Jump to content
Sign in to follow this  
AnT

Powstaje nowe Indonezyjskie Stowarzyszenie Rolników Koralowych ( "APKHN" )

Recommended Posts

zdecydowanie wolałbym taki ogródek, przed domem niż szkło w środku 

Ciekawe na ile prawdziwa jest podwodna farma a nie przykrywka do golenia rafy.

Dzięki @AnT 

dla mnie ciekawe jest to, że farmy zatrudniają dużo więcej ludzi/rybaków niż firmy które pozyskiwały dzikie korale i że Indonezja planowała (nadal planuje?) do '21 roku zakończyć eksport korali z po za farm.

o lie sps-y to nie problem, to z niektórymi lps chyba tak łatwo nie jest, nie tak prosto defragmentować i odchować do handlowej wielkości - no chyba że zaczną na polipy wysyłać ;-).

tak czy inaczej Indonezja nadal nie wysyła i pewnie potrwa to jeszcze miesiące... 

40 minut temu, Qłko napisał:

Dzięki @AnT 

dla mnie ciekawe jest to, że farmy zatrudniają dużo więcej ludzi/rybaków niż firmy które pozyskiwały dzikie korale i że Indonezja planowała (nadal planuje?) do '21 roku zakończyć eksport korali z po za farm.

o lie sps-y to nie problem, to z niektórymi lps chyba tak łatwo nie jest, nie tak prosto defragmentować i odchować do handlowej wielkości - no chyba że zaczną na polipy wysyłać ;-).

tak czy inaczej Indonezja nadal nie wysyła i pewnie potrwa to jeszcze miesiące... 

Jest jeszcze taka możliwość:

https://reefbuilders.com/2019/01/09/gold-torch-spawning-ultra-coral-australia/

15 minut temu, sith114 napisał:

tak; na ten artykuł też zerknąłem, fajnie że jest postęp w uniezależnianiu naszego hobby od eksploatowania naturalnego środowiska,

droga do powszechności morskich zwierząt z hodowli  (jakiejkolwiek - płciowej czy bezpłciowej) jeszcze długa jednak, ale tendencja słuszna...

ps. ;-) czekam na pierwsze hodowlane żółtki dostępne w PL

Ktoś sledzi jak tam indonezja? Ciekawe czy i jak już kiedy ruszy eksport ;)

Widziałem jakiś czas zdjęcia z farm... pełne stoły lpsy spsy. Zaraz chłopaki nie będą wiedzieli co z tym robić ;P

Edited by sith114 (see edit history)

Chyba dawno nie byłem na Reefbuilders. Widzę, że wprowadzili abonament na korzystanie ze stronki.

13 minut temu, katani napisał:

Chyba dawno nie byłem na Reefbuilders. Widzę, że wprowadzili abonament na korzystanie ze stronki.

?? Wszystkie artykuły z tego wątku są dostępne - przeglądam regularnie i nie natknąłem się na opcję płatną... khmm @katani w którym miejscu ten abo ?

Jak wchodzę na dowolny artykuł, wyskakuje mi okienko:

Reefbuilders

Jak próbuję stworzyć konto, to prosi o wybranie typu abonamentu. W każdym artykule tak mam.

W sumie chyba jakiś błąd na stronie, bo nawet jak się wchodzi w sekcję contact czy advertise to jest to samo.

Nic takiego u mnie nie widzę, co lepsze nigdzie nie widzę też opcji abym mógł założyć konto. Użyj jakiegoś TORa i sprawdź czy z innym IP też tak masz. Albo w telefonie etc.  Dzwine. Sprawdziłem na 3 łączach - na każdym jest ok.    

Już wykminiłem. Jak wyłączę adblock do reklam to wtedy stronka otwiera się normalnie.

Dokładnie adblocka tak załatwiają ;) ale na telefonie działa. 

Ja generalnie adblocka stosuję bo większość stron ma mega wkurzające reklamy. Na tych, które zachowują rozsądek wyłączam.