Skocz do zawartości
cris6

Aquael Glossy Marine 437 litrów w obiegu CRIS6

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się nie wiem ile trwa już ta choroba ale z tego co widzę to chyba odkąd się pojawiłem na tym świecie czyli od dawna :)

Za dzieciaka były standardowo rożne zbiorniki słodkowodne jak to u każdego.  W 2007 roku przyjechało do mnie pierwsze akwarium morskie wtedy to sprowadzane za oceanu bo u nas jeszcze nie było gotowych zestawów a był to zbiornik Oceanic Bio Cube 29 czyli jakieś 110 litrów. Oczywiście wszystko udokumentowane dzięki nano  reef

 

Jak to bywa w tej chorobie było za małe i zostało zmienione w 2010 roku na zestaw który sam kompletowałem

W tym przypadku pojawiła się budowa domu i wszystko trzeba było likwidować

Przyszedł czas na akwarium w nowym miejscu zamieszkania i tu od 2 lat  było akwarium roślinne Aquael Glossy 120 cm. Chciałem zawsze tego spróbować ,akwarium pięknie się prowadziło ale brakowało mi czegoś jak to jest w tej chorobie nie wspominając że roślinne to dopiero było zabawy zwłaszcza z nożyczkami minimum raz w tygodniu

 

Po roku chciałem spróbować czegoś innego. To akwarium było całkowicie bezobsługowe. Podmianki i karmienie ale to jednak nie to co zawsze mi w głowie siedzi

 

No i tu decyzja została podjęta glossy pojechało do nowego właściciela a ja czekam na dostawę nowego zbiornika Aquael Marine 120  czyli 437 litrów w obiegu.

Mam nadzieję ze te lata coś mnie nauczyły i to trzecie akwarium morskie w końcu będzie takie jak mi się wymarzyło bo ta choroba  już jest na całe życie :)

 

 

Edytowane przez cris6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, cris6 napisał:

No i tu decyzja została podjęta glossy pojechało do nowego właściciela a ja czekam na dostawę nowego zbiornika Aquael Marine 120  czyli 437 litrów w obiegu.

Nie szkoda Ci było "piniędzy" ? :P oczywiście każdy robi jak uważa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fresz33 napisał:

Nie szkoda Ci było "piniędzy" ? :P oczywiście każdy robi jak uważa ;) 

No tanie nie jest ale co zrobić jak się podoba a o gustach się nie dyskutuje. Co do Aquaela jestem mega zadowolony z obsługi . Poprzedni zbiornik Glossy został wymieniony po prawie 2 latach gwarancji na nowy z powodu wady i to w ekspresowym tempie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz że jest ono za wąskie? (55cm głębokości) Myślę że w tych pieniądzach spokojnie można by wykombinować coś ciekawszego :)

Jest to tylko moja opinia , i tak jak napisał to fresz każdy robi tak jak uważa 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zbiornika już jest zamknięty szukałem dość długo i nic na rynku nie ma z gotowych zestawów które mają cały sprzęt ładnie schowany np. Red Sea Reefer który jest jeszcze droższy i brak korony . Tak jak pisałem miałem Glossy i taki zbiornik mi odpowiada ze względu na jakość wykonania. Teraz pozostało tylko czekac bo te zestawy nie są dostępne od ręki

Teraz mam temat oświetlenia miałem w poprzednim zbiorniku 2 x black python 160W . Od tamtej pory trochę czasu upłynęło i widzę że ceny  oświetlenia niestety nie spadły a za to tendencja jest do powrotu do T5. Ja T5 nigdy nie miałem ale nie wiem czy się nie zdecyduje na lampę 6x54W bo ładnie pokryje 120 cm . I tu tez muszę mieć Lampe która będzie tuż nad zbiornikiem a nie 50 cm wyżej . Lampa Pacific Sun Althea  6x54W bardzo mi się podoba ale cena już mniej, a może led decyzja jeszcze nie podjęta

Edytowane przez cris6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz miał ten zestaw to daj parę fotek z montażu jak to wszystko wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x54? [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zbiornik Marine Glossy 120 od kilku tygodni, zbiornik wykonany bardzo dobrze ale ma kilka wad. Korony w tym zbiorniku tak naprawdę nie ma, woda podnosi się na tyle wysoko, ze bez korony się nie obejdzie, musiałem od razu wykonać. Sump również do wymiany, jest po prostu za mały jak na ten zbiornik, również został zlecony. Hydraulika oparta jest na wężach i wszystko ok ale tych węży nie ma w zestawie. Znalazłem tylko jedną firmę w Polsce która sprzedała mi węże silikonowe o średnicy ponad 40mm które trzeba tam zamontować, innego rodzaju węży nie odważyłem się zastosować. W kominie jako sitko zastosowali po prostu spływ od basenu który zaciąga wodę dopiero od połowy komina.  Nie wiem czy zbiornik już posiadasz czy dopiero będziesz miał, jestem ciekaw twoich spostrzeżeń. Kupiłem go trochę w ciemno, bardzo mało informacji jest na ich temat. Nie jestem doświadczonym morszczakiem, koledzy z forum pomogli mi ten zbiornik przerobić na taki jaki powinien być od początku za takie pieniądze.

Edytowane przez Blowy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornika nie mam jeszcze, jest zamówiony i dalej czekam. Z tego co piszesz to są wady których nie powinno być w takim zestawie . Czy kontaktowałeś się z producentem w tej sprawie  ? Ja mam tylko informację że mają jakieś problemy techniczne i tyle wiem. Czekam na swój to się wypowiem ale z filmów z targów nie widzę jakiś problemów z koroną. Czy nie lepiej było zastosować rury pcv niż kupować węże ?

 

 

Edytowane przez cris6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kontaktowałem się. Ale wiesz jak to jest w takich dużych firmach, dla nich wszystko jest ok :) Na pytanie, czemu zastosowali sito do basenu, dostałem odpowiedź, że to sito akwarystyczne. Niby nic takiego ale w środku zostawili nawet dławik basenowy który trzeba usunąć aby nie blokował przepływu wody. Zastosowałem węże, ponieważ dali wszystkie złączki pod to więc już nie chciałem dalej dokładać. Po zalaniu, wody jest 3 cm od górnej krawędzi więc jak dla mnie trochę mało aby zapobiec wyskakiwaniu zwierząt. W wolnej chwili założę swój temat i opiszę co i jak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko ok myślałem że ci się woda przelewa przez np. włączone falowniki. Co do ryb u mnie lampa będzie prawie po całości nisko zawieszona a jak będzie problem to siatka. Od razu widać że tam jest niska korona i trzeba zastosować siatkę z ramką jeśli nie ma nic nad zbiornikiem i powiem szczerze że nie kupiłyby tego w życiu jakbym miał koronę robić która zepsuje cały wygląd takiego akwarium to lepiej już samami składać tak jak to robiłem poprzednio

Edytowane przez cris6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fresz33 napisał:

Rzeczywiście sump to taki mały sumpik ;) 

No to fakt. Ale nie wiem w sumie jak by był większy to gdzie wcisnąć dolewkę. 

Na ta chwilę mamy jeszcze

Pompa obiegowa Jebao DCP 6500

Cyrkulacja Jebao  RW 15 obecnie 1 szt na testy

Odpieniacz Deltec SC 1455

Jutro przyjdzie sucha skała cięta 25 kg  Marko Rocks

Edytowane przez cris6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, cris6 napisał:

Skala ułożona ,  a dziś woda ro di kapie już do zbiornika

No no , ułożenie skały pierwsza klasa :clap: bardzo mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skałę kleiłeś czymś, czy poukładana jedna na drugą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasa. Trochę Ci zazdroszczę tych początków. Chociaż, z drugiej strony, po tym co sam przeszedłem to chyba nie chciałbym znów zaczynać. 

Powodzenia

Ale daj jakąś aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Do zbiornika trafił żywy Piasek Bio-Active Live Aragonite White 18kg

Zmiana cyrkulacji z Jebao RW15 na MOVER M7200 2 sztuki.

Od tygodnia woda się kręci i czekamy cierpliwie czekamy .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 14 dzień zmiana cyrkulacji na 2x JEBAO OW25 oraz krótka amatorska recenzja z ich pracy.

Do sumpa trafiło 2 kg Maxspect Nano-Tech Bio-Media - BioSphere

Obecnie mamy

4 litry Siporax

2 kg Nano-Tech Bio-Media Maxspect

 

Edytowane przez cris6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.