Skocz do zawartości
Sting

Chrysus, obtarcia

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że mój chrysus od jakiegoś czasu ma obtarcia. Zastanawiam się czy to normalne (od nurkowania w piach) czy może początek jakiegoś chorubska ? Zachowuje się całkowicie normalnie, je, pływa, wędzie go pełno więc chyba tylko obtarcia. Wolę się jednak upewnić. Poniżej zdjęcie, co o tym sądzicie ?

chrysus.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wyglądał podobnie jak przedawkowałem jod na 120+ micro. Tak się ocierał o skały i szalał, że parę razy udało mu się wyskoczyć ze zbiornika. Na szczęście za kazdym razem byłem w pokoju. Kiedy jod spadł poniżej 70 wszystko wróciło do normy a przebarwienia białe i obtarcia zniknęły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne,   czasem się zdarza jeśli mocno przestraszony  zakopuje  bardzo szybko bo ktoś go prześladuje.  Takie otarcia powinny zniknać po 2-3 dniach


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz piasek w akwarium? czasem jak jest grubsza frakcja może mieć z tego jak się zakopuje na noc w piachu,piasek mam na mysli aragonit:smile_wink:

mój wargacz miał podobnie teraz sie nie zakopuje tylko wchodzi na noc pod  Catalaphyllie.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie do autora bo są podejrzenia o podłoże. Żeby wykluczyć debatę na temat gradacji i ostrości ziaren piasku. Czy ten wargacz od początku ma takie "usterki" odkąd znajduje się w Twoim zbiorniku? I jak długo go masz? I czy zanim trafił to miał zdrową łuskę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam piasek ale o normalnej granulacji. Rybcia u mnie jest prawie dwa lata ale dopiero niedawno zauważyłem problem. Ktoś wspomniał,że jak silnie przestraszona to może się nabawić otarć. To by się zgadzało, kot od dwóch tygodni coś sobie upatrzył ją i skacze do niej jak ją widzi. Teraz wszystko mi się wyklarowało. Myślę, że to jest właśnie ta przyczyna. Ryba nie ociera się o skały i po za tym że ma te otarcia to zachowuje się zdrowo. 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i  za pomoc w naprowadzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.