Skocz do zawartości
Beti

Brzydal kontra Lpsy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.:smile_wink:

Pytanko jest takie,czy ktoś posiada brzydala i goniopory długopolipowe,może jakieś opinię jak ten zwierzak się zachowuje w zbiorniku w śród  Lps

Dodam ze szukam sposobu na różyczki ,posiadam 4szt krewetek ale są leniwe;)

Chelmon odpada jest to zbyt spokojna ryba do mojego akw ze względu na pokolce raczej by się zle czuła.

Zapraszam do dyskusji:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chelmona z zoltkiem i hepciem w 250l i ma sie dobrzeB) ale trzeba je łączyć gdy są małe ,z duzymi moze byc trudno za to niema lepszej kosiarki na aiptasie niz chelmon juz zapomnialem jak wyglądają rozyczki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zje róże a potem chyci się LPS , miękkich.... taka jego natura. Mój jak zjadł róże chwycił sie zoa i LPS ....

Edytowane przez jarek35 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jarek35 napisał:

Zje róże a potem chyci się LPS , miękkich.... taka jego natura. Mój jak zjadł róże chwycił sie zoa i LPS ....

To będzie trzeba go wyłapać jak pozjada;) 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oddasz brzydala, to róże wrócą. On ich nie zjada w całości, szarpie tylko to, co wystaje, jak reszta ryb. Żeby nie było ich widać to trzeba cały czas mieć rybę.

Edit: u mnie poszarpal blastomussę, na szczescie ewakuowalam ją i się odratowala z resztek tkanki.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Mialem brzydala i skubal Trachyphyllie a ja przez dluzszy czas myslalem ze to wina parametrow czy jakas choroba...

Nigdy wiecej zadnych ryb i krewetek a przed postawieniem tego zbiornika, dobrze przemyslalem ustawienie skaly tak by nie bylo jej kawalka, gdzie nie dosiegnie moja reka co nie znaczy ze to zbiornik docelowy...Juz mam plan w glowie...

Uzywam Joes Juice i do tej pory (odpukac) mam pelna kontrole...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie dorodny brzydal zabrał się za Euphyllie i Dunkę tylko fruwały kawałki w wodzie, za Gonioporę się nie brał ale może dlatego że go szybko oddałem na służbę do innego zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Iceberg napisał:

Uzywam Joes Juice i do tej pory (odpukac) mam pelna kontrole...

a czy wraca po czasie ta sama czy ją ten preparat całkiem neutralizuje?

Edit może w mniej dostępnych miejscach pipeta??

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beata gdzie brałaś krewetki ?

Ja kiedyś kupiłem od kolegi z forum 5 krewetek były na tyle sprawne że kilkaset szt. różyczek wykosiły mi w kilka miesięcy. 

Przez walkę chemią u mnie się tylko rozsiewały, miałem dosłownie las różyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam dawno juz w byłym sklepie Skrzydlica w Bielsku,ale wtedy miałam moze 3_4 róże,a teraz x 10 czas coś działać

 

 

Godzinę temu, Nik@ napisał:

Żeby nie było ich widać to trzeba cały czas mieć rybę.

Bardzo mnie kusi chelmon ale nie wiem czy sobie poradzi z bandą pokolcy;)

Tutaj filmik pokazuje chelmona i nie tyka goniopor no? 

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, @Beti napisał:

a czy wraca po czasie ta sama czy ją ten preparat całkiem neutralizuje?

Edit może w mniej dostępnych miejscach pipeta??

Przez ostanie pare miesiecy wyskoczylo mi moze z piec sztuk i zawsze w innych miejscach...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poszukaj :

forcipiger flavissimus

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Beti napisał:

To będzie trzeba go wyłapać jak pozjada;) 

To tez tak zrobiłem i .... roze ładnie odrosly

Róż nie wytepisz. Musi być cały czas zwierzak ,który reguluje populację różyczek .....

Edytowane przez jarek35 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chełmona przeciska się między pokolcami (5 dorosłych) podczas karmienia i na niego nie reagują. Kupiłem chełmona jedzącego mrożonki, ze skał też dużo skubie, jak narazie nie widzę by się zabierał za korale.
Co ciekawe chełmon był pierwszy w akwarium i duże rurówki, pływał obok nich i nic przez 3 miesiące. Kupiłem dorosłego forcypigra też jedzącego mrożonki ale rurówki zaczął skubać, jak chełmon to widział to też się zabrał razem z nim do rurówek i wszystkie kolorowe wykonczyli a brązowa do dziś nie tknieta :)


Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wykosiły je berghie, nawet w kominie były i zniknęły.  Pewnie gdzieś zostały jakieś przegapione i z czasem się odrodzi to cholerstwo. Na razie mam czysto, tylko na jednej szczepce zoa znów przyniosłam, muszę wyjac i dać slimakom te szczepkę do oczyszczenia, zanim się rozsieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ "narzeka" że ma za dużo berghi. :D

A co do krewetek, to do twojego litrażu jest ich stanowczo za mało. Szybciej się rozmnażają różyczki niż krewetki je zjadają. 

Odezwij się do nanokaczora, na pewno ma krewetki.  U mnie krewetki załatwiły sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile tych krewetek 20szt? Na taki zbiornik?

zawsze myślałam że mnie to nie dopadnie,hihi się przeliczylam,1.5 roku był spokój przywleklam zapewne :rant:

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, elespero napisał:

@Nik@ "narzeka" że ma za dużo berghi. :D

A co do krewetek, to do twojego litrażu jest ich stanowczo za mało. Szybciej się rozmnażają różyczki niż krewetki je zjadają. 

Odezwij się do nanokaczora, na pewno ma krewetki.  U mnie krewetki załatwiły sprawę.

Obawiałam się napisać tego posta, żeby nie padly jakieś podejrzenia :) spokojnie, nie mam za dużo. 

Chciałam tylko doradzić, co u mnie pomogło. Próbowałam brzydala, krewetek i aip-ex grotecha i niestety nic z tego nie zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze krewetki pomagały 3szt. Tyle że po roku zawsze znikały. I przy kolejnych różach musiałem kupować. Za każdym razem 3 szt. na 100l. U mnie skuteczność 100%. Obecnie została mi jedna krewetka a puki co róż nie mam. Tym razem zamówiłem setikudy. Kiedy przyjdą, a będą róże to zdam relacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, @Beti napisał:

To ile tych krewetek 20szt? Na taki zbiornik?

zawsze myślałam że mnie to nie dopadnie,hihi się przeliczylam,1.5 roku był spokój przywleklam zapewne :rant:

Myślę że minimum te 20. Dopytaj nanokaczora, on chyba najwięcej wie o tych krewetkach tu na forum.

31 minut temu, Nik@ napisał:

Obawiałam się napisać tego posta, żeby nie padly jakieś podejrzenia :) spokojnie, nie mam za dużo. 

Chciałam tylko doradzić, co u mnie pomogło. Próbowałam brzydala, krewetek i aip-ex grotecha i niestety nic z tego nie zadziałało.

Żartowałem, dlatego użyłem cudzysłów.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti już nadmieniłem Iwonce, żeby uderzyła do Konrada po większą ilość krewetek. Zobaczymy czy uda im się ściągnąć. 

A jak będziesz w sklepie jutro to też im nadmień o krewetkach, żeby presje czuli hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy Brzydalu to czy on z czasem nauczy się jeść Aiptazie czy może tak być ze nie tknie. Jakieś trzy tygodnie temu wpuściłem do zbiornika takiego gościa z nadzieja ze pomoże mi pozbyć się problemu a on jak na razie nie jest zainteresowany. 


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti nie każdy brzydal będzie zjadał różyczki. Zależy to od osobnika i od tego jak karmisz ryby. Ja w swoim akwarium walczę z plagą aiptasi od kilku miesięcy i mimo ponad 25 krewetek, brzydala i dużej aurigi nie mogę tej plagi usunąć.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, waldek123blau napisał:

Beti nie każdy brzydal będzie zjadał różyczki. Zależy to od osobnika i od tego jak karmisz ryby. Ja w swoim akwarium walczę z plagą aiptasi od kilku miesięcy i mimo ponad 25 krewetek, brzydala i dużej aurigi nie mogę tej plagi usunąć.

Zastanawiam się ciągle nad tym co zrobić,może jednak chelmon?;)no zobaczymy.. ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiełkuje mi taki pomysł aby wyjmować skałę z akwarium oczyszczać ją z korali wkładać do innego akwarium i zasypywać całkiem piaskiem tak aby róże wyszły na piasek - wtedy można ją zebrać rękami Po kilku dniach z powrotem do akwarium i na nowo mocowanie korali. Myślałem nawet nad wymianą całej skały ale boję się ponownego dojrzewania.

Teraz, @Beti napisał:

Zastanawiam się ciągle nad tym co zrobić,może jednak chelmon?;)no zobaczymy.. ;-)

U mnie 4 chełmony straciły życie przez pokolce:  Xanthurum, żółtek i Velifirum ścigały je po całym akwarium. Myślę że będzie Ci bardzo trudno sparować chełmona z żółtkiem


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.