Skocz do zawartości
gracjan87

Zakup oświetlenia z chin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuje kupić jakieś oświetlenie z aliexpress do baniaka 60x30x30cm może ktoś z was ma doświadczenie, może polecić jakiegoś sprzedawcę albo konkretny sprzęt.. 

Ktoś zapyta dlaczego.. a no bo po co przepłacać.. 

Ktoś powie że to shit.. ok może nie jest to najwyższa półka ale bez przesady można coś trafić 

Ktoś powie to zaraz padnie.. baniak będzie na próbę jak się wszystko uda to przesiądę się na większy to i oświetlenie się wymieni

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

No np. coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/Marine-LED-light-coral-SPS-LPS-aquarium-sea-reef-tank-white-blue-Chihiros-brief-style/32639655802.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.72012e0eQ7jBei

Edytowane przez gracjan87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

akurat to można dostać w PL - cena nie jest aż tak przesadzona a masz wtedy normalną gwarancję

albo po prostu kupić radiaor diody nóżki i samemu poskładać - wszystko jest na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, gracjan87 napisał:

60x30x30 54 l 1 taka to za mało ? 

to coś ma 10W nawet licząc że świeci 2x mocniej niż świetlówka (a tak nie jest) to masz 20W świetlówki na 54l - czy to jest (około) 1W na litr ?

chcesz to Ci pokaże co kupić i samemu zrobić w 15 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no ja dopiero zaczynam więc czytam szukam ucze się.. :) narazie kompletuje sprzęt

Nie należę do osób mających chirurgiczną precyzję w dłoniach i nie jestem typem majsterkowicza ale jak nie jest to jakieś skomplikowane to w sumie czemu nie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka możliwości

1. super tanio-DIY LED

2. średnio tanio- DIY t5

3. drożej- używane ledy, lampa t5

4 drogo- ledy pokroju AI hydra 26


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://allegro.pl/oferta/radiator-profil-aluminiowy-led-160-ciety-na-wymiar-6762708189

do tego masz zaślepki klej nóżki i plexi od tego samego sprzedawcy

2 "paski" ledowe niebieskie

https://allegro.pl/sztywna-tasma-5630-72-led-niebieska-blue-12v-i7466174946.html

jeden biały

https://allegro.pl/oferta/tasma-led-5730-alu-sztywna-25cm-6500k-zimny-14w-m-7553328233

do tego zasilacz 12V (odp. mocy do wielkości lampki / ilości / mocy diod) i jakaś czasówka (albo dwie jak chcesz załączać osobno niebieskie a osobno białe)

8 minut temu, gracjan87 napisał:

ale jak nie jest to jakieś skomplikowane to w sumie czemu nie.. 

lutujesz przyklejasz - gotowe

albo inna wariacja

https://allegro.pl/profil-aluminiowy-radiator-16cm-szeroki-czarny-i7655107575.html

https://allegro.pl/dibond-wiercony-szeroki-16-cm-do-350ma-76-m-i7669561197.html

ale to juz do diod PowerLed - powiedzmy że dla zaawansowanych majsterkowiczów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki muszę to przemyśleć bo nie ukrywam, że przy 2 dzieci i braku czasu na cokolwiek miałbym chwile spokoju, żeby się tym zająć wolał bym chyba jakiegoś gotowca.. tylko że myślałem wydać max do 200 zł na oświetlenie i cały czas szukam czegoś i nic mi nie pasuje.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem tyle ze ja mam chinke 120 w i zastanawiam sie nad przelutowaniem diod albo samemu cos poskladac. Bo te chinskie to wielkie g tak ze nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, silvia napisał:

Takie paski będą wystarczające dla korali? Czytałem gdzieś, że ten chip 5630 to trochę słaby jest, lepsze podobno 7020 lub 8520 <--- tak czytałem, nie twierdzę, że tak jest, piszę, aby to zweryfikować :)


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, goclik napisał:

 lepsze podobno 7020 lub 8520 <--- tak czytałem,

są lepsze - bo są większe - czyli dają więcej światła - tyle że nie ma teraz na allegro (można zamówić np. z ebaya )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @silvia Ciekawie to wygląda i faktycznie z tego co piszesz to nie wygląda to kosmicznie trudno.


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet większość markowych czy to lampy czy inne urządzenia są robione w Chinach. Więc de facto płaci się za naklejkę firmowa. W sklepie zoologicznym niedaleko mnie maja bardzo fajne oświetlenie jedna belka bodajże 40cm na 25 cm kosztuje w granicach 500 zł też made in china cena w miarę a świeci pięknie. I ma możliwość sterowania. Tylko że zapomniałem nazwy :/ a z drugiej strony jeżeli jest temat oświetlenia to nigdy nie rozumiem dlaczego wszyscy piszą że najlepiej posiadać stosunek 1w na 1l wody przecież ledy świeca dużo mocniej od standardowych lamp a po to je wymyślili aby była większa oszczędność co prawda? Więc takie porównywanie waty na litry to moim zdaniem głupota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Grzegorz95 napisał:

......... a z drugiej strony jeżeli jest temat oświetlenia to nigdy nie rozumiem dlaczego wszyscy piszą że najlepiej posiadać stosunek 1w na 1l wody przecież ledy świeca dużo mocniej od standardowych lamp a po to je wymyślili aby była większa oszczędność co prawda? Więc takie porównywanie waty na litry to moim zdaniem głupota. 

Hmmmm.....   Proszę przeczytaj jeszcze raz post kolegi Silvia, w którym pada zwrot 1w/L,  a później na spokojnie przeczytaj go jeszcze raz aby zrozumieć w jakim kontekście został on użyty.

I odpowiedz na pytania:

1. Czy uważasz, że wszystkie baniaki morskie są oświetlane ledami ?

2. Czy wszyscy bez wyjątku producenci oświetlenia podają szczegółowy rozkład PAR lub chociaż ile lumenów generują ich produkty? I od razu przy okazji sprawdź ilu z nich podaje waty?

3. Podaj proszę jakiej mocy taśmy led ma sobie kolega zainstalować w swoim zbiorniku ? Czy pasek o długości 50 cm i mocy 8,4 W będzie ok ? Czy może 6 pasków 50 cm o łącznej mocy dajmy na to 100 W będzie lepsze? Aha i podaj od razu jak to obliczyłeś, że akurat tyle będzie super :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Baloon napisał:

Hmmmm.....   Proszę przeczytaj jeszcze raz post kolegi Silvia, w którym pada zwrot 1w/L,  a później na spokojnie przeczytaj go jeszcze raz aby zrozumieć w jakim kontekście został on użyty.

I odpowiedz na pytania:

1. Czy uważasz, że wszystkie baniaki morskie są oświetlane ledami ?

2. Czy wszyscy bez wyjątku producenci oświetlenia podają szczegółowy rozkład PAR lub chociaż ile lumenów generują ich produkty? I od razu przy okazji sprawdź ilu z nich podaje waty?

3. Podaj proszę jakiej mocy taśmy led ma sobie kolega zainstalować w swoim zbiorniku ? Czy pasek o długości 50 cm i mocy 8,4 W będzie ok ? Czy może 6 pasków 50 cm o łącznej mocy dajmy na to 100 W będzie lepsze? Aha i podaj od razu jak to obliczyłeś, że akurat tyle będzie super :P.

Wydaje mi się ze nie do końca zrozumiałeś mój wątek. Ja nie mówię że ktoś narzucil tu koledze 1w na 1l ale przy zakładaniu większości zbiorników właśnie taką wartość się przyjmuje. Jeżeli chodzi o moje zdanie to paski ledowe w ogóle nie wchodzą w grę. Z tego względu że nawet jeśli mają dużo diod to słabo świeca. Najbardziej wydajne diody to moim zdaniem power Led 

Aczkolwiek chodziło mi o to że dlaczego ludzie przyjmują miarę watów na litr skoro to nie waty świadczą o wydajności światła a lumeny. Często spotyka się tematy w których  ktoś założył sobie dajmy na to 100l akwarium i świeci lampa 30w power Led. 

To forumowicze go zjada że ma światło za słabe i nie utrzyma zbiornika na tym... Bo powinien mieć co najmniej 0.7w/l 

To teraz porównajmy moc świetlówki 70w i moc lampy power Led 70w 

Wiadomo że ledy świeca dużo mocniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Grzegorz95 napisał:

 Jeżeli chodzi o moje zdanie to paski ledowe w ogóle nie wchodzą w grę.

Z tego względu że nawet jeśli mają dużo diod to słabo świeca.miałeś te paski wr

paski zostały zaproponowane z 2 .. właściwie 3 powodów

1. kolega rozważał zakup lamki Chihiros lub AQUAEL a one nie są na PowerLedach

2. ma płytki zbiornik (30cm) więc paski bez żadnego problemu doświetlą taką głębokość

3. wnioskując z pierwszego posta kolegi zbiornik (i oświetlenie) nie są planowane na długi czas więc ...

 

a miałeś te "sztywne paski" w ręce ? bo ja tak - świecę podobnymi w refugium i dają radę nawet "skręcone" na 70 - 80% mocy

może pisząc sugerowałeś się elastycznymi ? - to od razu mówię "nie ta półka"

13 minut temu, Grzegorz95 napisał:

Aczkolwiek chodziło mi o to że dlaczego ludzie przyjmują miarę watów na litr

to odnośnik do świetlówek i taka jest średnia (niektórzy świecą dużo słabiej / mocniej)

14 minut temu, Grzegorz95 napisał:

 nie waty świadczą o wydajności światła a lumeny.

zgadza się: Waty to tylko info ile lampa "żre prądu" a nie jak mocno świeci

tyle że świetlówki też mają podane lumeny np. świetlówka T5 24W w zależności od modelu ok. 1300 do 1500 lumenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chinkę i polecam :) na yt jest dużo testów itd... warto po oglądać i poszperać po ang forach. U nas większość to DIY albo markowy sprzęt a Ci co mają te tańsze to przyznają się przy sprzedaży. Te 'tanie' chinki na zagranicznych forach jak i recenzjach na YT mają b.dobre opinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz chodzi o to , że wat na litr jest jak na razie najbardziej uniwersalnym i łatwo osiągalnym punktem odniesienia pozwalającym zorientować się na szybko czy dane oświetlenie będzie z grubsza pasowało do danego akwarium czy nie. I wcale nie twierdzę, że jest to wskaźnik idealny, dokładny i ach och. Samo pojęcie wat na litr pochodzi z czasów gdy w akwarystyce królowały świetlówki a diody led kojarzyły się jedynie ze wskaźnikiem wysterowania w wypasionych sprzętach HI-FI :D. To dzięki temu parametrowi puki co przeciętny Kowalski o także przeciętnej wiedzy technicznej, chcąc uruchomić przeciętne 100 l akwarium o długości 80 cm dowie się, że lampka T5 Odysseya 2x24 W wystarczy mu żeby briareum i xenia dały rade, no może jeszcze ślepczyk jaskiniowy też będzie się czuł jak w domu pod warunkiem, że Kowalski zapomni posolić solankę, a jak odpali Ati Sunpower 8x39w pełną mocą to będzie miał śliczną pustynie solną  za to czy to Odysseya czy ATI Sunpower 4x24 powinny być z grubsza ok. I do puki producenci oświetlenia nie mają obowiązku podawać ile ich sprzęt generuje lumenów lub dokładnego rozkładu PAR zależnie od wysokości to ten stan rzeczy będzie prawdopodobnie trwał. Proszę Cię wejdź na dowolną stronę sklepu akwa czy to RS czy JM czy ER i podaj mi z ich opisów ile lumenów daje najpopularniejsza bodaj świetlówka ATI Blue+ ? A ile na tych samych stronach w opisie jest podanych lumenów dla takich na przykład lampek jak AI Prime HD, Maxspec R6-060 czy Radion XR15W G4 Pro. No właśnie. Tak na szybko Ci odpowiem, że trzymam teraz w ręku nówkę sztukę świetlówki t5 Pacific Sun Crystal Blue w oryginalnym, dziewiczym opakowaniu i na tym opakowaniu informacji o lumenach jest 0, null, nic ale za to jest ładny duży napis 24W. :P. Więc puki co nie ma się co obrażać na te nieszczęsne waty na litr.

Edytowane przez Baloon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taką jedną i jestem w trakcie kończenia obudowy żeby nad baniak dać.7d833c274ebe9546bfb46fa84467cf15.jpg91841cb7304cea6f82b1e7213bc773e2.jpg6f8ead3bd4c24b9fcf482bbdff6e9776.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Baloon napisał:

Więc puki co nie ma się co obrażać na te nieszczęsne waty na litr.

Tak jeżeli chodzi o świetlówki to jak najbardziej. Rozumiem że można przyjąć miarę waty na litr

Ale skoro mamy już inna technologie chodzi tu o ledy. 

I stosujemy je między innymi po to aby ograniczyć zużycie prądu przy tak samo dobrym oświetlenie jak w przypadku t5 to mimo wszystko ludzie dalej kierują się miara waty na litr co jest nie w porządku. 

Sam mam w swoim 100l akwarium oświetlenie power Led o mocy 31 w. Pod moim tematem zaraz mi wmawiano że lampa jest za słaba i że przy 0,3w/l korale mi padna. Z tym że moja lampa generuje ok 4000 lumenów czyli mniej więcej tyle co 3 świetlówki t5 a 3 świetlówki t5 to jest około 70w. 

Wiadomo że wszystko można policzyć ale jeżeli chodzilo by o osobe która zaczyna z akwarystyka morska to takie wmawianie mu ze ma za słaba lampę jest wprowadzaniem w błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.