Skocz do zawartości
Gość Paragon

Ati Essentials Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie napisać jakie macie dziennne spadki kH w swoich akwariach?


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paragon napisał:

;)

No i co się nie zgadza w tym co zacytowałeś ? Padło pytanie jak ATI Essentials PRO może być 5x bardziej skoncentrowane od ATI Essentials. Odpowiedzi mogą być dwie: ATI Essentials nie koniecznie musi mieć 84g/l NaHCO3 a mniej. Dwa - stężenie w ATI Essentials PRO micro/macro i pierwiastkow może być 5x większe.  Skupiliście się tylko na jednym parametrze którego roztwór w temp pokojowej może być roztworem nasyconym. Tyle, że to nie jest ATI Essentials ani ATI Essentials PRO. To roztwór NaHCO3. ATI w swoim składzie ma znacznie więcej niż tylko NaHCO3. Swoją drogą to jest podane ile tego NaHCO3 w tych roztworach jest czy podciągnięto pod wzory z metody Ballinga ?
 
 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2019 o 11:32, Blowy napisał:

Po trzech miesiącach stosowania ATI Pro zrobiłem ICP z których wyszło, że wszystkie pierwiastki w normie oprócz delikatnie obniżonego jodu. Więc w moim przypadku ATI Pro plus jod w kropelkach załatwia sprawę całe suplementacji. Podmieniam wodę dla zasady co dwa tygodnie w ilości 7-10%

Mozesz pokazac foto baniaka? Jaka masz obsade koralowa? Ile dziennie idzie ci Ati Pro?

 

Edytowane przez mihow1979 (wyświetl historię edycji)

MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik młody, ma pół roku, start na suchej skale. Od początku jadę na soli Red Sea Niebieskiej i od 3 miesięcy ATI PRO. Zbiornik nie widział innych dodatków prócz kropelek jodu. Może co dla niektórych wychodzi drogo ale zbiornik jest bez obsługowy, raz na dwa tygodnie robię test KH aby podbić ATI ze względu na zwiększanie się masy koralowej. Na tą chwilę podaję bardzo mało, 25ml każdego płynu dziennie już rozcieńczonego w proporcji 1/2,5  z RO według kalkulatora ATI.

akwa.thumb.jpg.8845a2275d1796d5240330f6ee0a4c48.jpg

Edytowane przez Blowy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati pro podobno nie ma potrzeby rozcięczać. Zmniejszasz tylko dawki względem ati esenciale (5krotnie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pawellb napisał:

Ati pro podobno nie ma potrzeby rozcięczać. Zmniejszasz tylko dawki względem ati esenciale (5krotnie). 

OK - ale pompa dozująca ciężko będzie miała przydozować 6 x dziennie powiedzmy 1-2ml :) Owszem - można dać 2 lub 4 dawki dziennie albo nawet jedną większą...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz podaję ati esenciale. Jest końcówka. Przechodzę na pro. Tak patrząc to płyn pro jest identycznie rzadki jak zwykłe ati. Więc myślę, że pompa nie będzie miała problemu z podaniem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pawellb napisał:

Teraz podaję ati esenciale. Jest końcówka. Przechodzę na pro. Tak patrząc to płyn pro jest identycznie rzadki jak zwykłe ati. Więc myślę, że pompa nie będzie miała problemu z podaniem. ;)

Nie chodzi o gęstość - ale o precyzyjność pompy. Co innego podać 5 > ml jednorazowo, a co innego 1-2ml :) Dlatego niektórzy rozcieńczają - ja też tak chcę zrobić.


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:banghead. A to spokojnie pompa poda. U mnie np. teraz daje 4x5 a pro będę dawał 2x2. Tak planuje, ale jak wyjdzie z konsumpcją. To się:) okaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej małej konsumpcji wychodziło by 10mil dziennie nierozcieńczonego, rozbijam na 6 dawek więc podawałbym 1,6 ml. W kalkulatorze jest pokazane jak rozcieńczać przy małej konsumpcji więc tak zrobiłem. Zestaw 2x2000ml wystarczy mi na 200 dni :D

 

Edytowane przez Blowy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zakupiłem druga partie Ati Es Pro bo pierwsza już kończę, i mam w tej nowej w jednej z butelek na dnie kryształki większe mniejsze, wygląda to jakby nie rozpuściło się coś miał ktoś taki przypadek albo wie dlaczego tak jest??? dodam że kryształki są w butelce nr 1


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Wieczny napisał:

Mam pytanie zakupiłem druga partie Ati Es Pro bo pierwsza już kończę, i mam w tej nowej w jednej z butelek na dnie kryształki większe mniejsze, wygląda to jakby nie rozpuściło się coś miał ktoś taki przypadek albo wie dlaczego tak jest??? dodam że kryształki są w butelce nr 1

Też tak miałem jak roztwór był zimny. Jak podgrzeje się do temp. pokojowej to się rozpuści.

Edytowane przez Tomol (wyświetl historię edycji)

500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roztwór mimo sadzenia do ciepłej wody się nie rozpuścił do końca ,no cóż mam nadzieje że nie będzie skutków negatywnych.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie... 

Kryształki na dnie oznaczają, że jakiś związek jest nasycony w roztworze i po prostu więcej się już go tam nie mieści.

Jak zużyjesz większość płynu, zawsze możesz dolać ciut wody Rodi. Krzyształki sie rozpuszczą z tym, że reszta substancji bedzie ciut rozrzedzona.

Ile to jest "ciut"?  A no tyle ile wody RODi nalejesz w stosunku do istniejącej objętości. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2020 o 11:29, Wieczny napisał:

Roztwór mimo sadzenia do ciepłej wody się nie rozpuścił do końca ,no cóż mam nadzieje że nie będzie skutków negatywnych.

Ja wsadziłem butelkę do garnka z wodą i podgrzewałem - kryształki całkowicie się rozpuściły - badałem temperature - doszła do okolo 50 stopni - mam nadzieje ze nie "zniszczyłem" jakoś płynu tym podgrzewaniem. Dodam iż w temperaturze pokojowej nie chciało mi sie to rozpuścic. A te kryształy były naprawdę duże i było ich sporo. teraz płyn stoi juz 3ci dzien i nic sie nie wytrąca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2019 o 13:34, ZielonyAmator napisał:

Możecie napisać jakie macie dziennne spadki kH w swoich akwariach?

Żadne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy suplementujecie coś oprócz essentials pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dawkujecie takie same dawki ATI Essentials przez całą dobę np. co dwie godziny, czy więcej w dzień, a mniej w nocy? 

Chodzi mi o to, że pobór pierwiastków jest większy w dzień a mniejszy w nocy, który teoretycznie może wpływać na wahania kH które mogłoby rosnąć w nocy i spadać w dzień przy równomiernym dawkowaniu całą dobę. Czy zatem uzasadnione byłoby zwiększenie dawki dziennej kosztem nocnej? 


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozuję tyle samo 2x dziennie. Dozownik robi to automatycznie więc nawet nie wiem kiedy. Wydaje mi się że lepszym pomysłem jest rozłożenie dozowania po równo. 

 

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz zapotrzebowanie w zbiorniku? Optymalnie w jednej dawce najlepiej podawać do 0,7ml/100l, taka dawka podnosi KH o około 0,1. Ja mam rozbite dawkowanie na 8. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się przy poprzednim poście co do dawkowania. Pierwszego roztworu podaje 26ml (2x13ml), drugiego 39ml (3x 13ml).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję 12 dawek na dobę. W parzyste godziny leci płyn 1, w nieparzyste 2. Dawka leci 4-5ml nierozcieńczonego ATI Pro, co daje jakieś 0,26 - 0,33 ml na 100L w jednej dawce.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam troszkę odgrzeje temat.

Mam już dość ballinga od Af mimo pełnego dawkowania że strongami sporo niedoborów a np lekko miedzi za dużo.

Chce przejść na Ati pro.

Jeśli dziennie daje af po 40 ml to ile dziennie na start powinen dać ati pro ?

Wiadomo 2-3 dni test i korekta ale jakaś wartość bazowa musiałbym mieć.

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii 8ml. W pierwszych 3 dniach to najlepiej robić testy codziennie :) 

Ja i tak rozcieńczam płyny do 4l, mogę wtedy precyzyjniej je dozować :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Ja np lałem AFu po ok 50 ml a po przejściu na Ati Pro leję po 14 ml. Również przeszedłem na koncentrat wody morskiej Ati absolutne ocean. I jest super.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.