla wody .  chyba jednak poszukam nowej plexi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem plexi jest ochrona przed zachlapaniem i właściwe chłodzenie lampy(zapewnie właściwego obiegu powietrza). W Matrixach problemem jest to że właściwe obiegu powietrza tam nie ma,  jeden wentylator ciągnie, drugi pcha powietrze ale to stanowczo za mało - stąd próby stosowanie krótszych plexi.. Przy mało wydajnym chłodzeniu spada żywotność i wydajność świetlówek(nawet o 40% w Matrixach) ale jej brak powoduje ryzyko zachlapania/uszkodzenia odbłyśników. Trzeba wybierać między cholerą a dżumą ;-)

pozdrawiam

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Dzięki  

 co do plexy to  wymienię na nową  ,a  jeśli chodzi o chodzenie może warto zamontować jakieś mocniejsze wiatraki  ?    tak jak mówisz trzeba wybrać między cholerą a dżumą .

lampa kosztuje nie mało  a jednak widać jest niedopracowana.  :(    a może ktoś tu z kolegów z forum ma jakieś ciekawe rozwiązania , to proszę o rady.  

jest jedna zaleta bo praktycznie nie załącza mi się grzałka i mam 25 stopni. choć latem może to być dużym kłopotem . 

 

a może warto wyprowadzić stateczniki poza lampę ? bo one tez dużo dokładają ciepła do obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.