Skocz do zawartości
Yakaposhi

Problem z akwarium na stelażu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

proszę o radę, postawiłem akwarium na stelażu na którym jest płyt 18mm ze sklejki i akwarium z jednej strony nie przylega do stelaża, jest jakieś 3/4mm w powietrzu. Czy jest jakaś tolerancja ? Czy musi być idealnie, bo zastanawiam się czy płytę szlifować czy dać grubą matę pod akwarium, żeby samo sie ułożyło ? Jakieś rady ?

akwarium 110x55x60  

E0778EE0-A426-492A-BED6-BD552A5083AE.jpeg

D07C98E5-5791-4A85-9FA7-C05E75D96580.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)musi dolegac idealnie bo pęknie dno;)z tego co pamiętam jak serwisant mi stawiał akwarium i zalewał tak mówił :-) coś masz nie tak...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie wina sklejki tylko stelaza. odkrec sklejke i przyloz jakis linial do stelaza czy profil nie jest krzywy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, andzior70 napisał:

Potwierdzam to co napisała Beti,  szkło strzeli, ogólnie to skopany masz ten stelaż.

W sensie, co masz na myśli, ze skopany stelaż ?

Mam na środku Belkę poprzeczną, jak tak patrzę od góry to akwarium zaczyna się „wznosić” od środka, jakby się okazało, że to jest to dałbym do szlifowania sklejke w tym miejscu, tak może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skopany, czyli krzywo pospawany. Ktoś spartolił robotę. Tak jak już pisali, odkręć płytę i podłóż pod nią tak aby było równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, elespero napisał:

Skopany, czyli krzywo pospawany. Ktoś spartolił robotę. Tak jak już pisali, odkręć płytę i podłóż pod nią tak aby było równo.

Masz na myśli poziomice? Jeżeli się okaże, ze stelaz jest zle zespawany to szlifować płytę czy poskładać piankę pod to ?

Czy jeszcze inny pomysł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Yakaposhi napisał:

Masz na myśli poziomice? Jeżeli się okaże, ze stelaz jest zle zespawany to szlifować płytę czy poskładać piankę pod to ?

Czy jeszcze inny pomysł? 

Poziomicą sprawdź w którym miejscu stelaż ucieka. Później podłóż coś pomiędzy blat a stelaż aby wyrównać.

Ktoś Ci go robił? Czy sam spawałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elespero napisał:

Poziomicą sprawdź w którym miejscu stelaż ucieka. Później podłóż coś pomiędzy blat a stelaż aby wyrównać.

Ktoś Ci go robił? Czy sam spawałeś?

Rozumiem, robiła mi to osoba z polecenia na forum, wystarczy jak podłoże listewki jakieś ? Czy coś grubszego ? Czy szlifowanie blatu w tym miejscu gdzie jest wyżej nie pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stelaż ma regulowane nóżki ? moze wystarczy tylko lekko podkręcić nóżki z tej strony gdzie jest szpara ? ciężar akwa wyrówna nierówność ,albo podłóż po stelaż od strony podłogi podkładki tak by go lekko unieść 

 

a może masz podłogę krzywa? i stelaż się ułożył w stosunku do podłogi? nie jest na tyle dobrze pospawany i mogło tak wyjsc 

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, niwre37 napisał:

stelaż ma regulowane nóżki ? moze wystarczy tylko lekko podkręcić nóżki z tej strony gdzie jest szpara ? ciężar akwa wyrówna nierówność ,albo podłóż po stelaż od strony podłogi podkładki tak by go lekko unieść 

Tak stelaz jest na nóżkach 6szt. Nogi ustawiłem równo i wydawało mi się ze jest okej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane ?

nie ma konieczności żeby wszędzie idealnie przylegało.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Yakaposhi napisał:

Tak stelaz jest na nóżkach 6szt. Nogi ustawiłem równo i wydawało mi się ze jest okej :/

zobacz czy teraz jak stoi akwa nie wyregulujesz tej strony nozkami


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Yakaposhi napisał:

Rozumiem, robiła mi to osoba z polecenia na forum, wystarczy jak podłoże listewki jakieś ? Czy coś grubszego ? Czy szlifowanie blatu w tym miejscu gdzie jest wyżej nie pomoże ?

Co podłożyć musisz już sam zdecydować, mogą być listewki albo jakieś blaszki. Ja bym reklamował taki stelaż.

Nóżkami jak zaczniesz go prostować to wywołasz niepotrzebne naprężenia na stelażu. Jednym słowem takie krzywizny są nie do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kiflu napisał:

Akwarium zalane ?

nie ma konieczności żeby wszędzie idealnie przylegało.

Nie zalewam bo się mega boje i chciałbym zniwelować tą szczelinę do minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej wodą i dopiero obserwuj.

Jak się ma Twój strach to akwariów które stoją na samej ramie bez płyty (sklejki) pod spodem.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stelaz przed malowaniem, czy dół wytrzyma sumpa ? 

16D1D262-A604-4749-A248-4DECC08355E1.jpeg

1 minutę temu, kiflu napisał:

Zalej wodą i dopiero obserwuj.

Jak się ma Twój strach to akwariów które stoją na samej ramie bez płyty (sklejki) pod spodem.

Dziś będę sprawdzał, w którym miejscu odstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kiflu napisał:

Pewnie.

Dodam jeszcze, ze jest wpuszczona płyta w srodek

Ktoś miał podobne przypadki ? Jak rozwiązaliście problem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
44 minuty temu, Yakaposhi napisał:

Jak rozwiązaliście problem ? 

płyta styropianu (albo pianka coś jak karimata? - nie pamiętam ) na sklejce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, waski01 napisał:

1 cm płyta styropianu pod szkiełko 

I wystarczy ? sklejkę też będę trochę chciał wyszlifować, prawdopodobnie jest za wysoko belka poprzeczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało piszecie o poziomicy.

trochę dziwne, że stelaż "krzywy" i sklejka się dopasowała (tak samo krzywa?)  a akwarium odstaje. Kiflu@ może mieć racje!

weź poziomicę i sprawdź co jest krzywe, i albo podłóż (ja kiedyś) np. cienkie blaszki pomiędzy stelaż a płytę albo, a w zasadzie i 1 cm styropianu pod szkło jak radzili koledzy.

jak zalejesz bez tych działań i akwa samo się dopasuje (tak też może być)  to pewnie wytrzyma, ale szkło będzie w stałym dodatkowym naprężeniu - chyba lepiej nie kusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Qłko napisał:

mało piszecie o poziomicy.

trochę dziwne, że stelaż "krzywy" i sklejka się dopasowała (tak samo krzywa?)  a akwarium odstaje. Kiflu@ może mieć racje!

weź poziomicę i sprawdź co jest krzywe, i albo podłóż (ja kiedyś) np. cienkie blaszki pomiędzy stelaż a płytę albo, a w zasadzie i 1 cm styropianu pod szkło jak radzili koledzy.

jak zalejesz bez tych działań i akwa samo się dopasuje (tak też może być)  to pewnie wytrzyma, ale szkło będzie w stałym dodatkowym naprężeniu - chyba lepiej nie kusić.

Boje się zalewać, będę się starał zniwelować różnice w jakiś sposób, dziś będę szukał problemu w którym to jest miejscu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kiflu napisał:

Zalej wodą i dopiero obserwuj.

Jak się ma Twój strach to akwariów które stoją na samej ramie bez płyty (sklejki) pod spodem.

Mnie zawsze uczono ze akwarium musi stać stabilnie przynajmniej na wszystkich narożnikach,  a co za tym idzie na bokach a tutaj jeden narożnik wisi w powietrzu na kilka mam, zalane szkło nie wytrzyma raczej takich naprężeń i strzeli. 

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.