Skocz do zawartości
Gato

NP Reducing BioPellets XL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. 

Od dobrego znajomego dostalem w/w pakiety.

Nie dawno myślałem nawet na przejście z orca na pellety ale...

Napiszcie proszę w jakim przepływie je trzymać,

Czy NP Reducing działają tak jak producent pisze tj. fosforan i azotany czy tylko azotany.

Co sklep to inna opinia i zgłupieć można.

Czy xl tak samo pylą jak małe pellety ?

 

Edytowane przez Gato (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pylą.

To jak wódka w kulkach, zjadają no3 i po4. Najważniejsze jest dobrać ilość do systemu. W razie czego można wspomóc się wkładem na po4, na no3 to zwiększenie pellet.

Przepływ ok 1500-2000L/h

Ważny też jest tu odpieniacz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam te RI NP reducing biopellets xl, nie posiadam odpieniacza i mam No3 i Po4 0 ;) leżą luzem pod spływem w koszyku. Od czasu do czasu podlewam nopoxem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Raffy14 napisał:

Aio bardzo chwalę :D dobrze zjadają po4 :)

Dla przykładu no3 25, po4 0,02 dodając AIO wyzeruje fosforany a tego nie chce :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przykład z innej strony no3 notorycznie nie wykrywalne. Po4 w okolicach 0,10i ciagle rowa żeby utrzymać na tym poziomie. Pelety raczej cudów nie zdziałają prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sith114 napisał:

A przykład z innej strony no3 notorycznie nie wykrywalne. Po4 w okolicach 0,10i ciagle rowa żeby utrzymać na tym poziomie. Pelety raczej cudów nie zdziałają prawda?

U mnie aio ciągną po4 do zera . Z no3 mam troszkę kłopotów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, @Pawel napisał:

Dla przykładu no3 25, po4 0,02 dodając AIO wyzeruje fosforany a tego nie chce :) 

Zaburzona równowaga, tu raczej bym się zastanowił skąd się wzięło 25...:) coś się rozkłada w zbiorniku, gnije podłoże, coś padło, słaby obieg, kijowa cyrkulacja, przerybienie, przekarmienie i zastosowałbym wódeczkę na no3 i poszukał przyczyny :)

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gato napisał:

Cześć wszystkim. 

Od dobrego znajomego dostalem w/w pakiety.

Nie dawno myślałem nawet na przejście z orca na pellety ale...

Napiszcie proszę w jakim przepływie je trzymać,

Czy NP Reducing działają tak jak producent pisze tj. fosforan i azotany czy tylko azotany.

Co sklep to inna opinia i zgłupieć można.

Czy xl tak samo pylą jak małe pellety ?

 

Orca Bio cubes się nie sprawdzają?


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ZielonyAmator napisał:

Orca Bio cubes się nie sprawdzają?

Sprawdzają i to elegancko :D

Ale w ostatnim czasie musze je częściej uzupełniać (zima, zła jakos wody...) pellety przyszły mi do głowy jako dłużej utrzymujące się medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, @Pawel napisał:

U mnie aio ciągną po4 do zera . Z no3 mam troszkę kłopotów :)

Używasz małych czy xl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gato napisał:

Sprawdzają i to elegancko :D

Ale w ostatnim czasie musze je częściej uzupełniać (zima, zła jakos wody...) pellety przyszły mi do głowy jako dłużej utrzymujące się medium.

Nie używałem pelet xl. Ale w porównaniu do tych małych co trzeba nimi kręcić w reaktorze to bio cubesy są bez porównania wydajniejsze. Daj znać jak pelety xl wyjdą cenowo w porównaniu do bio cubes.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pelety xl od 6 miesięcy... w 250l jest całe opakowanie wsypane(250ml).... szału to nie robi....  parametry nie drgnęły... zapewne nie spełniam ich oczekiwań... no ale jest to niech będzie....

DSB za to działa od 3 lat... NO3 miedzy 0 a 3 ... szkoda, że po4 nie chce się tak ładnie kasować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, erem90 napisał:

Mam pelety xl od 6 miesięcy... w 250l jest całe opakowanie wsypane(250ml).... szału to nie robi....  parametry nie drgnęły... zapewne nie spełniam ich oczekiwań... no ale jest to niech będzie....

DSB za to działa od 3 lat... NO3 miedzy 0 a 3 ... szkoda, że po4 nie chce się tak ładnie kasować :)

Jak masz NO3 między 0 a 3 to nic dziwnego, że PO4 nie chce spadać. Pelety potrzebują NO3 i PO4 aby działać. Przy 0 NO3 będzie się kumulować PO4.

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też aio xl nie działają w ogóle.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosiłem sztucznie do poziomów 10-15... fakt wtedy się coś ruszało :)  ale bez szału jakiegoś... zapewne tak jak piszesz muszą być większe poziomy utrzymywane przez dłuższy czas...ale przy dsb ciężko....korale wesołe więc im chyba 0.3 po4 nie przeszkadza

Myślałem, że peletki pomogą bardziej....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz 2 metody, to też nie halo :)

W kilku systemach gdzie xl peletki siedzą w filtrach, wszystkie działają i zbijają parametry :) ale opieram się wtedy o jedną metodę, pelet i odpieniacz i nie kombinuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, erem90 napisał:

Mam pelety xl od 6 miesięcy... w 250l jest całe opakowanie wsypane(250ml).... szału to nie robi....  parametry nie drgnęły... zapewne nie spełniam ich oczekiwań... no ale jest to niech będzie....

DSB za to działa od 3 lat... NO3 miedzy 0 a 3 ... szkoda, że po4 nie chce się tak ładnie kasować :)

Proponuje spróbować  w takim razie Bio cubes (nitrate i phospha) firmy Orca. U mnie działają świetnie w filtrze przepływowym. Minus tak jak pisałem wyżej, jest taki, że w okresie zimowym częściej je uzupełniam.

Moje DSB ma powyżej 2 lat. Jakoś szału nie robi. Trzymam je tylko dlatego, ze w połączeniu z refugium jest w nim pełno organizmów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2019 o 18:32, Gato napisał:

Cześć wszystkim. 

Od dobrego znajomego dostalem w/w pakiety.

Nie dawno myślałem nawet na przejście z orca na pellety ale...

Napiszcie proszę w jakim przepływie je trzymać,

Czy NP Reducing działają tak jak producent pisze tj. fosforan i azotany czy tylko azotany.

Co sklep to inna opinia i zgłupieć można.

Czy xl tak samo pylą jak małe pellety ?

 

Wywal je i kup All In One Biopellets XL. Te NP są do bani AIO działają jak trzeba

Nie pylą tak jak małe, przepływ ok 2000-3000L/h


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.