Skocz do zawartości
Zeber

Reef Max LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawiam mojego Reefmax-a po przeróbkach akwarium  na suchej skale zalane 17.12.18. 

 

AKWARIUM: Reefmax 105l z wklejonym nowym tłem z PCV oraz z przerobionym panelem filtracyjnym ( podniesiony panel o 3cm i wlot z prawej strony a nie z lewej jak w oryginale).

OŚWIETLENIE: 2x Aquael retro fit 10w Marine i 2x 10w Actynic

ODPIENIACZ: Tunze 9001

FILTRACJA:  Filtr RO/DI z podwójnym złożem MB 400, 2L Siporax 25mm i obieg Aquael 600l/h

SKAŁA: 10kg Sucha skała  zakupiona w E-rybce

PODŁOŻE: Żywy piasek Blue Treasure Premium Live Sand 5kg i 2kg suchego Blue Treasure Premium 

SÓL: Aquaforest Reef Salt zasolenie 1.025

CYRKULACJA: Aquael Reef Circulator 2500

Akwarium postanowiłem założyć na suchej skale w moim poprzednim Aquaelu 30l miałem żywą i pełno było ślimaków osiadłych i Aiptasi i Majano. Skałę  wyczyściłem i płukałem w RO, starałem się poukładać na sztywno część kleiłem poxipolem. Do akwarium leję i będę lał bakterie Microbe Lift i teraz pozostaje tylko czekać na start dojrzewania 

Kilka zdjęć świeżego akwarium:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2018 o 21:13, Zeber napisał:

Skałę  wyczyściłem i płukałem w RO, starałem się poukładać na sztywno część kleiłem poxipolem.

A nie obawiasz się, że ten klej będzie oddawał coś do wody??? Pierwszy raz spotykam się by ktoś kleił skały poxipolem. Swoją drogą ułożenie skały bardzo mi się podoba:) 

Jaką obsadę planujesz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też chciałem użyć poxipolu ale przeraziła mnie ta wzmianka na opakowaniu :

Punkt   2.1

https://images.obi.pl/PROD/PL/document/177/177253_datasheet_1.pdf

Oczywiście nie wiem czy po wyschnięciu też ,ale wolałem nie sprawdzać :)
Edytowane przez Kris81 (wyświetl historię edycji)

8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kris81 napisał:

Kiedyś też chciałem użyć poxipolu ale przeraziła mnie ta wzmianka na opakowaniu :

Punkt   2.1

https://images.obi.pl/PROD/PL/document/177/177253_datasheet_1.pdf

Oczywiście nie wiem czy po wyschnięciu też ,ale wolałem nie sprawdzać :)

coś mi się kojarzyło bo używałem tego kleju ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, natan2012 napisał:

A nie obawiasz się, że ten klej będzie oddawał coś do wody??? Pierwszy raz spotykam się by ktoś kleił skały poxipolem. Swoją drogą ułożenie skały bardzo mi się podoba:) 

Jaką obsadę planujesz???

Co do poxipolu nie jest tego dużo jedna mała skałka na szczycie z lewej strony reszta jest bez klejenia, wszystko na " sztywno" bez dotykania ścian akwarium, jeżdżąc po okolicy i kupując szczepki do mojej 30 widziałem akwaria w których był używany poxipol i kropelka w żelu co prawda do korali ale było to nie raz nie małe przedszkole i właściciele nie mieli zastrzeżeń ale w każdym razie mieli węgiel w razie czego.   A co do obsady to myślałem nad parą Błazenków i parą Pterapogon Kauderni oraz jakąś ekipe czyszcząca z korali to bedą raczej miękkie xenia barerium discosoma pseudogorgonia itp. czas pokaże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 31:

Akwarium zaczeło dojrzewać na skale i piasku pełno okrzemek, woda jest strasznie mętna wata filtracyjna płukana codziennie w RO bo strasznie brązowieje. Bakterie leje według instrukcji. 

Zdięcia z akwa:

 

 

20190113_154200-1-1-932x1025.jpg

20190116_024320-2080x1560.jpg

Edytowane przez Zeber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już z górki - plaga dino, potem glony i gotowe :)

Proponuję watę filtracyjną płukać w wodzie ściągniętej z akwarium zamiast w RO - w niej zasiedla się również flora bakteryjna, którą zabijasz płucząc w RO.

montymick


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, montymick napisał:

No to teraz już z górki - plaga dino, potem glony i gotowe :)

Proponuję watę filtracyjną płukać w wodzie ściągniętej z akwarium zamiast w RO - w niej zasiedla się również flora bakteryjna, którą zabijasz płucząc w RO.

montymick

Wiem że bakterie też tam są ale wody z akwa nie odciągam tylko dolewam RO co wyparuje. Chyba że wywalić watę na czas dojrzewania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki, na czym postawiłeś akwarium? Robiłeś jakiś stelaż czy zwykła szafka ewentualne przeróbki?  Będę obserwował bo ja też planuje podobną przesiadkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, g_o_n napisał:

A ja mam pytanko z innej beczki, na czym postawiłeś akwarium? Robiłeś jakiś stelaż czy zwykła szafka ewentualne przeróbki?  Będę obserwował bo ja też planuje podobną przesiadkę.

Akwarium stoi na komodzie 150x47cm i 90 wys. Zwykła bez wzmocnień i przeróbek i jeszcze ma stopki 10cm . Akwa idealnie na środku tej komody i wytrzymuje zresztą nie jedno akwarium na niej stało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiałem się nad robieniem specjalnego stelaża - ale chyba odpuszczę i kupie gotowca ;)

A co z twoja 30 funkcjonuje nadal i planujesz przenieść życie jak dojrzeje większe - czy też zlikwidowałeś ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, g_o_n napisał:

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiałem się nad robieniem specjalnego stelaża - ale chyba odpuszczę i kupie gotowca ;)

A co z twoja 30 funkcjonuje nadal i planujesz przenieść życie jak dojrzeje większe - czy też zlikwidowałeś ?

 

30l nie mam już sprzedałem całość 1,5 roku temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji remontu w mieszkaniu akwarium trafiło w inne miejsce i dostało oryginalną szafkę Aquaela na komodzie za bardzo wieszało się słońce. Troche namieszałem i zmieniłem aranżację a akwa wymieniłem piasek na taki z działającego zbiornika oraz 30l wody i w środkowej komorze zrobiłem refugium, glony trafiły z piaskiem jest ich mało ale może coś z tego będzie

20190205_155642-780x1040.jpg

20190205_155653-780x1040.jpg

20190205_155718-780x1040.jpg

Edytowane przez Zeber
Pismo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.