Skocz do zawartości
iplouify

Wkłady kaskada fzn-3 42litry

Rekomendowane odpowiedzi

witam, startuje kolejną kostke 42l, powiedzcie mi co polecacie do kaskady wrzucić, Startowałem zawsze na matrixie + chemipure + purigen, nie wiem czy to był dobry pomysł. Dlatego teraz chce wystartować na samej sera-spiorax+wata na góre, a po 2-3 miesiacach dorzucić chemi pure z purigenem. Jakie macie doświadczenia w tym temacie ? Chodzi konkretnie o SERA-Siporax VS. Matrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodając absorbery zabierasz bakteriom papu i tym samym wydłużasz dojrzewanie

wyczytałem na forum że ludzie startują na siporaxie i to starcza, sam mam to w planach więc Twoj plan jest chyba ok niech wypowiedza sie fachowcy :)

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez prawie dwa lata prowadziłem taką kostkę na siporaxie i było ok.  Bez żadnych absorbentow itd.  Siporax śmiało mogę polecić,  używam go również w obecnym reefmaxie. Co prawda raz na jakiś czas trzeba go przeplukac z syfku,  ale to chyba zależy od przepływu wody i jakiegoś prefiltra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w jednym koszyku mam siporax, a w drugim matrix oraz żadnych absorbentów (je wrzucasz dopiero gdy Twoja filtracja nie wyrabia i parametry idą w górę). 

Aaa i na jednym koszyczku leży woreczek z węglem aktywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na początku  myślałem że bez tych uzdatniaczy to się nie da.  Startowałem absorbentach( po cyklu Azotowym) i były z tym tylko same jaja.  Z biegiem czasu zmieniają się ich możliwości absorpcji co powoduje tylko huśtawkę baniaka. No i jeszcze te pukanie na tych woreczkach zbiera się tylko syf.

 Obecnie jadę tylko na jednym bloku z maxspektu i parametry bajka PO4 i NO 3 przy chwilowym braku pienidała (8dni).

Niema co na siłę pomagać biologii, jest ona dłużej na tym świecie niż my.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.