Skocz do zawartości
Daro73

Wysoki, niezmienny poziom Mg

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie potrafię ogarnąć kontroli parametrów w moim akwarium. Ca i KH spada,  to jest normalne , próbuję to ogarnąć dozowaniem, na razie nie mogę wstrzelić się w dawkę ale jakoś to ogarnę. Podaję środki Preis na podniesienie poziomu KH i Ca.  Nie potrafię jednak zrozumieć że Mg stoi w miejscu. Dzieje się tak od podmiany do podmiany, przez cały czas poziom Mg stoi praktycznie w miejscu i jest dość wysoki około 1500-1450
Zamieram przejść na Ati Essentials Pro ale boję się że Mg potwornie skoczy,
Dlaczego poziom Mg nie spada ????, tak dzieje się od początku od kiedy regularnie mierzę parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używasz soli aquaforest? Jeśli tak to sprawdź mg świeżej solanki. tez kiedyś tak miałem. Ca/KH/Mg były całkowicie rozjechane. pamietam KH coś koło 6 ca ok 350 a mg w świeżej solance nie mieściło się na skali testu MG z saliferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie. Co na to zbiornik? Jak kondycja korali, jak przyrosty? Bo jeśli wszystko gra, magnezem się nie przejmuj. Chcesz przejść na inną metodę dla próby czy chcesz osiągnąć konkretny cel? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)może warto przemieszać sól ,1450-1500 to nie jakaś tragedia ja utrzymuję Mg w podobnym wyniku przy ballingu i co tyg podmianach.Jak reszta jest ok i zachowanie korali jest normalne,to zostaw i nic nie kombinuj,czasem zrób testy dla kontroli i to tyle:smile_wink:

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu już działa to akwarium? Ja miałem podobnie w swoim przez pierwsze miesiące, wszystko leciało w dół i musiałem podawać ballinga, prócz MG (ponad 1500), dopiero niedawno zaczęło lekko spadać. Podobną sytuacje miałem w poprzednim akwarium, tyle, że tamto miało ponad 2 lata. Oba prowadzone na soli Aquaforest.

Edytowane przez matroxpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie Mg 1400 sól AF . Mg nigdy nie dolewalem dawkuje jedynie kh Ca i SBS . Przyrosty korali w normie.  Pytanie do kogoś z AF czy w SBS jest Mg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam soli AquaForest i również mam wysokie mg około 1450. Ale reszta parametrów też jest delikatnie wyższe niż być powinno. I powiem szczerze że u mnie jakoś za specjalnie nie chce spadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to przerabiałem na soli AF, mg miałem powyżej 1500, ale zmieniłem sól system zaskoczył i teraz muszę pilnować mg bo spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam AF Sea Salt, lecz u mnie MG nigdy nie przekroczyło 1400. Rozpuszczam 200g na 5l RO co wg. instrukcji powinno dać zasolenie 35ppt oraz MG na poziomie 1260-1300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy obniżyć zasolenie o 5% i nagle z wysokiego Mg 1450 zrobi nam się 1380 . Ogólnie jeżeli zbiornik jest stosunkowo młody to Mg nie ma za wielu odbiorców  tak jak zbiornikach starszych , jednym z największych odbiorców to glony wapienne i szybko rosnące spsy . Podobnie wygląda sprawa okrzemka w świeżych niestabilnych zbiornikach wystarczy delikatna ilość krzemianów i mamy plagę okrzemek ,a w stabilnych zbiornikach gdzie mamy gąbki nawet dolewając kranówkę system tego nie odczuje . Taka sama sytuacja jest i przy metodzie balinga i reaktorze . Przez pierwszy rok nie musimy dodawać Mg ,a potem szukamy wkładów z magnezem czy dodajemy magnez w płynie. 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik mam od dwóch lat, z czego tylko część życia pochodzi z mojego pierwszego zbiornika, były to głownie korale miękkie. W obecnym 250 litrowym akwarium jakiś rok temu wprowadziłem  stylophorę, seriatoporę, teraz wprowadziłem montiporę talerzową. Generalnie nie mogę narzekać, przyrosty korali mam, nie mam przyrostu glonów wapiennych, nie wiem dlaczego bo parametry mam poprawne. NO3 na poziomie 5-10, Po4 na poziomie 0.  Od jakiegoś czasu używam soli Tropic Marin, raz w tygodniu dozuję Gro Tech ABCM (wiem przydałaby się pompa) , bakterie special blend, oraz Nite Out II bo miałem trochę  podwyższone NO3             Zadałem to pytanie bo chciałem kupić Ati Esentials Pro ale boję się drastycznego podbicia Mg który i tak mam już wysoki                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Edytowane przez Daro73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na af też mam wysoki mg. U mnie w okolicy 1500, ale widziałem zbiorniki z mg 1800 i wyglądały bajecznie więc nie ma się czym przejmować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.