Skocz do zawartości
rafiozzo

Odpieniacz do 72 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jakieś 3 miesiące temu wystartowałem zbiornik 72 litrowy (60x30x40), zakupiłem szybko sprzęt po wstępnym researchu, a w tym filtr kaskadowy FZN-2 (a w nim węgiel, phosguard, purigen i siporax). Obsada to 2 błazny, euphyllia, xenia, braireum, ricordea i trochę grzybków, caulastrea. Generalnie nie narzekam jakoś na ten rodzaj filtracji, ale jednak mam wrażenie, że mogłoby być lepiej. Denerwują mnie chwiejne parametry i chciałbym w końcu, aby w akwarium panowała jakaś równowaga. Irytujące jest też, że kaskada zasysa wodę od dołu i syf zostaje na siporaxie i innych.

Myślę o odpieniaczu, który nie byłby zbyt głośny, ponieważ sypiam w tym pokoju. Fajnie by było, gdyby nie wystawał jakoś specjalnie wysoko nad zbiornikiem. Jestem absolutnie zielony w tym temacie, stąd też proszę o pomoc.

Co byście poradzili? Cały czas myślę, czy nie przejść na filtrację wewnętrzną np. Reefpack 250, tylko trochę droga sprawa i się zastanawiam czy nie zagraci akwarium w środku, ale z drugiej strony przyszłościowe (chciałbym kiedyś przejść na nieco większy zbiornik). Taka filtracja wewnętrzna z odpieniaczem ułatwiłaby mi przykrycie akwarium siatką, a przymierzam się do tego, bo ostatnio babka kopiąca w nocy wyskoczyła i odeszła na wieczną rafę. :/ Może znacie inne ciekawe zestawy? Jestem otwarty na wszelkie propozycje w tym zakresie, z chęcią wysłucham ciekawych rozwiązań. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

popatrz na np. tunze 9001 są opisy i filmiki na YT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zainteresowany to akurat wymieniłem filtrację w swoim zbiorniku (zrobiłem sump) i będę miał na sprzedaż reefpack 250 (filtr+odpieniacz 9004). Jak coś to priv


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 9001 mam w 90l i sprawuje się rewelacyjnie 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, czesiu napisał:

będę miał na sprzedaż

 

11 godzin temu, fidelart napisał:

Mam na sprzedaż

I od tego też jest targowisko, PW w ostateczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu moj zbiornik dokładnie takich wymiarów jak planujesz 

 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaką masz obsadę. Babkę w takim małym litrażu bym sobie odpuścił, po pierwsze ciężko będzie ją wykarmić a po drugie już się przekonałeś. Moja była dość terytorialna i nie pozwalała nikomu podpływać w okolice jej norki, nawet nassariusy brała w gębę i wywalała w siną dal :D ale to było 250 litrów.

Ja w 100 litrach w obiegu mam BUBBLE MAGUS NAC-QQ i trzyma mi NO3 na niskim poziomie przy obsadzie dwa błazny i krewetka czyszcząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.