Skocz do zawartości
Maksymilian

Refungium w panelu akwarium 80 litrow.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje jak upchnać w panelu refugium, natchnąłem sie na pomysł jak w linku, ktos moze korzystał ?

 

Czy macie refungium w panelu? Mam akwarium 80 litrow.

Edytowane przez Maksymilian (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Refugium, natchnąłem, a tak poza tym na upartego spoko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt raczej do słodkiego. Te bąbelki tutaj nietrafione będą, utworzą piankę na powierzchni,  a gdy wpadną do pompy to już całkiem zrobi się szampan. Może sprawdziłaby się mała pompka obiegowa zamiast brzęczyka. Zwrócić należy też na jakoś plastiku oraz tych przyssawek - wczoraj jeden kolega pokazywał, co słona woda zrobiła z jego przyssawkami w akwarium - po wyciągnięci roztarł je jak smoła na palcach. Tak więc, trzeba przemyśleć dokładnie, jakich materiałów do budowy się użyje. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fresz33 napisał:

Refugium, natchnąłem, a tak poza tym na upartego spoko :P

Dzieki poprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, human_87 napisał:

Projekt raczej do słodkiego. Te bąbelki tutaj nietrafione będą, utworzą piankę na powierzchni,  a gdy wpadną do pompy to już całkiem zrobi się szampan. Może sprawdziłaby się mała pompka obiegowa zamiast brzęczyka. Zwrócić należy też na jakoś plastiku oraz tych przyssawek - wczoraj jeden kolega pokazywał, co słona woda zrobiła z jego przyssawkami w akwarium - po wyciągnięci roztarł je jak smoła na palcach. Tak więc, trzeba przemyśleć dokładnie, jakich materiałów do budowy się użyje. Pozdrawiam.

Dzieki, dobry pomysł, wykorzystam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Maksymilian napisał:

Dzieki poprawione

Chyba dalej nie poprawione. Przynajmniej ja dalej widzę "refungium" zamiast "refugium".
To co pokazałeś na filmie to nie refugium tylko "algae scrubber" czyli po naszemu chyba "skrobaczka glonowa"? To troszkę inna zasada działania i inne glony.

Ja obecnie jestem w trakcie zamiany odpieniacza w panelu na refugium, albo raczej na coś w rodzaju filtra glonowego - bo pojemność mojego panelu raczej mała aby zrobić sensowne refugium, natomiast planuję zrobić coś w rodzaju reaktora glonów spagetti. Widziałem że niektórzy polecają 1-litrowy reaktor do akwarium nawet 200-300 litrowego, ja mam komorę ok 4-5 litrów, więc jak mi zadziała to powinno być spoko.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie i refugium i nawet DSB.

ja w swoim 70l mialem kiedys dostawiony panel dzialajacy na zasadzie kaskady. pompa zasysala wode i sila grawitacji powrot. mialem komore jakoes 40x30x12cm szerokosci i ok 10cm dsb i reszte glony. rosly jak glupie i wszystkie mozliwe plagi mialem w tym panelu a w akwarium zero problemów. pozniej dzialalo bez odpieniacza juz i bylo super. teraz mam na samym odpieniaczu 200l i to nie jest to samo. tak ze warto dolozyc cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.