Skocz do zawartości
boo12

Skała sucha Fiji pukani doświaczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z forumowiczów może podzielić się opinią na temat tej skały, podoba mi się z wyglądu natomiast trudno o jakąś opinię odnośnie parametrów tej skały

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super skała :)

nie wystąpiły u mnie żadne plagi i zabrudzenie wody na starcie akwarium. Parametry idealne .

Poza tym można dobrać naprawde super kawałki idealne do aquascapingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie płukania tej że skały. moczyla się 6 tygodni w rodi, ale po4 dalej wysokie. tydzień leżała w roztworze ACE, teraz wyplucze w rodi jeszcze przez 1-2 i mam nadzieję że opanuje po4. skala podoba mi się pod względem wizualnym, ale wymaga cierpliwości w przygotowaniu aby uniknąć komplikacji później.

 

pzdr

Kuba 

Edytowane przez gizmocs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ją mam więc co Ci moge powiedziec fajna skala bez problemowa

21 minut temu, gizmocs napisał:

tydzień leżała w roztworze cif'u,

Gdzie?:oa może było ją dac do domestosu.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

Ja ją mam więc co Ci moge powiedziec fajna skala bez problemowa

Gdzie?:oa może było ją dac do domestosu.

oj sorry późną godzina, już poprawiam w ACE leżała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega ma jakieś testy stare

@@Beti Maxspect Zazor R320w  jakaś nowość na rynku

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, boo12 napisał:

Może kolega ma jakieś testy stare

@@Beti Maxspect Zazor R320w  jakaś nowość na rynku

Maxspect Razor 320W 15000K  Profesjonalne oświetlenie ledowe do akwarium morskiego   Nowość na rynku polskim, lampa najlepszymi ledami CREE! Maxspect - uznana i wysoko ceniona przez profesjonalnych akwarystów w USA i Europie Zachodniej


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti kolega chyba zażartował z Twojej literówki w Twoim opisie... 'Zazor' :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, human_87 napisał:

@@Beti kolega chyba zażartował z Twojej literówki w Twoim opisie... 'Zazor' :-)

:thumbup:mega ubaw po pachy..to posmiejemy się wspólnie...

@boo12 Szanowny Panie wybacz ze zgrzeszylam i proszę o wybaczenie,a jesli to mało proszę zgłosić do moda.

Bardzo mi się podobają tego typu intrygi właśnie można  się zareklamowac jak się już nie ma czym.

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie miałem żadnych problemów na starcie, NO3 i PO4 po czasie zeszło. Skałę przepłukałem dwa razy w wodzie RO i do akwarium:) ja mam duże i dobrze porowate kawałki skały i tu napiszę, że w zakamarkach zbiera się dość dużo syfu trzeba często przedmuchiwać albo dobrze ustawić cyrkulację;) teraz wziąłbym więcej mniejszych kawałków i pokleił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

Szanowny Panie

Żona, też tak mówi do mnie jak się wścieknie :rolleyes: nie denerwuj się taki żarcik :czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam i jestem zadowolony. Jak ktoś wspomniał, zbiera się w niej syfek ale przedmuchać pipetą wystarczy co jakiś czas. Ja wybrałem mniejsze kawałki i pokleiłem przestrzenną konstrukcję wg własnej koncepcji. Uwaga bo jest bardzo ostra i przy wkładaniu do zbiornika dosłownie dotknąłem frontu i niestety ... :cursin: jest rysa ;] ale jest na co patrzeć więc korale odwracają uwagę! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zadowolony ze skały, co prawda u mnie dopiero ok 3 miesięcy w akwarium. Dojrzewanie trwało dłużej niż na ostatniej żywej skale (tam praktycznie bez plag), przy pukani, było przez miesiąc dino, cyjano głownie w refugium, teraz wylazło trochę glonów. Tragedii jednak nie ma i gdybym stawiał kolejne akwarium to znów na Fiji, bo komfort ustawienia skały na sucho, poklejenia itp jest kolosalnie większy niż przy żywej (nie trzeba się specjalnie spieszyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sucha skała Fiji Pukani chciałem sobie ją kupić , szukam po wszystkich sklepach i nigdzie jej nie ma ,ciekawe dlaczego?Może ktoś z Was wie  gdzie mogę ją dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

Sucha skała Fiji Pukani chciałem sobie ją kupić , szukam po wszystkich sklepach i nigdzie jej nie ma ,ciekawe dlaczego?Może ktoś z Was wie  gdzie mogę ją dostać?

 

https://sklep.slonybaniak.pl/pl/p/Sucha-skala-Fiji-Pukani/1157

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, NAP napisał:
Godzinę temu, Krzysiek K. napisał:

Sucha skała Fiji Pukani chciałem sobie ją kupić , szukam po wszystkich sklepach i nigdzie jej nie ma ,ciekawe dlaczego?Może ktoś z Was wie  gdzie mogę ją dostać?

 

https://sklep.slonybaniak.pl/pl/p/Sucha-skala-Fiji-Pukani/1157

 

O tym sklepie nie wiedziałem,dzięki Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

dzięki Jarek 

Proszę bardzo.

Oby mieli tyle ile potrzebujesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Erybce może ,  jak wyceniali mi zbiornik to proponowali.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pdz napisał:

W Erybce może ,  jak wyceniali mi zbiornik to proponowali. 

Mówisz o Warszawie? ,bo w Zabrzu byłem w zeszłym tygodniu to nie mieli.

 

Edytowane przez Krzysiek K. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem maila na erybka@erybka.pl , zaproponowali mi Pukani.

Jak byłem zamawiać zbiornik to było kilka różnych rodzajów skał do wyboru ale nie przyglądałem się.

Po prostu zapytaj, ostatnio szukałem refraktometru, napisałem i okazało się, że akurat tego dnia byłą dostawa.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sucha skałę, w opisie skał w Erybka jest info, że czysta, można kleić.

Jak to jest ? Czytałem, że niektórzy moczą skałę tygodniami i mają PO4 nadal.

Obejrzałem, wygląda dobrze, nie śmierdzi, co robić ? Czy wypłukać dzisiaj myjką pod ciśnieniem i pomoczyć w RO a jutro kleić czy może tak jak inni tydzień lub dwa ?

Co jest wyznacznikiem tego, że skała jest dobra, czy to, że jest czysta i nie śmierdzi , brak PO4 ?

Może to lamerskie pytanie ale wolę spytać, niż później walczyć ...


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ja w swoim szkle i jestem bardzo zadowolony. Nie bawiłem się w jakieś moczenie itp tylko do prysznica na płukanie potem na dworze na sloncu 2 dni leżała (w styczniu :) ) i siup do akwarium. Zrobilem tylko patent że pukani był a jako główną konstrukcja a na niej położyłem kilka kawałków żywej skały aby ograniczyc ilpsc światła padajcego na nią. Tam gdzie świeciło urosły piękne glony długości nawet 20 cm ale wyrywanie ich na bieżąco gdy były wystarczająco długie skróciło ich żywot do 3 tygodni (escenius bicolor oraz ślimaki pomagały).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości sytuacji skała Pukani ma sporo organiki i później ją oddaje w formie NO3 i PO4. Drugi raz ją używam, bo jest naturalna, bardzo porowata, a za tym lekka. Jednak przed wrzuceniem jej do akwa wymaga przygotowania. Mi akurat się nie spieszy, to przygotowuje ja w ten sposób:

1. Moczenie  z cyrkulacją w RODI przez cztery tygodnie, raz w tygodniu wymieniając całą wodę. Dodawałem również Akvesan.

2. Po czterech tygodniach skałę pokleiłem.

3. Zalałem solanką z podmian, dodałem dwa kawałki żywej skały i raz w tygodniu  podmieniam 1/3 wody z mojego akwarium. Tak mam zamiar przez pięć/sześć miesięcy do startu nowego akwarium.

Mam czas, więc wybrałem długą procedurę. Jest też rozwiązanie krótsze, które jest opisane w tym linku http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?s=c0212363dcf139653044e46ff02ac480&t=2049855

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.