Skocz do zawartości
Luca197

Prośba, o pomoc w identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam prośbę borykam się z czymś takim co jest na zdjęciu i zastanawiam się co to może być, bardzo proszę, o pomoc w identyfikacji.

Parametry wody z wczoraj

Zasolenie 1024-1025

Temp 25

PH- 8,0

Ca-400

Mg-1350

KH-8,0

Si-0

NO3-0

NO2-0

PO4-0  Wszystko testy kropelkowe Salifert

Nic innego nie mierzę. 

Akwarium jest zalane w marcu 2018 pojemnosc zbiornika to 450 L. Nie mam sumpa ani innych wkładów, węgli itd, tylko odpieniacz ( tunze 9012 od 300L DO 1000L)plus 3 cyrkulatory również tunze.

Oświetlenie

4x54 

ATI BLUE X1

ATI ACTINIC X1

ATI CORAL PLUS X1

ATI PURPLE PLUS X1

Obsada jest nie duża

2 x błazenek

1 pokolec niebieski

1x salarias fasciatus

3 slimaki turbo

2 krewetki lysmata wundermani

Sól --

Aquaforest Probiotic Reef Salt od samego początku do teraz

Podmiany

1 x w tygodniu 40 L czasami co 2 tygodnie

Woda  do podmian RODI

Zywa skała 50kg

Zywy piasek 10 kg nie pamietam jakiej firmy

Teraz od czego by tu zacząć pewnie sam namieszałem, że coś się stało przede wszystkim nie wymieniłem wkładów w RODI przez okres tych 8  miesiecy nie miałem rownież miernika tds, a więc nie mierzyłem wody mierzyłem tylko zasolenie które zawsze było ok. Druga rzecz musiałem zmienić oświetlenie i z 2 x80 w i 2 x54 zmieniłem na 4x 54, a w między czasie dopadło mnie tez Cyjano i właśnie to był chyba przełomowy moment, zmiana swiatła kuracja na cyjano chemiclean cyjano odeszlo w niepamiec po 3 lub 4 dniach pojawilo sie właśnie to co jest na zdjęciach poniżej. Wiadomo, że było tego mniej. Teraz podmieniam wodę staram się usunąć tego jak najwięcej za 3 lub 4 dni jest tego już pełno i wszędzie. Pewnie sam namieszałem i za dużo porobiłem, a teraz nie moge sobie z tym poradzic.

Przepraszam za jakość zdjęć 

 

20181228_171639 (2016 x 980).jpg

Nie wiem jak wstawic trzy zdjecia w jednym wątku dlatego tak dodam przepraszam

20181228_171645 (2016 x 980).jpg

20181228_171734 (2016 x 980).jpg

Zapomniałem dopisać, że do 3 tygodni dodaję jedną fiolkę bakteri bio digest

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdAniem to okrzemki. Zbiornik dojrzewa. Ale majac 50 kg żywej skaly to sie dziwie ze az tak wyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia nieco kiepskie i nie widać dokładnie jak to wygląda...z daleka wygląda na okrzemki ale to chyba nie to...

-z bliska wygląda to jak glon?(przypomina glon tylko kolor inny?) 

-czy to tworzy kożuch z bąbelkami powietrza  na piasku/skalach ?

-czy to wygląda jak pyłek? i można to zdmuchnąć ?

-zmierz gdzieś TDS wodę RO 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety zdjęcia są słabej jakości.

Marek piszesz, że to okrzemki, dino i valonia skąd to mogło sie wziąść jak to usunąć i od czego zacząć jeżeli możesz mi doradzić. I dlaczego test na krzemiany wychodzi 0 skoro to okrzemki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nad 450l wisi tylko 216W t5? Sam napisałeś że zmieniłeś 2x80 na 2x54 i zaczęły się problemy. To co było wcześniej 2x80 + 2x54 było mało a teraz jest jeszcze mniej. Moim zdaniem 1W na 1l przy T5 to minimum.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek nie czytałeś uważnie tego co napisałem. Problemy zaczęły się wtedy, kiedy zmieniłem oswietlenie czyli nowe świetlówki i również zamienione 2 x80 na2x54, zastosowałem chemię na cyjano i nie miałem wymienionych filtrow w rodi. Pewnie wszystko to spowodowało to co się dzieje teraz u mnie w zbiorniiku ok mój błąd. Moje pytanie i prośba to były co to jest i jak sobie z tym radzić a nie ile oświetlenia potrzeba mi na moje akwarium wiem, że jest trochę mało, ale moim podopiecznym to wystarcza rosną jak szalone, a ryby mają się świetnie, gorzej z tymi plagami i to z nimi muszę sobie poradzić. Jeżeli wiesz co i jak to bardzo chętnie wysłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że oświetlenie to jedyny powód twoich problemów. Nie masz zbyt wiele korali a ryby zadowolą się słabszym światłem. Oswietlenie to podstawa w akwarystyce morskiej. Jak nie teraz to w przyszłości zbyt słabe światło przysporzy ci problemów. 

Ja na zdjęciach widzę okrzemki. Bez kontroli dts wody RoDi nie wiesz co lejesz do zbiornika i nie znasz stanu filtra.

Najbardziej prawdopodobne że po kuracji na Cyjano w wodzie pojawił się nadmiar substancji odżywczych i z tąd ten bum glonów. Zerowe wyniki testów są mylące bo glony wszystko wyciągają z wody i dlatego testy nic nie pokazują. 

Czy hepatus skubie to co na skałach rośnie? Jaką dokładnie masz cyrkulację w zbiorniku? Jakiej mocy?

W walce z okrzemki na piasku pomocna jest babka kopiąca. Wzrusza ciągle piasek i nie pozwala tworzyć się nowym plamom.  

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 cyrkulatory jeden hydor coralia plus dwa tunze nie pamiętam dokładnie modeli, a nie jestem w domu żeby sprawdzić aczkolwiek cyrkulacja jest nad wymiar wystarczająca. Jeżeli chodzi, o hepatusa coś ślubie że skał, Ale nie jest to, że siedzi na nich cały ten czas. Jeżeli chodzi, o Rodi to wymienione jest wszystko plus dodatkowy drugi wkład na żywice miernik Też pokazuje 0000  A więc teraz jest na pewno dobrze nie wiem jak było wcześniej, bo nie mialem tdsa. Co do babki mam Salariasa I raczej wątpię żeby się zgodził z inna babka, a wojen w akwarium mi nie potrzeba, a więc babka odpada niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.