Skocz do zawartości
Caban

Zbiornik na ledach

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to w ogóle ma jeszcze sens ?

Albo czy kiedyś technika ledowa potrafi sprostać parametrom 1 miesięcznej ( nowej ) świetlówce t5 lub technice hqi ?

Czy w ogóle ma ktoś realne i zadowalające efekty oświetlając zbiornik ledami ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś szukałeś czy tylko pytasz?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując statystyki raczej hqi odchodzi w zapomnienie, teraźniejszość to ledy a przyszłość pokaże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najbardziej prymitywnych Chińskich led . dwie lampy po 120W


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Caban napisał:

Czy w ogóle ma ktoś realne i zadowalające efekty oświetlając zbiornik ledami ?

:welcome:no dobre pytanie...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ukwiały pod ledami

post-23536-0-70425700-1448386590_thumb.jpgpost-23536-0-52932500-1448386748_thumb.jpgpost-23536-0-16973800-1452865652_thumb.jpgpost-23536-0-83531200-1476996585_thumb.jpg20180426_135019.jpg.d92e74b32efa3b0de00d959db49727a8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to Damian z AF miał nad swoim akwa lampę Led,z tego co pamiętam był to zbiornik sps-owy i wyglądał zdecydowanie bardzo zacnie ) temat był   chyba początkiem ubiegłego roku ..nie chce mi się szukac  :P 

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, niwre37 napisał:

z tego co pamiętam to Damian z AF miał nad swoim akwa lampę Led,z tego co pamiętam był to zbiornik sps-owy i wyglądał zdecydowanie bardzo zacnie ) temat był   chyba początkiem ubiegłego roku ..nie chce mi się szukac  :P 

a to pokop jeszcze trochę głębiej i znajdziesz jak pisał że ledy się nie nadają do sps i są be a tu raptem później sam się chwalił zbiornikiem na ledach


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sygen napisał:

a to pokop jeszcze trochę głębiej i znajdziesz jak pisał że ledy się nie nadają do sps i są be a tu raptem później sam się chwalił zbiornikiem na ledach

Choć raz dałbyś mu spokój :D 

Fantastyczny zbiornik na ledach ma @@Beti :D

Przyrosty SPS-ów i oblewanie podstawek najlepiej można śledzić u @fresz33 pod ledami własnej roboty :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
57 minut temu, Caban napisał:

Czy w ogóle ma ktoś realne i zadowalające efekty oświetlając zbiornik ledami ?

poszukaj w sieci zbiorników pod porządnymi lampami .. np Radion itp. a nie "chinkami"

taki pierwszy z brzegu (trzeba brac poprawkę na to ze kamery / aparaty nie radzą sobie dobrze z takim światłem )

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, @Pawel napisał:

Choć raz dałbyś mu spokój :D 

Fantastyczny zbiornik na ledach ma @@Beti :D

Przyrosty SPS-ów i oblewanie podstawek najlepiej można śledzić u @fresz33 pod ledami własnej roboty :) 

Bo wiesz jak to kiedyś mnie krytykował i się wyśmiewał ze mnie w moim wątku że ja pod ledami mam tylko 1 cm przyrostu miesięcznie a on pod t5 5 cm miesięcznie.Raptem mineło trochę czasu i sam ledy zawiesił z wielką tajemnicą co to za firma itp.,dopiero po roku coś tam napisał co to za lampa:playing.Ja byłem i jestem zwolemnikiem ledów 

 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbiornik na Maxspectach R420r 16k  czwarty rok. Obsada miękkie, LPS, proste SPS. Nie narzekam.

 

 


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, Sygen napisał:

Bo wiesz jak to kiedyś mnie krytykował i się wyśmiewał ze mnie w moim wątku że ja pod ledami mam tylko 1 cm przyrostu miesięcznie a on pod t5 5 cm miesięcznie.Raptem mineło trochę czasu i sam ledy zawiesił z wielką tajemnicą co to za firma itp.,dopiero po roku coś tam napisał co to za lampa:playing.Ja byłem i jestem zwolemnikiem ledów 

Sylwek masz same ledy nie wspomagadz sie T5? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

Sylwek masz same ledy nie wspomagadz sie T5? 

Teraz przy tym zbiorniku tak mam 2x54 niebieskie dołożone jak pisałem w moim wątku ,dołożyłem bo lampa led była z poprzedniego baniaka co zalinkowałem.Była za słaba i za wąska aby została sama bez t5


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Sygen napisał:

Bo wiesz jak to kiedyś mnie krytykował i się wyśmiewał ze mnie w moim wątku że ja pod ledami mam tylko 1 cm przyrostu miesięcznie a on pod t5 5 cm miesięcznie.Raptem mineło trochę czasu i sam ledy zawiesił z wielką tajemnicą co to za firma itp.,dopiero po roku coś tam napisał co to za lampa:playing.Ja byłem i jestem zwolemnikiem ledów 

 

O przepychankach LED vs T5 ze strony Aquaforestu to naczytałem się już trochę :hrhr:

Też mam ledy :ball:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
15 minut temu, Sygen napisał:

Teraz przy tym zbiorniku tak mam 2x54 niebieskie dołożone jak pisałem w moim wątku ,dołożyłem bo lampa led była z poprzedniego baniaka co zalinkowałem.Była za słaba i za wąska aby została sama bez t5

Spoko twój zbiorniczek spoko jutro sobie go przrwertuje, ja mam w ledach 320w lampa chodzi na jakjes 250W pytam bo tez bede dokladal T5 tylko nie wiem jaka barwę wybrac dostane kilka zuzytych t5 o roznach barwach od dobrego czlowieka z forum porownam i wybiore sobie kolor planuje albo 2xblue+ albo 1x blue blus 1xcoral plus lub giseman lagune blu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

Spoko twój zbiorniczek spoko jutro sobie go przrwertuje, ja mam w ledach 320w lampa chodzi na jakjes 250W pytam bo tez bede dokladal T5 tylko nie wiem jaka barwę wybrac dostane kilka zuzytych t5 o roznach barwach od dobrego czlowieka z forum porownam i wybiore sobie kolor planuje albo 2xblue+ albo 1x blue blus 1xcoral plus lub giseman lagune blu

ja lubię bliki a najmocniejsze dają białe ledy i kiedy dołoży się białe świetlówki to bliki prawie znikną i dlatego dołożyłem 2x54 blue które dopalają zbiornik od 13 do 18 godziny


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 godzin temu, Sygen napisał:

ja lubię bliki a najmocniejsze dają białe ledy i kiedy dołoży się białe świetlówki to bliki prawie znikną i dlatego dołożyłem 2x54 blue które dopalają zbiornik od 13 do 18 godziny

ja właśnie też mam w planach dołożyć 2szt T5 tylko 39W bo mój zbiornik ma długość 100cm czyli jednak lepiej 2x niebieskie, niż białe które wytłumią bliki tak? to co zauważyłem że białe led strasznie tłumi diody RB, mam w lampie 64szt Power Led RB 3W i 8szt Cree RB 5W, UV 8szt te trzy kanały rozkręcone na 100% dołożyłem w  tą sobotę 16szt Cree 5W Cool White i przy 15% mocy kanału białego jest ok powyżej już idzie mocno w stronę białego co mi się nie podoba

rmijnn.jpg

29g0cvs.jpg

skxqhz.jpg

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Leszek u ciebie koniecznie musi dojść jakaś biała świetlówka coś jak ATI Coral Plus ;) 

Chyba że nie będziesz się bawić w koralowce jak np SPS (ale wątpię :P )  to wystarczy tak jak jest heh

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, fresz33 napisał:

Leszek u ciebie koniecznie musi dojść jakaś biała świetlówka coś jak ATI Coral Plus ;) 

myślę że spróbuję Gisemana Blue Lagon taką dostanę na testy + Ati blue+ lub Giseman actinic + zobaczymy, białe ledy strasznie tłuką RB w ledach tak jak isałem kanał biały na 15-20% maks powyżej już jest strasznie biało, tak jakby nie było w ogóle niebieskiego, na zdjęciach wydaje sie Krzysiu ze jest niebiesko ale tak reaguje matryca aparatu na ledy i wydaje sie że jest ciemno i niebiesko a w realu jest biało prawie jak w słodkim musisz sam zobaczyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam lampę led i da się zrobić telefonem zdjęcie :P Sygen też zalinkował foty takiego zbiornika pod ledami i można :P Tobie tak jak mi podoba się na niebiesko i dlatego nie możesz się przełamać do tej jasnej barwy hehe musisz to zrobić :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, fresz33 napisał:

Ja mam lampę led i da się zrobić telefonem zdjęcie :P Sygen też zalinkował foty takiego zbiornika pod ledami i można :P Tobie tak jak mi podoba się na niebiesko i dlatego nie możesz się przełamać do tej jasnej barwy hehe musisz to zrobić :P 

hehe nom chyba muszę zobaczymy jak dołożę T5 podkręcę może też kanał biały w lampie + muszę zapisać sie na kurs foto no nie umiem ja no :crybaby:

PS: polecam oddzielne nocne na soczewkach 15 stopni fajnie to wygląda takie nocne punktowe ja przeznaczyłem na to 2 diody Cree RB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat jadę na ledach własnej roboty i przy miękasach jestem bardzo zadowolony. W sumie to zrobiłem sobie i innym akwarystom chyba osiem lamp (teraz robię dwie następne) i jak na razie wszyscy są zadowoleni z ich pracy.

Jak robiłem pierwsze lampy to nie było za bardzo wyboru w barwach ( niebieskich ),  tak żeby dorównać w szerokości pasma świetlówkom t5. Teraz oferta chińskich diód jest znacznie szersza i pozwala na zrobienie lampy z szerszym spektrum światła blue i royal blue.

Poza tym te bliki. Raz zobaczysz i nie będziesz chciał zmienić led na nic innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A odnośnie sensu i przyszłości LED to jedna z firm coś tam kombinuje i może niedługo wypuści na rynek fajne ledy. Warto zauważyć że każdy moduł ma inną barwę światła i trzeba w takim wypadku niebieski z białym wymieszać.

 

A KZ miało okazję je nawet testować

 

I tak jasno/biało Leszek ma być u Ciebie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, janusz-pśl napisał:

Od kilku lat jadę na ledach własnej roboty i przy miękasach jestem bardzo zadowolony. W sumie to zrobiłem sobie i innym akwarystom chyba osiem lamp (teraz robię dwie następne) i jak na razie wszyscy są zadowoleni z ich pracy.

Jak robiłem pierwsze lampy to nie było za bardzo wyboru w barwach ( niebieskich ),  tak żeby dorównać w szerokości pasma świetlówkom t5. Teraz oferta chińskich diód jest znacznie szersza i pozwala na zrobienie lampy z szerszym spektrum światła blue i royal blue.

Poza tym te bliki. Raz zobaczysz i nie będziesz chciał zmienić led na nic innego. 

No własnie ten temat mnie szczególnie zainteresował ostatnio. Robisz na samych leadach czy dokładasz T5. Mam mnóstwo pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.