Skocz do zawartości
CoralHouse

Nowy model Kessil X

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do nietypowego akwarium o bokach lewy 65cm* tył 120cm* prawy 35cm.. wysokość 65cm (okolo 400l) wystarczą 2szt?

Czy ma ktoś ten nowy model i może podzielić się swoimi doświadczeniami? 

Edytowane przez Markaz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Akwarium ma wielkość 200x50x50 2 kessil zawieszone 60cm od dna, realnie oświetlają 160cm dł.  Rozmawiałem z właścicielem akwarium i naprawdę  poleca te lampki. Sam niedługo zmieniam oświetlenie właśnie na tego kessila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba akwarium forumowego panoramiksa, czy jakoś tak? 

On bazuje na innej lampie, widać niedoswietlony środek akwarium. Szukam opinii osób którym jedynym źródłem światła jest kessil a360x. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem  informacji i użytkowników tej lampy, ale jak to jest z nowościami ciężka  sprawa.  Jedna  lampa oświetli  80x80 to jest informacja od coralhouse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mati21 napisał:

Długo szukałem  informacji i użytkowników tej lampy, ale jak to jest z nowościami ciężka  sprawa.  Jedna  lampa oświetli  80x80 to jest informacja od coralhouse.

No to chociaż tyle się dowiedziałem... 80cm, czyli o 20cm więcej od poprzedniej wersji. Na YouTube jest cała masa filmików ale głównie tzw pokazówki.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj taki ciekawy filmik, ktory pewnie sie spodoba kessilowcom: 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Iceberg napisał:

Tutaj taki ciekawy filmik, ktory pewnie sie spodoba kessilowcom: 

 

Sztos! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną sztukę powieszoną nad akwarium 50x60 i głębokości 50cm i mam wrażenie że ta lampa spokojnie może oświetlić dużo większą powierzchnię. 

Jak dla mnie lampa jest rewelacyjna i jestem kessilem zachwycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, flcf napisał:

Ja mam jedną sztukę powieszoną nad akwarium 50x60 i głębokości 50cm i mam wrażenie że ta lampa spokojnie może oświetlić dużo większą powierzchnię. 

Jak dla mnie lampa jest rewelacyjna i jestem kessilem zachwycony.

Dzięki za opinie. Jak wysoko masz zawieszonego kessila? Używasz uchwytu gooseneck, czy tego drugiego, sztywnego?

Wszędzie na filmikach widziałem że wiszą dość wysoko i boję się że gdy będę siedział przy akwarium to będzie mnie razic światło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Markaz napisał:

Dzięki za opinie. Jak wysoko masz zawieszonego kessila? Używasz uchwytu gooseneck, czy tego drugiego, sztywnego?

Wszędzie na filmikach widziałem że wiszą dość wysoko i boję się że gdy będę siedział przy akwarium to będzie mnie razic światło. 

U mnie jest około 25 cm od lustra wody - czemu tak  - nie mam pojęcia ;) Tak zamontowałem i tak zostało :)

Mam ją zmontowaną na tym sztywnym pałąku ( po prostu mi się bardziej podobał ) natomiast niezależnie od lampy jak nie masz korony to każda będzie Cię raziła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić zdjęcie jak to wygląda u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, flcf napisał:

U mnie jest około 25 cm od lustra wody - czemu tak  - nie mam pojęcia ;) Tak zamontowałem i tak zostało :)

Mam ją zmontowaną na tym sztywnym pałąku ( po prostu mi się bardziej podobał ) natomiast niezależnie od lampy jak nie masz korony to każda będzie Cię raziła :)

Masz jakieś zdjęcia do wklejenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda. Zobaczymy czy u mnie da radę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka dotarła:D Jestem bardzo zaskoczony jej rozmiarem i efektem jaki jest w baniaku. Akwarium mam przy południowym oknie więc bliki ze słońca to codzienność ale z lampy są jeszcze lepsze, magiczne, nie spodziewałem się aż takiego efektu. Rozmiarowo to mikrus przy innych lampach tego typu, ale moc ma genialną. Powierzchnia 80x50 oświetlona w całości, lepiej niż przy mojej chince + 2x24w ale to jest inne światło. Łatwość programowania z kontrolerem jest zaskakująca w porównaniu z maxspectem którego miałem okazję gościć. Ale żeby nie było tak kolorowo to niestety przy tych gabarytach radiator jest bardzo mały więc wentylator chodzi cały czas, a do najcichszych nie należy.  Narazie lampa chodzi na max 50% intesywności  przy większej mocy korale się kurczyły co nie zdarzyło mi się przy poprzedniej lampie mimo że działała na 80%+ 2x24w 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2019 o 23:25, mati21 napisał:

Lampka dotarła:D Jestem bardzo zaskoczony jej rozmiarem i efektem jaki jest w baniaku. Akwarium mam przy południowym oknie więc bliki ze słońca to codzienność ale z lampy są jeszcze lepsze, magiczne, nie spodziewałem się aż takiego efektu. Rozmiarowo to mikrus przy innych lampach tego typu, ale moc ma genialną. Powierzchnia 80x50 oświetlona w całości, lepiej niż przy mojej chince + 2x24w ale to jest inne światło. Łatwość programowania z kontrolerem jest zaskakująca w porównaniu z maxspectem którego miałem okazję gościć. Ale żeby nie było tak kolorowo to niestety przy tych gabarytach radiator jest bardzo mały więc wentylator chodzi cały czas, a do najcichszych nie należy.  Narazie lampa chodzi na max 50% intesywności  przy większej mocy korale się kurczyły co nie zdarzyło mi się przy poprzedniej lampie mimo że działała na 80%+ 2x24w 

Witam, możesz coś więcej napisać o dźwięku wentylatora, czy słychać go powiedzmy tylko z bliska? Czy przeszkadzalby np w oglądaniu tv? Kurcze, fajna ta lampka, myślałem że jest cicha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka jest rewelacyjna i nic tego nie zmieni. Przy oglądaniu tv nie usłyszysz wentylatora napewno, lecz przy trybie księżyca, lub jak jest cisza  to słychać  szum z odległości 3m. Nie jest to jakieś uciążliwe bo idzie się do tego przyzwyczaić, ale delikatnie szumi. Im większa intensywność tym głośniej  szumi. Przy trybie księżycowy przy lampie  jest 35db, 3m dalej jest 20db. Jutro sprawdzę ile jest przy pełnej mocy

Edytowane przez mati21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2019 o 21:49, mati21 napisał:

Lampka jest rewelacyjna i nic tego nie zmieni. Przy oglądaniu tv nie usłyszysz wentylatora napewno, lecz przy trybie księżyca, lub jak jest cisza  to słychać  szum z odległości 3m. Nie jest to jakieś uciążliwe bo idzie się do tego przyzwyczaić, ale delikatnie szumi. Im większa intensywność tym głośniej  szumi. Przy trybie księżycowy przy lampie  jest 35db, 3m dalej jest 20db. Jutro sprawdzę ile jest przy pełnej mocy

Czyli mniej więcej szumi jak wiatraczek w komputerze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Ją wczoraj w sklepie i wydaje mi się że mój zbiornik 130 na 60 oświetli jedna sztuka. Mam racje czy się mylę ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2019 o 22:20, flcf napisał:

Ja mam jedną sztukę powieszoną nad akwarium 50x60 i głębokości 50cm i mam wrażenie że ta lampa spokojnie może oświetlić dużo większą powierzchnię. 

Jak dla mnie lampa jest rewelacyjna i jestem kessilem zachwycony.

Witam ja tez zakupiłem ten model mam pytanie odnośnie ustawienia jak długo swieci i jak masz ustawione kontrole 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.