Skocz do zawartości
sir_rolu

Problem z parametrami wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z no2 w akwarium .  z testu wyczytanaego mam okolo 2mg/l . Akwarium zalozone dwa tygodnie temu woda i skala ze zbiornikow pracujacych ze sklepu. Tylko piach nowy z torebki nie pamietam nazwy ale oczywiscie ze sklepu z akwarystyka morska . Zbiornik ma 112 l , 13 kg skaly . Lane bakterie wedlog zalecen : HS Aqua Bacto Marin , Odpieniacz tunze 9004 , pompa cyrkulujaca tunze 6025 do tego filtr kubelkowy do lepszej cyrkulacji wklady gabka i wata . W akwarium po tygodniu wpadly standardowo blazenki z ukwialem , dwie krewetki filtracyjne i 2 kraby jeden pustelnik drogi tez pozeracz glonow . Co zrobic aby szybko zbic no2 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 tygodniach no2 masz takie jak powinno być, poczytaj o cyklu azotowym, co Cię podkusiło żeby już wpuszczać zwierzęta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala i woda ze zbiornikow pracujacych parametry poczatkowo bylo ok . Dzisiaj wylaczylem kubelek i podminilem okolo 30 l wody na swieza wode . Odpieniacz wyczyszczony i odpalony na full . pompa cyrkulujaca nastawiona bezposrednio w skale .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium dojrzewa. Na żywej skale i wodzie ten proces powinien być szybszy i łagodniejszy, ale musi się zamknąć cykl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
41 minut temu, sir_rolu napisał:

 Akwarium zalozone dwa tygodnie temu

filtr kubelkowy do lepszej cyrkulacji wklady gabka i wata

 

6 minut temu, sir_rolu napisał:

 Dzisiaj wylaczylem kubelek

i co - sądzisz że w 2 tygodnie filtr zaczął "normalnie" pracować ? czy miał działać tylko jako mechaniczny  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr mial dzialac tylko jako mechaniczny . staram sie ogarnac problem to moje pierwsze akwarium morskie w danej sytuacji jakiej jestem czy da rade cos zrobic aby poprawic parametry wody i zwierzta zeby nie ucierpialy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwierzaki przeniósł do dojrzałego akwarium (może sklep je przechowa?) lał bakterie i czekał aż akwarium dojrzeje. Ciekawe jak z NH3 u Ciebie teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos bede musial pomyslec z ewentualnym przeniesieniu zycia , dziwi mnie fakt bo dzis robielm test jbl easy test i mniej wiecej wyszlo mi tak :

no3 okolo 10 mg/l

no2 okolo 0.5mg.l

KH okolo 6 

pH okolo 7.6

temperatura wody 25 stopni

 

dzisiaj walczylem tez odpieniaczem po podmianie wody i czyszzczeniu odpieniacza mialem cala mase mikro babli. udalo mi sie ustawic ze puki co ewentualnie mikro bable uciekaja mi na laczeniach przez to ze poprzednio walilo mi strasznie bablami z dolu zaczelo mi sie za odpieniaczem odkladac biala maź . teraz jest ok . a zycie w akwarium bez zmian wszystko zachowuje sie jak na poczatku bez podejrzanych zachowan ukwialy sie pompuja blazenki jak i krewetki i kraby caly czas normalnie sie zachowuja . tak mi sie wydaje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie przebiega cykl azotowy. No2 będzie spadać No3 rosnąć. Swoją drogą testy Jbl na no3 w morskim chyba nie mają najlepszych opinii. Warto zaopatrzyć się w coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, NAP napisał:

Swoją drogą testy Jbl na no3 w morskim chyba nie mają najlepszych opinii

Według porównania są całkiem dokładne, ale zakres zaczyn się od 0,5 albo 1 nie pamiętam teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.