Skocz do zawartości
eXo

Wybór lampy LED do kostki 50x50x63

Rekomendowane odpowiedzi

Po Nowym Roku planuje zmianę oświetlenia w swoim małym morszczaku. Na tą chwilę są Retrofity Aquaela połączone ze świetlówkami T5, jednak nie są one dla mnie ani praktyczne, ani odpowiednie wizualnie.

Akwarium to kostka o wymiarach 50x50x63cm. Obecna obsada to w głównej mierze miękasy, jednak z czasem będę chciał przejść w stronę LPS + może jakieś mniej wymagające SPS. Budżet to max 1700-2000 zł. Najlepiej jakby była możliwość montażu na brzegu zbiornika, bez podwieszania. Czy możecie coś polecić odpowiedniego w tym zakresie?


c2146cd4380d7f0a5fe62d5a2d4e2c13u1900a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może MAXSPECT RSX R5-100 lub Ethereal? Mam Ethereal w trochę większym akwarium 75x55x60 i jestem zadowolony, wszystkie korale, łącznie z SPS wyglądają na zadowolone.

Edytowane przez matroxpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Kessil a160we Tuba Blue zrobila by robote no i chyba miesci sie w cenie, razem z kontrolerem i mocowaniem...

Jak sie raz mialo Kessil'a to nie chce sie juz nic innego...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kostki 50x50 w zupełności powinna wystarczyć AI Prime HD lub na bogato RADION XR15 G4 PRO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam AI hydra 26hd. Powinna byc w budzecie ( bez uchwytu) i na prawde daje rewelacyjne swiatlo i mozliwosci :)


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie propozycję.

AI Hydra wygląda bardzo fajnie i cenowo też by uszła, ale koszt uchwytu to jakieś nieporozumienie...prawie 500zł :o, a podwieszenie na linkach może być w moim przypadku nieco problematyczne. Nie chce też druciarstwa z dorabianiem uchwytu na własną rękę - już wystarczy, że obecne oświetlenie robiłem sam :P

Z podanych wyżej skłaniam się póki co albo ku lampie Kessil a160we albo AI Prime HD. Kessil nieco tańszy, ale ze sterownikiem i uchwytem, robi się już nieco droższy od AI Prime. Czy któraś z tych dwóch będzie lepszym wyborem pod mój baniak? Czy to już tylko kwestia ceny i upodobań wizualnych?

Edytowane przez eXo (wyświetl historię edycji)

c2146cd4380d7f0a5fe62d5a2d4e2c13u1900a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam AI Prime HD i złego słowa nie powiem, fajne barwy, dno zbiornika też oświetla o dziwo ładnie :) Możesz zobaczyć u mnie w temacie jak to wygląda, sterownik to Twój telefon komórkowy z androidem, ustawienia dziecinnie proste, możesz nawet wrzucić gotowe ustawienia od kogoś. Mi się też nie podobało, to że musiałem dokupić uchwyt, który wg, mnie powinien być w komplecie z lampą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, calak napisał:

Ja używam AI Prime HD i złego słowa nie powiem, fajne barwy, dno zbiornika też oświetla o dziwo ładnie :) Możesz zobaczyć u mnie w temacie jak to wygląda, sterownik to Twój telefon komórkowy z androidem, ustawienia dziecinnie proste, możesz nawet wrzucić gotowe ustawienia od kogoś. Mi się też nie podobało, to że musiałem dokupić uchwyt, który wg, mnie powinien być w komplecie z lampą. 

Na zdjęciach wygląda bardzo fajnie i taki efekt wizualny jeżeli chodzi o oświetlenie byłby dla mnie satysfakcjonujący. Jedyne obawy mam co do dna...u Ciebie w większości jest doświetlone - pytanie czy te moje dodatkowe 20 cm na wysokości nie zrobią zbyt dużej różnicy?


c2146cd4380d7f0a5fe62d5a2d4e2c13u1900a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eXo napisał:

pytanie czy te moje dodatkowe 20 cm na wysokości nie zrobią zbyt dużej różnicy?

To już chyba kwestia jak wysoko nad taflą wody ją powiesisz, u mnie jest to około 20cm, u Ciebie może być np 10cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2018 o 11:57, matroxpl napisał:

Może MAXSPECT RSX R5-100 lub Ethereal? Mam Ethereal w trochę większym akwarium 75x55x60 i jestem zadowolony, wszystkie korale, łącznie z SPS wyglądają na zadowolone.

Proszę również zwrócić uwagę na opcję Maxspect RSX R5-50 :) Cena 1199zł - Obecnie jest to nowość ale już cieszy się dużą popularnością przy takich właśnie kostkach.  
Pozdrawiam 

 


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka kostke i mam rezor r420 130w, swietna lampa i namocniej na 80% mam ustawiona


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie do 2000pln wybrał bym maxpect rsx 100w. Mam taką lampę w kostce 50x50x50cm. W tej cenie dokupisz kontroler icv6 z którego będziesz zadowolony. Wtedy jest proste sterowanie z telefonu i dostęp do gotowych ustawień dla konkretnej obsady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam? :) Na co padła ostateczna decyzja? :)

PS. jakbyś był zainteresowany to mam do sprzedania Maxspecta ethereal z kontrolerem oczywiście :)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2019 o 00:11, flcf napisał:

No i jak tam? :) Na co padła ostateczna decyzja? :)

 PS. jakbyś był zainteresowany to mam do sprzedania Maxspecta ethereal z kontrolerem oczywiście :)

Pozdrawiam ;)

A dlaczego sprzedajesz? Ja szukam lampy do mojej kostki i jednak chyba wezmę Radiona XR15. Głównie z uwagi na to że chcę dodać bardziej wymagające SPSy do mojej kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.