Skocz do zawartości
obione81

Jaka pompa do Skimz Monzter SM 161 PILNE 600L w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje szybkiej pomocy (wiecie jak czas jest ważny w morszczaku) - w nocy rozsypał się wirnik w pompie model SKIMZ SM 2800 w odpieniaczu Skimz Monzter SM 161 i tu pytanie do posiadaczy tego odpieniacza - jaki zamiennik pasuje do niej ? Jebao ? Jaki konkretnie kupić. Wymiana samego wirnika trochę ryzykowna, bo pieniek już trochę ma i nie wiem czy niema luzu w samych gniazdach pompy, a sam wirnik to 280 zł. A może ktoś ma na zbyciu taką pompę lub sam wirnik ?

Edytowane przez obione81 (wyświetl historię edycji)

 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nowych lozysk z gumkami nie mozna dokupic,bo ja do Aqua Bee dokupilem nowe gumki i lozyska.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jako takich łożysk tu niema. Jest wirnik igiełkowy kręcący się na tulejach ceramicznych (te prawdopodobnie były wyrobione - wytarte, bo między nimi a trzpieniem ceramicznym wirnika była spory luz co doprowadziło do bicia a w efekcie pęknięcia i oderwania się kawałka osłony samego magnesu a potem to już totalna katastrofa). JEDYNIE CO BYŁO SŁYCHAĆ TO GŁOŚNIEJSZA PRACA POMPY A POTEM STUKOT I NA TYM KONIEC. Efekt w fotce niżej. Zamówiłem w erybce nowy wirnik igiełkowy i tuleje - mam nadzieję, że będzie śmigać bo jak nie to 300 zł psu w d...

48415631_630212340728911_9088084677314478080_n.jpg

49205143_1074803562699926_522590459273412608_n.jpg


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, jak u Ciebie po wymianie wirnika jest lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno nie zaglądałem, wymieniłem wirnik na nowy i powiem szczerze, że odpieniacz odkąd go mam tak cicho nie chodził, pieni bardzo ładnie. Jak chcesz nagram Ci filmik z jego pracy ;)  Jestem bardzo zadowolony.

 


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.