Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post na forum, to wypadało by się przedstawić ;) Nazywam się Piotrek i jestem z Wrocławia oraz chciałbym sie gorąco ze wszystkimi przywitać.

Z racji że akwarystyką nie zajmowałem się od sporego czasu i chciałbym wrócić do tego jakże przyjemnego hobby, będe potrzebował pewnie trochę pomocy i odpowiedzi na kilka pytań.

Przymierzam się do zrobienia baniaka ok 400L o wymiarach 1200x570x600. Z racji że mam salon z aneksem kuchennym, postanowiłem że akwarium stanie na końcu aneksu tak żeby stanowiło jego przedłużenie a co za tym idzie będe miał łatwiejszy dostęp do hydrauliki.  Stąd też taki dziwny wymiar bo oczywiście żona marudzi, że jak już robić to ma być równo z blatem itp.

W akwa zamierzam trzymać nie tylko miękasy ale też LPSY i SPSy.

Obecnie jestem na etapie wyboru lampy i wybór padł na T5 8x54W. 

 W tym miejscu chciałbym się dopytać o waszą radę, czy moc będzie odpowiednia i którą lampę obecnie wybrać ? Czy coś z proponowanych przeze mnie będzie odpowiednie czy może przy obecnej technologii pójść całkowicie w LEDy. 

Myślałem  nad takimi zestawami:

ATI POWERMODULE 8X54W

PACIFIC SUN - DIUNA LAMPA 8X54W T5

ATI Sun Power T5 8x54W

AQUAFOREST 8X54W+9X10W LED

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

zaczynałem  solniczke 4 lata temu na samych ledach  zetlight zt 6600 choc  duzo osób tu na forum doradzało  mi t5 . teraz załuje że nie posłuchałem bo od miesiąca mam lampe . gisemana 8x54w. ledy  (tylko niebieskie)  w w/w lampie wypaliły sie po roku pełnego świecenia .

powiem tak   AQUAFOREST 8X54W+9X10W LED  wydaje sie najlepszą opcją. ledy zawsze moga tylko doswiecac zbirnik nie muszą iść pełna para.   gdyby było mnie stac kupiłbym ją. 

choc druga rzecz elektronika ? zawsze byłem wrogiem bo jednak słona woda  i parowanie nie bardzo idą w parze  z elektroniką. uważam ze najlepsza opcja lampy jest ta najprostsza wtedy jest mniej do zepsucia. :)

na pewno wszystkie lampy które wymieniłeś wystarczą do zbiornika 400l. 

to tylko moje skromne zdanie . pewnie wypowiedzą sie jeszcze uzytkownicy lamp które wymieniłeś

pozdrawiam i zycze powodzonka .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8x54w Althea Pacific Sun i 2 świetlówki fabrycznie będę miał przerabiane na LED jeszcze nie wiem jak to będzie finalnie wyglądało ale w 400 l puki co na 8x54 w mam mega przyrosty i jestem bardzo zadowolony , sterowanie z telefonu i wielka sekcja chłodząca , petarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI lub jakaś dobra LED DIY.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że pojawia się ten temat bo też powoli przymierzam się do podobnej wielkosci akwarium.

przerzuciłem wiele stron i sklepów i nadal nie wiem jaka jest opinia doswiadczonych bo jest kusząca oferta samych ledów ze względu na pobór mocy i sterowanie ale nie mam żadnego doswiadczenia bo z akwarystyka miałem rozstanie kilkanascie lat.

oto co znalazłem:

http://aadg.pl/akwarystyka-morska/oswietlenie-morskie/led/lampa-power-led-nautilux-90-cm.html

https://www.sklep.aqua-trend.pl/lampa-zetlight-qmaven-6600-200w-marine-p-361.html

https://www.sklep.aqua-trend.pl/lampa-nemolight-aqua-marine-72w-led-106-140cm-p-341.html

http://www.micmol.com/aquaair.html

Czy warto się tym interesowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2018 o 18:55, wolan91 napisał:

Ja mam 8x54w Althea Pacific Sun i 2 świetlówki fabrycznie będę miał przerabiane na LED jeszcze nie wiem jak to będzie finalnie wyglądało ale w 400 l puki co na 8x54 w mam mega przyrosty i jestem bardzo zadowolony , sterowanie z telefonu i wielka sekcja chłodząca , petarda

Bardzo zaciekawił mnie Twój wpis, mianowicie stwierdziłeś, że "fabrycznie", dwie świetlówki zostaną przerobione na LED, znaczy się, że Pacific Sun je przerobi czy będziesz to robił we własnym zakresie? Sam mam taki pomysł żeby zmajstrować lampę 6x80W + LED z lampy 8x80W. Możesz coś więcej powiedzieć o tym projekcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacific mi to przerobi , ledy są tylko niebieskie ale tak naprawdę mając t5 to tylko takiego koloru mi brakuje do podkreślania barwy zielonej / pomarańcz fluo . Idealne na wczesny wschód i zachód słońca ;)

Dodatkowym atutem jest Polski servis a nie wysyłanie lamp na gwarancji do Niemiec w razie usterki

 

pacific sun.png

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Super że Tobie to przerobią, a znasz może już tego koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć radial,

Obecnie najlepsze możliwości mają tzw. hybrydy. T5+LED.

Jest kilka wątków na forum-szukaj a znajdziesz. Jak wybierzesz lampę PS na pewno nic Ci się nie wypali ;-)

Miałem kilka modeli i nigdy nie było problemu z panelami led.

Problemy w lampach PS są prozaiczne-warczące wiatraki(10zł/szt) i padające zasilacze(od 40zł/szt za używki dobrej jakości)

Hybrydy doświetlą Ci bez problemu dno na głębokości 60cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.