Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Jestem na finishu odpalenia projektu mam już praktycznie wszystko ale walczę z myślami jak prowadzić zbiornik :) Obsada będzie to głównie LPS jeśli nie tylko. 

Na rynku mamy dostępne kilka rodzajów produktów na których można prowadzić zbiornik. Szukam małej porady ale popartej mądrymi argumentami dlaczego ta gama produktów (metoda prowadzenia ) a nie inna.

Na dany moment zastanawiam się nad 3 opcjami

1. Triton
2. KZ
3. Aquaforest 

Chętnie dowiem się jakie są wasze doświadczenia z danymi produktami i co może być najlepsze dla LPSów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienileś trzy firmy, które nie rozwiewają wątpliwości w jaki sposób prowadzić baniak. Triton to najbliżej ma do metody bez podmian. Kz najbliżej znowu do zeo, a Aquaforest najbliżej do metody berlińskiej. Można stosować produkty danej marki i nie ma obowiązku iść w stronę konkretnego sposobu prowadzenia zbiornika. Dla przykładu, ja prowadzę zbiornik bez podmian na produktach aquaforest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Najpierw byla metoda berlinska a nastapil przelom, kiedy pojawil sie Siporax i juz nie trzeba bylo miec 20 czy cus tam procent skaly i mozna bylo ukladac lekkie i przewiewne konstrukcje, zastepujac je Siporax'em...

Sam mam dwa litry Siporax'u w sumpie i bardzo dobrze sie on sprawuje, podlewany odrobina wodki co rano...

KZ ma pare fajnych plynow, ktore uzywam i tez sie sprawdzaja...

Nie stosowalem zadnej z wyzej wymienionych metod...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.