Skocz do zawartości

Historia edycji

matroxpl

matroxpl

9 minut temu, montymick napisał:

Dokładnie tak - im więcej żywej wody tym lepiej. Problemem może okazać się ilość wody do zebrania - nie napisałeś jaki zbiornik posiadasz.

100 litrów to mały problem ale np. 600l to już nie tak szybko :)

Generalnie większość z nas startowała na świeżej solance ( w sporej większości ) plus kilka wiader żywej wody od znajomych.

Ja ostatnio też tak zrobiłem ( nie mogłem brać wody z poprzedniego swojego bo miałem aiptasie :( ) i po półtora miesiącu jestem już po dojrzewaniu.

Podłączam się, jak się ma dobre źródło tej wody to brać ile wlezie :) Też miałem Aiptasie, a i tak do nowego brałem wodę. W 250L mam dwie krewetki lysmata, które skutecznie kontrolują ich populacje od startu i nie mam tam plagi mimo tej wody, na której startowałem. Za to w kominie mam wręcz jej hodowlę, tam mi jednak nie przeszkadza, może to i dobrze, bo krewetki nie odzwyczajają się od jej obecności w baniaku :)

matroxpl

matroxpl

5 minut temu, montymick napisał:

Dokładnie tak - im więcej żywej wody tym lepiej. Problemem może okazać się ilość wody do zebrania - nie napisałeś jaki zbiornik posiadasz.

100 litrów to mały problem ale np. 600l to już nie tak szybko :)

Generalnie większość z nas startowała na świeżej solance ( w sporej większości ) plus kilka wiader żywej wody od znajomych.

Ja ostatnio też tak zrobiłem ( nie mogłem brać wody z poprzedniego swojego bo miałem aiptasie :( ) i po półtora miesiącu jestem już po dojrzewaniu.

Podłączam się, jak się ma dobre źródło tej wody to brać ile wlezie :) Też miałem Aiptasie, a i tak do nowego brałem wodę. W 250L mam dwie krewetki lysmata, które skutecznie kontrolują ich populacje od startu i nie mam tam plagi mimo tej wody, na której startowałem. Za to w kominie mam wręcz jej hodowlę, tam mi jednak nie przeszkadza :)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.