Skocz do zawartości
Yakaposhi

[523l] Moja mała Rafa, marzenie z dzieciństwa ! :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam na imię Patryk i mieszkam w Bielsku-Białej, w październiku podjąłem decyzję o założeniu akwarium ponieważ było to jedno z wielu niezrealizowany marzeń z dzieciństwa, a jak wiemy marzenia trzeba realizować, po konsultacjach z kolegami na temat akwarium, wystartowałem !

Troszkę o sprzęcie sprzęcie : 

Akwarium : 110x55x60 

Sump 100x40x40 ( 37 litrów - dolewka ) 

Oświetlenie: Maxspect Recurve R6-090

Pompa Cyrkulacyjna : Maxspect XF 230 x2 + kontroler Maxspect 

Odpieniacz : Deltec 1000i 

Automatyczna Dolewka : Tunze Universal 3155 

Pompa Obiegowa : Jebao/Jecod DCP - 500

Skała Sucha Real Reef Rock 30kg + 7kg Shelf Real Reef Rock klejona Ceresit CX5, trzy dni układania, prezentuje się wg. Mnie super :) poniżej zdjęcie ale jakość przy zmienianiu mizerna, zapraszam na instagram @kwasny_kwasior będę wrzucał zdjęcia/filmy z realizacji.

Będę startował na naturalnym piasku Nature Ocean Bio-Activ Live Natural + Sól Red Seal Salt.

Czekam na odwróconą osmozę, grzałkę, trzeba będzie podjechać po drobiazgi do sklepu i zalewamy :) 

14011424_FullSizeRender.thumb.jpeg.a5304555a368a42d47a77db51ded39c9.jpeg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda. Samych sukcesów życzę :-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego z Bielska-Białej :) jeśli masz możliwość to zastosuj inny piasek. U mnie on strasznie pyli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dla syna napisał:

Hej kolego z Bielska-Białej :) jeśli masz możliwość to zastosuj inny piasek. U mnie on strasznie pyli. 

Cześć, kupiony. A co masz na myśli ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wugląda. Powiedz, czy te pompy można sterować za pomocą aplikacji syna g z telefonu?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można sterować, za pomocą aplikacji przez sterownik IPV6, ale dodatkowo musisz mieć kontroler do zarządzania pomp. 

IPV ok 280zł, kontroler ok 600zł do dwóch pomp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie masz na myśli trzeba mieć to:

http://www.salarias.pl/pl/p/Kontroler-Maxspect-Gyre-XF-250-do-pomp-cyrculacyjnych-Gyre/1610

Czy coś jeszcze?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, katani napisał:

W sensie masz na myśli trzeba mieć to:

http://www.salarias.pl/pl/p/Kontroler-Maxspect-Gyre-XF-250-do-pomp-cyrculacyjnych-Gyre/1610

Czy coś jeszcze?

Jak chcesz sterować poprzez Wifi z aplikacji Syna-G i rozszerzyć możliwości pompy, to potrzebujesz jeszcze to https://erybka.pl/product-pol-17614-Maxspect-ICV6-Kontroler-WiFi.html

Yakaposh, fajnie zapowiada się zbiornik, podoba mi się pomysł na kratki wentylacyjne. A foty to wrzucaj tutaj np. poprzez imgur.com, nic nie będziesz musiał zmniejszać, tylko udostępniasz. Nie wszyscy korzystają ze portali społecznościowych, ja nie korzystam i nie ma takich planów.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle dobrze z tym icv6, że działa również z lampami oraz obiegówkami maxspecta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Yakaposhi napisał:

Cześć, kupiony. A co masz na myśli ? 

 

Piasek ten ma gradację częściowo 0,1mm. Przez zróżnicowanie gradacji łapie trochę syfu. Najlepiej daje sobie z tym radę babka kopiąca. Problem polega na tym że jak się go zruszy to jest siwo w akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl, czy jesteś pewny, że chcesz piasek. Ja się zaparłem, że chcę, bo nie wyobrażałem sobie akwarium bez. Przez ponad półtora roku było wszystko ok, po tym czasie zaczęły się problemy z PO4, najpierw usunąłem DSB, to przyniosło lekką poprawę, teraz usuwam piach z akwarium. Syfu tyle, że głowa boli, mimo tego, że od czasu do czasu go przegrzebywałem, żeby uwolnić zgromadzony syf. W nowym akwarium nie będzie piasku, dno zarośnie  algami wapiennymi i montiporami jak u Grześka (egon24).


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, norbi2222 napisał:

Przemyśl, czy jesteś pewny, że chcesz piasek. Ja się zaparłem, że chcę, bo nie wyobrażałem sobie akwarium bez. Przez ponad półtora roku było wszystko ok, po tym czasie zaczęły się problemy z PO4, najpierw usunąłem DSB, to przyniosło lekką poprawę, teraz usuwam piach z akwarium. Syfu tyle, że głowa boli, mimo tego, że od czasu do czasu go przegrzebywałem, żeby uwolnić zgromadzony syf. W nowym akwarium nie będzie piasku, dno zarośnie  algami wapiennymi i montiporami jak u Grześka (egon24).

Hej...

Wiekszosc ludzi jednak ma piasek i utrzymuje dobre czy tez poprawne parametry a ja mialem identyczna historie jak Ty z zagnojonym piaskiem i nie dziwota ze musialem lac duzo wodki by te nieszczesne NO3 utrzymac w ryzach...

Kiedys gdzies widzialem akwarium, ktorego dnem byla piramida do gory nogami i na szczycie, czyli na samym dnie maly kranik do spuszczania wody, ech co za wygoda i kontrola detryrusu, choc teraz i tak usprawnilem system, poprzez ranna ceremonie przejechania czyscikiem i odciagniecie pipeta nocnej produkcje detrytusu, jakies pol minuty, ale za to podczas podmiany, nie mam wiele do zrobienia, gdyz dno czyszczone jest co rano a w skale dmuchne tez z pipety od czasu do czasu, kiedy przechodze kolo zbiornika...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akwarium = piasek. nie ma piasku, nie ma akwarium.

Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Jak chcesz sterować poprzez Wifi z aplikacji Syna-G i rozszerzyć możliwości pompy, to potrzebujesz jeszcze to https://erybka.pl/product-pol-17614-Maxspect-ICV6-Kontroler-WiFi.html

To lipa, bo to kolejne urządzenia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, katani napisał:

U mnie akwarium = piasek. nie ma piasku, nie ma akwarium.

To lipa, bo to kolejne urządzenia.

Też tak miałem z piaskiem, a teraz mi się zmieniło.

W Maxpect tak jak w Appl, jak coś chcesz więcej funkcjonalności do dokup. Ja rozważam zakup, ze względu na rozszerzenie możliwości ustawień własnych pompy (tryb fali użytkownika). Czekam tylko na odpowiedz dystrybutora, czy ten sterownik jest kompatybilny z serią 300. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, norbi2222 napisał:

Przemyśl, czy jesteś pewny, że chcesz piasek. Ja się zaparłem, że chcę, bo nie wyobrażałem sobie akwarium bez. Przez ponad półtora roku było wszystko ok, po tym czasie zaczęły się problemy z PO4, najpierw usunąłem DSB, to przyniosło lekką poprawę, teraz usuwam piach z akwarium. Syfu tyle, że głowa boli, mimo tego, że od czasu do czasu go przegrzebywałem, żeby uwolnić zgromadzony syf. W nowym akwarium nie będzie piasku, dno zarośnie  algami wapiennymi i montiporami jak u Grześka (egon24).

Eee...to teraz nie rozumię Cie,po co grzebać w piachu i to uwalniac do wody wszystko cały ten syf?,kupić babeczke,rozgwiazde,slimaki czyszczące i problem minie sam.

Uważam ze z tego masz te parametry takie,ja ma 4-5cm piachu i jest czysty i parametry trzymają się,wiec gdzie błąd?

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, @Beti napisał:

Eee...to teraz nie rozumię Cie,po co grzebać w piachu i to uwalniac do wody wszystko cały ten syf?,kupić babeczke,rozgwiazde,slimaki czyszczące i problem minie sam.

Uważam ze z tego masz te parametry takie,ja ma 4-5cm piachu i jest czysty i parametry trzymają się,wiec gdzie błąd?

 

Beata, tu się mylisz. Przy częstym grzebaniu w piachu dla uwolnienia zgromadzonego syfu nie ma wpływu na parametry. Jeżeli tak by było, to praca babeczki również powodowała by zmianę parametrów, a nie wspomnę o Chrysusie i jego burzach pisakowych.  Pogadamy za jakiś  czas, a  parametry w Twoim akwarium daleko odbiegają od tych, które ja oczekuje. Obecnie mam NO3 -0,25, PO4 0,02, tylko dlatego mam niskie parametr PO4, że stosuje Phosphate ex. A ja nie chcę stosować adsorbera i to jest główny powód usuwania piachu, a jak będzie to zobaczymy.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, @Beti napisał:

Eee...to teraz nie rozumię Cie,po co grzebać w piachu i to uwalniac do wody wszystko cały ten syf?,kupić babeczke,rozgwiazde,slimaki czyszczące i problem minie sam.

Uważam ze z tego masz te parametry takie,ja ma 4-5cm piachu i jest czysty i parametry trzymają się,wiec gdzie błąd?

 

Hej :) z tym piachem (konkretnie tym) jest tak że jakieś zycie w nim jest. I dobrze bo akwarium bardzo szybko zaczyna proces dojrzewania. Problem w nim jest, że on pyli. Można by go było przesiać, ale trzeba by go wysuszyć. A jak się go wysuszy to całe życie w nim zginie. Niestety takie błędne koło. Ja w worku 9kg miałem tak na oko: 10% kamyczków 5mm, kolejne 10% kamyczków 2mm kolejne 10% 1mm, a reszta to totalny proszek. To że syf się zbiera to norma jak w każdym piachu. Rozgwiazda i nasariusy u mnie nie dawały rady więc zakupiłem babkę sexguttata (co chyba najmniej kopie). Piach mam czysty (poprosru perfecto). Nawet Jarek z Bielska u mnie jak był to sam stwierdził że jest mega czysty. Ale co z tego jak mam ogromny pył w wodzie. Babka wystarczy że go lekko przesiewa a on zachowuje się jak talk. Teraz jakbym dawał na podłoże to tylko grys koralowy gradacji 1-1,5 ten co mają na sklepie w zbiornikach (u Iwonki, wiesz o kim mowa). Dlatego autorowi tematu nadmieniłem jak on się zachowuje. Dla mnie też akwarium nie istnieje jeśli ma być bez piachu. Ale tego piachu mieć już nie chcę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, norbi2222 napisał:

Beata, tu się mylisz. Przy częstym grzebaniu w piachu dla uwolnienia zgromadzonego syfu nie ma wpływu na parametry. Jeżeli tak by było, to praca babeczki również powodowała by zmianę parametrów,

E e e nie zgodzę się:)babeczka to robi ciągle a Ty robisz to raz za czas i tu jest problem:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, katani napisał:

W sensie masz na myśli trzeba mieć to:

http://www.salarias.pl/pl/p/Kontroler-Maxspect-Gyre-XF-250-do-pomp-cyrculacyjnych-Gyre/1610

Czy coś jeszcze?

Tak to jest do sterowania manualnego, jak chcemy prze aplikacje to IPV6

4 godziny temu, dla syna napisał:

Hej :) z tym piachem (konkretnie tym) jest tak że jakieś zycie w nim jest. I dobrze bo akwarium bardzo szybko zaczyna proces dojrzewania. Problem w nim jest, że on pyli. Można by go było przesiać, ale trzeba by go wysuszyć. A jak się go wysuszy to całe życie w nim zginie. Niestety takie błędne koło. Ja w worku 9kg miałem tak na oko: 10% kamyczków 5mm, kolejne 10% kamyczków 2mm kolejne 10% 1mm, a reszta to totalny proszek. To że syf się zbiera to norma jak w każdym piachu. Rozgwiazda i nasariusy u mnie nie dawały rady więc zakupiłem babkę sexguttata (co chyba najmniej kopie). Piach mam czysty (poprosru perfecto). Nawet Jarek z Bielska u mnie jak był to sam stwierdził że jest mega czysty. Ale co z tego jak mam ogromny pył w wodzie. Babka wystarczy że go lekko przesiewa a on zachowuje się jak talk. Teraz jakbym dawał na podłoże to tylko grys koralowy gradacji 1-1,5 ten co mają na sklepie w zbiornikach (u Iwonki, wiesz o kim mowa). Dlatego autorowi tematu nadmieniłem jak on się zachowuje. Dla mnie też akwarium nie istnieje jeśli ma być bez piachu. Ale tego piachu mieć już nie chcę. 

Hej, bardzo Ci dziękuje z odpowiedz, Piach już leży u Mnie w domu dwa worki po 9kg, kupiony z miesiąc temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam, ale gdzie Ty tam masz 523l ? :)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, marbecz napisał:

Może się czepiam, ale gdzie Ty tam masz 523l ? :)

Brutto z sumpem po zewnetrznej tyle wychodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, marbecz napisał:

Może się czepiam, ale gdzie Ty tam masz 523l ? :)

110x55x60 = 363

100x40x40 = 160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Yakaposhi napisał:

110x55x60 = 363

100x40x40 = 160

Netto to może z 380 litrów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, dla syna napisał:

Brutto z sumpem po zewnetrznej tyle wychodzi. 

Pensje też są brutto, tylko kogo to obchodzi, liczy się netto czyli to co w kieszeni. Biorąc pod uwagę ilość skały, piasek planowany, poziom wody w zbiorniku i sumpie, dodając wymiar wewnętrzny, to będzie tam jakieś 360-380 litrów w obiegu. I tak to powinno się podawać... no ale tutaj na forum mamy zwyczaj że zlicza się wszystko i to brutto. Nie pojmuję tego...dowartościowują się tym ludzie czy jak?

Ooo, widzę dwa posty w tym samym czasie.:D

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Ironista napisał:

Pensje też są brutto, tylko kogo to obchodzi, liczy się netto czyli to co w kieszeni. Biorąc pod uwagę ilość skały, piasek planowany, poziom wody w zbiorniku i sumpie, dodając wymiar wewnętrzny, to będzie tam jakieś 360-380 litrów w obiegu. I tak to powinno się podawać... no ale tutaj na forum mamy zwyczaj że zlicza się wszystko i to brutto. Nie pojmuję tego...dowartościowują się tym ludzie czy jak?

Ooo, widzę dwa posty w tym samym czasie.:D

Hm, nie wiem co to za wzór do obliczeń :) Ja liczę po wymiarach szkła, nie wiem czy dobrze czy nie. Ale ciężko określić ile tak naprawdę będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.