Skocz do zawartości
4ear

Wielkość zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taką właśnie kostkę aquaela i powiem tyle, że chwilę po uruchomieniu wszystko będziesz chciał wymienić na większe/lepsze. Szczególnie lampka jest słabiutka. No i sporo rzeczy trzeba tam i tak dokupić jeszcze, cyrkulację, grzałkę, dolewkę...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panowie nie pchać się w gotowca tylko samemu kompletować sprzęt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 4ear napisał:

Czyli Panowie nie pchać się w gotowca tylko samemu kompletować sprzęt ?

To już musisz sam zdecydować, co chcesz. Kompletując samodzielnie pewnie wydasz więcej, ale będziesz miał sensowniejszy sprzęt. Popatrz na akwaria na forum, na ceny sprzętu w sklepach, zastanów się nad swoimi możliwościami finansowymi (bezpiecznie jest przyjąć, że wydasz co najmniej x2 względem pierwotnych założeń:-) i oczekiwaniami (jakie akwarium byś chciał mieć). Co mogę doradzić ze swojego doświadczenia, to lepiej poczekaj trochę i zgromadź środki na start, skompletuj sprzęt cały, zamiast ruszać z niekompletnym akwarium, licząc że coś potem dokupisz, że jakoś to będzie. No i lepiej poczytać i podszkolić się zanim wystartujesz, niż uczyć się podstaw już na pracującym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowe zestawy to zawsze jakiś kompromis cena/jakość. Generalnie z czasem zazwyczaj kończy się tak, że coś się zaczyna wymieniać. IMO najlepiej skompletować wszystko samemu, nie zawsze trzeba kupować wszystko nowe, ale lepiej od razu zainwestować dobry sprzęt, który daje trochę zapasu jeżeli chodzi o wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko chodzi o to czy po prostu ta droga mi się spodoba nie chcę wydać kupę siana a okaże się że to nie wypał był,dlatego chcę coś małego i nie drogiego na początek.Nie chcę żeby było tak że ktoś zaraz będzie mi polecał lampę maxspecta cholera wie jakie drogie dolewki odpieniacz buble kinga itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wczesniej. Masz zbiornik 45l i go uzbrajasz. Linki są w moim wczesniejszym poście. Lampa t5 pod 50cm to koszt 178zł, kaskada jeśli nie masz to 99zł i dolewka, której i tak nie ma w aquaelu to 119 zł. Taki zestaw jest dużo bardziej wydajny niż aquael. Do tego musisz kupić skałę i solankę najlepiej z dzialajacego zbiornika. Piachu nie musisz dawać w ogóle. Tyle wystarczy aby wystartować mając do tego jakieś 15l wody RODI na miesiąc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, 4ear napisał:

Panowie tylko chodzi o to czy po prostu ta droga mi się spodoba nie chcę wydać kupę siana a okaże się że to nie wypał był,dlatego chcę coś małego i nie drogiego na początek.Nie chcę żeby było tak że ktoś zaraz będzie mi polecał lampę maxspecta cholera wie jakie drogie dolewki odpieniacz buble kinga itp .

Oczywiście że trzeba spróbować bo nie każdemu wszystko musi odpowiadać i dlatego nie ma sensu ładować kasy w sprzęt, który w razie rezygnacji z akwa odsprzedasz za psi grosz. Ja zaczynałem podobnie, wszystko najtańszym kosztem, bez sumpa, odpieniacza a nawet bez filtra ro. Akwarium z małymi przesiadkami na większe hulalo pięć lat na kaskadzie z gąbką i najprostszym oświetleniu. Teraz komponuje akwa wyłącznie pod ukwiały i będzie równie proste jak poprzednio. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wszystkim za odpowiedzi,muszę się zastanowić czy podołam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.