Skocz do zawartości
Mat_Mat

Budowa lampy - Dawcą Giesemann Aurora

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo,

Ruszam powoli z budową lampy o wymiarach 150x71 która będzie miała 12 szt T5 80W + 3 moduły LED z Aurory. Model jaki mam to Aurora 4x54w T5 oraz 3x85W LED. Muszę zmienić te 54W na 80W w związku z tym pytanie mam: co trzeba zmienić aby odpalić 80W T5 zamiast 54W. Przypuszczam, że stateczniki ale czy to tylko tyle? I gdzie mogę szukać stateczników dla lamp ściemnialnych 80W. Może oryginał giesemann? Pomoże ktoś ogarnięty w tym temacie? :)

PS. Sprecyzuje, że stateczniki mają ogarnąć tylko 4 świetlówki 80W T5 a nie 12 :) 8 będzie budowanych niezależnie i nie będą ściemnialne.

Edytowane przez Mat_Mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, waski01 napisał:

Dzięki za linka @waski01 Ściemnialne są oryginalnie w giesemannie. Mają osobne kanały w aplikacji itd. szkoda tego nie mieć skoro fabrycznie jest. Te pozostałe 8 szt T5 nie będą ściemnialne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega Ci radzi, daj Sobie spokój ze ściemnialnymi , zbędny bajer skoro będzie miał LED jeszcze. Ściemnianie świetlówek skraca ich żywotność, też byłbym za tym, żeby nie montować tego bajeru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przeczytaliście temat - kolega modernizuje bardzo fajną lampkę i nie chce zrobić DIY w czystej postaci tylko zachować dotychczasową funkcjonalność przy zmianie jedynie długości i mocy rur które stanowią dodatek do lampy. Stąd pytanie o stateczniki typowo ściemnialne. I nie chodzi o zbędny czy też niezbędny bajer a zachowanie pełni funkcjonalności lampy Aurora.

Wydaje mi się iż jest tak jak podejrzewasz - demontaż statecznika 54W montaż statecznika 80W i uzyskujesz sterowanie na nowym stateczniku za pomocą dotychczasowego sterownika lampy. Zdejmij obudowę - zerknij jakie wymiary ma statecznik i celuj w podobny wymiarem tak abyś zmieścił całość w dotychczasowej obudowie. (rury chyba wykroczą poza wymiar obudowy)
Poza tym masz 4x54 a chcesz 12x80 czyli tak czy inaczej nowa obudowa czeka na wnętrze z Aurory.

Tylko czy jest sens rozpruwać fajną lampę dla zrobienia DIY ?
Nie lepiej ją spieniężyć i pozyskane fundusze przeznaczyć na DIY ...

Niezłego potworka tworzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chwialekdzięki bo nie chciało mi się pisać raz jeszcze tłumaczenia o co chodzi :) Co do lampy to faktycznie cała obudowa idzie na złom a wnętrze pozyskuje na poczet nowej obudowy która jest już zespawana z aluminium + płyta sklejka 10mm do której będę kręcił T5 i robił wcinkę na moduły LED. Zastanawiałem się aby ją sprzedać ale na pewno nie uzyskam ceny jaka by mnie zadowoliła a lampa jest bardzo udana. Nigdy mi nie zgubiła ustawienia przy braku zasilania lub spadku napięcia. Barwa ledów i to w jaki sposób wyciągają kolor jest nie do przecenienia. Dodatkowo dość spoko sterowanie tą lempą to też kolejny +. @waski01podsłał fajnego linka do takich stateczników jakich potrzebuje tyle że są wycofane a ja nie mogę odnaleźć nic w necie. Są same zwykłe nieściemnialne. Szukam dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mat_Mat napisał:

@chwialekdzięki bo nie chciało mi się pisać raz jeszcze tłumaczenia o co chodzi :) Co do lampy to faktycznie cała obudowa idzie na złom a wnętrze pozyskuje na poczet nowej obudowy która jest już zespawana z aluminium + płyta sklejka 10mm do której będę kręcił T5 i robił wcinkę na moduły LED. Zastanawiałem się aby ją sprzedać ale na pewno nie uzyskam ceny jaka by mnie zadowoliła a lampa jest bardzo udana. Nigdy mi nie zgubiła ustawienia przy braku zasilania lub spadku napięcia. Barwa ledów i to w jaki sposób wyciągają kolor jest nie do przecenienia. Dodatkowo dość spoko sterowanie tą lempą to też kolejny +. @waski01podsłał fajnego linka do takich stateczników jakich potrzebuje tyle że są wycofane a ja nie mogę odnaleźć nic w necie. Są same zwykłe nieściemnialne. Szukam dalej :)

A taki:

https://www.zoolight.pl/product-pol-1291-STATECZNIK-ELEKTRONICZNY-REGULOWANY-PHILIPS-T5-2x80W.html
 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eduedzięki Kolego. Nie wpadłem aby wyszukiwać z frazą "regulowany" :D Jutro dzwonie. Będzie cudnie jak mają dostępne. Raz jeszcze dziękuje :respect:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mat_Mat napisał:

@Eduedzięki Kolego. Nie wpadłem aby wyszukiwać z frazą "regulowany" :D Jutro dzwonie. Będzie cudnie jak mają dostępne. Raz jeszcze dziękuje :respect:

Proszę bardzo, ewentualnie jeszcze możesz tutaj zapytać :

https://www.elektryknet.pl/statecznik-elektroniczny-sciemnialny-1-10v-2-80w,3,1308,9661

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.