Skocz do zawartości
Luca197

Miernik Tds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum i jeżeli piszę w złym dziale to z góry przepraszam. Mam pytanie odnośnie miernika Tds wczoraj kupiłem nowy miernik i jakoś dziwacznie pokazuje mi wartości.
Natomiast mierzyłem wczoraj wodę prosto z RODI i pomiar wyszedł mi

Rodi -0190 ppm temp 21
Woda kranówka 0088 ppm temp 21
i tu pada moje pytanie co jest grane ?

Wymieniem wkłady w osmozie 5 mikronow,1 mikron, karbon, żywica. jedyne czego nie wymieniłem to membrana czy jest to mozliwe, że to przez membrane są takie wyniki na tds ? po prostu zapomniałem zamówić. Dziękuje za wszystkie podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ściek mierzyleś zamiast po żywicy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem, a więc zrobiłem pomiar jeszcze raz i to samo. Nie wiem czy kupiłem wadliwy miernik w sumie był za psie pieniądze 8 euro. Myślałem, że zobaczę 0000, a tu 0190 i nie wiem co mam teraz zrobić i jak to sprawdzić nie mam nikogo kto mógł by mi dać wodę do sprawdzenia, a mieszkam w Niemczech i nikogo nie znam kto ma akwarium morskie.

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jesteś pewien że żywica jest właściwa ? zmierz wodę po membranie 

jeśli po filtrze jest więcej niż przed to albo mierzysz ściek albo masz złą żywicę (mineralizacja zamiast demi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie źle coś podłączone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz odpinałem sprawdzałem jeszcze raz czy wszystko dobrze podpiąłem upuściłem troszkę wody i sprawdziłem jeszcze raz przed żywicą pomiar był jakieś 0050 ppm, a po żywicy 0010, a więc nie wiem co się stało, ale jakoś wszystko się pozmieniało. Może ten miernik jakieś dziadostwo za 8 euro albo faktycznie było coś zle podpięte, a ten pomiar teraz jest odpowiedni czy wciąż za duży ? Od razu z gór dziękuje wam za szybkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie z możliwe widocznym podłączeniem tych filtrów. Nie możliwe że za membramą masz taki wynik. To tak jakby ona w ogóle nie działała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Luca197 napisał:

 przed żywicą pomiar był jakieś 0050 ppm,

no to albo nie zlałeś starej wody z korpusu albo masz membranę do wymiany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że membrana jest właśnie jedyną rzeczą w tym filtrze której nie wymieniłem. Zaraz siądę na ebay i zamówię nową membranę mam nadzieję, że wtedy wszystko wróci do normy, bo jak nie to ja już na prawdę nie wiem co może być przyczyną takiego wyniku. Jak tylko dojdzie membrana od razu napiszę co i jak. Dziękuje Panowie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Luca197 napisał:

Powiem szczerze że membrana jest właśnie jedyną rzeczą w tym filtrze której nie wymieniłem.

membrana wytrzymuje jakieś 5 lat - zmierz wodę kranówkę i po membranie - wylicz sobie jej sprawność

może wystarczy ją przepłukać ? odkręcasz wodę na full , zdejmujesz ogranicznik i lejesz wodę w ściek przez jakieś 15 - 20 minut - sprawdzasz TDSem efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mam pytanie takie kupię ro ale jeszcze go nie będę go używać dostałem już go skrenconego z filtrem w środku zastanawia mnie to że nie powinienem być on zalakowany zeby się nie zepsuł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
22 godziny temu, Luca197 napisał:

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum i jeżeli piszę w złym dziale to z góry przepraszam. Mam pytanie odnośnie miernika Tds wczoraj kupiłem nowy miernik i jakoś dziwacznie pokazuje mi wartości.
Natomiast mierzyłem wczoraj wodę prosto z RODI i pomiar wyszedł mi

Rodi -0190 ppm temp 21
Woda kranówka 0088 ppm temp 21
i tu pada moje pytanie co jest grane ?

Wymieniem wkłady w osmozie 5 mikronow,1 mikron, karbon, żywica. jedyne czego nie wymieniłem to membrana czy jest to mozliwe, że to przez membrane są takie wyniki na tds ? po prostu zapomniałem zamówić. Dziękuje za wszystkie podpowiedzi

moment woda po żywicy jest brudniejsza niż z kranu? nawet jak byś to źle podłaczyłę to nie powinna być brudniejsza niż w kranie, coś musi tutaj oddawać stawiam na żywicę ale mam kilka pytań:

1. czym mierzysz (przepływowy czy palcowy)

2. pokaż zdjecie jak masz to podłączone

3. skąd jest żywica gdzie kupiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

membrana wytrzymuje jakieś 5 lat - zmierz wodę kranówkę i po membranie - wylicz sobie jej sprawność

może wystarczy ją przepłukać ? odkręcasz wodę na full , zdejmujesz ogranicznik i lejesz wodę w ściek przez jakieś 15 - 20 minut - sprawdzasz TDSem efekt

Spróbuję również tego sposobu przyznam szczerze, że mam ten filtr rodi niecały rok i aż mnie zaskoczyło to co się dzieje. Dam znać jak sprawdzę i wyczyszcze tą membranę

Godzinę temu, Paragon napisał:

moment woda po żywicy jest brudniejsza niż z kranu? nawet jak byś to źle podłaczyłę to nie powinna być brudniejsza niż w kranie, coś musi tutaj oddawać stawiam na żywicę ale mam kilka pytań:

1. czym mierzysz (przepływowy czy palcowy)

2. pokaż zdjecie jak masz to podłączone

3. skąd jest żywica gdzie kupiona?

żywica Purolite Żywica jonowymienna MB-400 1000 ml Erybka

zdjęcia nie wstawię bo chwilowo nie mam jak

tds palcowy o ile dobrze rozumiem wygląda jak duży termometr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

jak będziesz miał zdjęcie to wstaw, nie musi być z lustrzanki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Hubii napisał:

Siemanko mam pytanie takie kupię ro ale jeszcze go nie będę go używać dostałem już go skrenconego z filtrem w środku zastanawia mnie to że nie powinienem być on zalakowany zeby się nie zepsuł 

znaczy z membraną ? jeżeli membrana wyschnie to jest do wyrzucenia , zalej całość wodą zabezpiecz rurki by woda się nie wy;lała i może tak poleżeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ha a jeżeli jest ona sucha to może sobie jeszcze trochę polezec dopiero jak wodo będzie zalana żeby się nie zrobiła sucha dzięki za info po nowym roku zaczynam zakładać morskie i tak kompletuje po woli wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, Hubii napisał:

A ha a jeżeli jest ona sucha to może sobie

wylądować w koszu - jak kupujesz nową membranę jest wilgotna i zapakowana hermetycznie by nie wyschła - wyschnięta membrana to zwykły śmieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2018 o 22:50, silvia napisał:

wylądować w koszu - jak kupujesz nową membranę jest wilgotna i zapakowana hermetycznie by nie wyschła - wyschnięta membrana to zwykły śmieć

to znaczy kupiłem i dostałem ja skrenconą  to co ona sie nie nadaje juz nie wiem jaka ona jest czy sucha czy mokra tylko myslałem ze moze byc sucha bo juz jest skrencona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Hubii napisał:

 to co ona sie nie nadaje juz nie wiem

miernik TDS i się dowiesz :)

(mierzysz kranówkę oraz to co po membranie - wyliczasz sobie sprawność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie już zamówiony tds wracam z urlopu i wszystko posprawdzam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nieobecnosc, ale dopadł mnie wirus i nie chciało mi sie nawet ręką ruszyć, a co dopiero włączać komputer. Panowie, a więc sprawa wygląda tak wymieniłem również membranę na nową i tds po membranie pokazuje mi 0002 co jest bardzo zastanawiające po żywicy pokazuje mi 0009 i zastanawiam się, o co tu chodzi. ten wkłąd w ktorym jest zywica jest lekko pęknięty i woda przelewa się do głównego pojemnika hmm może inaczej to wytłumaczę żywica jest umieszczona w pojemniku który jest równiez umieszczony w innym jak matrioszki tak jest oryginalnie i teraz ten pojemnik z żywica jest pekniety i woda dostaje sie do tego pojemnika w ktorym znajduje sie ten pojemnik z żywicą czy może to być objawem tak wysokiego pomiaru na tds ? bo innego pomysłu juz nie mam. Wszystko wymieniłem rownie z żywicą kupioną w erybce Purolite Żywica jonowymienna MB-400 1000 ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, Luca197 napisał:

po membranie pokazuje mi 0002 co jest bardzo zastanawiające po żywicy pokazuje mi 0009

ten wkłąd w ktorym jest zywica jest lekko pęknięty i woda przelewa się do głównego pojemnika

po żywicy nie może być więcej niż przed :) albo masz brudny pojemnik albo zapowietrzony albo zassało solanki ... itp. (bo żywicę masz właściwą)

to że jest pęknięty to znaczy że żywica nie działa jak powinna - pojemnik do wymiany

ps. polecam np. 2 sztuki takich

puszka.png.da4672ac377e984cb859bed15310ec58.png

puszka pojemnik na media .. czy jakoś tak się zwie - na allegro albo sklepach z filtrami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie taką puszkę mam pękniętą ech.... czyli to przez tą puszkę ? W jaki sposób można odpowietrzyć taki pojemnik ? może durne pytanie, ale na prawdę  nie wiem. Ogólnie bardzo dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Luca197 napisał:

No właśnie taką puszkę mam pękniętą ech.... czyli to przez tą puszkę ?

W jaki sposób można odpowietrzyć taki pojemnik ?

taka jest pęknięta ? lol to nieźle musiałeś przywalić - mam takie dwie .. od lat , kilka razy upadło mi przy wymianie żywicy i .. zero uszkodzeń

woda ma wpływać od dołu a puszka stać pionowo (bez przesady poziomica zbędna)

 

wracając ..

Godzinę temu, Luca197 napisał:

 ten wkłąd w ktorym jest zywica jest lekko pęknięty i woda przelewa się do głównego pojemnika

wyżej opisałeś inna puszkę ?

taką ?

filtr-demineralizyjacy-zywiczny.jpg

wkład wewn. tez jest wymienny - w moich nie ma bo to "rurka" puszka liniowa

 

podobna działaniem do takiej

c6cb2a054f43be65fb2b909691c2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie chodzi o ten pojemnik z żywica na tym zdjeciu. Ten drugi jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.