Skocz do zawartości
Yakaposhi

Maxspect Recurve R6-090 VS RSX R5-200

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jestem na zakupie lampy, szukam opini, co lepiej wybrać?

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, porównujesz poloneza do audi (chodź nie jestem pasjonatem koncernu vag). Jeśli Cię cena nie przeraża to bierz curve R6. Ja sam żałuję że nie mam zbiornika 60cm tylko 50cm i musiałem się zadowolić rsx R5. Bądź co bądź nie ma co porównywać R6 do R5 bo to zupełnie inna półka. Już szybciej mozna by było porównać R4 (czyli poczciwy razor) do R5 (czyli rsx). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dla syna napisał:

Hehehe, porównujesz poloneza do audi (chodź nie jestem pasjonatem koncernu vag). Jeśli Cię cena nie przeraża to bierz curve R6. Ja sam żałuję że nie mam zbiornika 60cm tylko 50cm i musiałem się zadowolić rsx R5. Bądź co bądź nie ma co porównywać R6 do R5 bo to zupełnie inna półka. Już szybciej mozna by było porównać R4 (czyli poczciwy razor) do R5 (czyli rsx). 

Tylko czy recurv na nóżkach nie będzie za nisko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, Yakaposhi napisał:

Tylko czy recurv na nóżkach nie będzie za nisko ?

to nalejesz mniej wody ? :) o mamo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yakaposhi napisał:

Tylko czy recurv na nóżkach nie będzie za nisko ?

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rsx. Zastanawiałem się nad R6 ale doszedłem do wniosku że poza oczywistą "zajebistoscią" recurve realnie nie daje niczego czego nie mam w R5. A skoro (w praktyce) nie widać różnicy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, greggoldi napisał:

Ja mam rsx. Zastanawiałem się nad R6 ale doszedłem do wniosku że poza oczywistą "zajebistoscią" recurve realnie nie daje niczego czego nie mam w R5. A skoro (w praktyce) nie widać różnicy....

Daje i to dużo. Przede wszystkim korale są doświetlone po bokach (dzięki skrzydełką) czego rsx nie zrobi. Fluo ma zdecydowanie mocniejsze dzięki temu naprawdę korale świecą. Pozatym światło jest podawane na pełnej długości lampy czego rsx też nie posiada. No i tyle jesli chodzi o suche fakty. Reszta widoczna jest tylko w realu kiedy lapma świeci. A to robi największe wrażenie. Pomijam oczywiście wszelkie koszty bo tutaj rsx wygrywa ale to nie ta sama półka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główne panele led są te same, a paski ledowe w skrzydełkach... No cóż, chwała marketingowcom. Nie jestem teoretykiem, lampę kupowałem dla siebie, obie mogłem dobrze ogarnąc w sklepie, zapewniam że spędziłem nad tym kilka godzin... Bez czytania internetów, za to  bawiąc się lampami, przekładając je nad ten sam zbiornik. Myślę że wiem o czym piszę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, greggoldi napisał:

Główne panele led są te same, a paski ledowe w skrzydełkach... No cóż, chwała marketingowcom. Nie jestem teoretykiem, lampę kupowałem dla siebie, obie mogłem dobrze ogarnąc w sklepie, zapewniam że spędziłem nad tym kilka godzin... Bez czytania internetów, za to  bawiąc się lampami, przekładając je nad ten sam zbiornik. Myślę że wiem o czym piszę. 

 

W takim razie odczucia są inne u nas. Wygląda na to że autor najlepiej sam musiał by podjąć decyzję widząc obie lampy gołym okiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno jest najrozsądniejsze. Ja dla tego wybrałem maxspecta, że te lampy mogłem testować, sprawdzać, zastanawiać się. Przy okazji z tego co mi wiadomo nikt nie narzeka na serwis. Zarówno ten wynikający z gwarancji jak i późniejszy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2018 o 19:07, Yakaposhi napisał:

Kupiony Recurve.

Też jestem ciekawy jak to widzi autor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj bawię się nowym Maxpect Recurve + ICV6 (wifi)

 

Plusy:

- znaczna poprawa wizualna akwarium (słowa mojej żony)

- większa przejrzystość i penetracja wody przez światło (nie wiem jak to napisać)

- super zabawa z ustawianiem kolorów siedząc w fotelu ze smartfonem w dłoni

- bliki (brakowało mi ich przy T5)

- wschody-zachody, nocne oświetlenie, efekt świecenia korali

 

Minusy:

- zasilacz słychać, nie męczy, ale słychać

 

Jak korale to przyjmą? Nie wiem. Domownicy zadowoleni. :)

Pozdrawiam

Łukasz

Edytowane przez Tata (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.