Skocz do zawartości
khazad93

Odpieniacz do 250l +sump

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Prowadzę zbiornik 100x50x50 z miękkimi i LPS i rozpocząłem poszukiwania docelowego odpieniacza  do tego zbiornika.  Obecnie działa DIY produkcji Erniego na głowicy Aquela o wydajności 1200l/h (dane z tabliczki na pompie). Obawiam się że z docelową obsadą odpieniacz może okazać się za mały. Czytałem artykuł Testera na reefhub.pl odnośnie wyboru odpieniaczy i wstępnie wybór padł na delteca 1000i. Nie wiem tylko czy to nie będzie za mocny odpieniacz do mojego zbiornika. Później przeglądając forum trafiłem na pieńki Red Starfish, też wyglądają nieźle pod względem ceny i parametrów, jednym słowem im więcej czytam tym większą mam kołomyję, dlatego prosiłbym Was bardziej doświadczonych akwarystów o pomoc. Budżet w granicach tego delteca 1000i ale jak się uda taniej to będę zadowolony ;) 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A co to ma być za obsada i jakie aktualnie masz No3 i Po4? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie NO3 i PO4 wyniki na zero. Aktualnie mam parkę błazenków, pterapogona, centropyga bispinosa, krab mitrax, krewetka wundermanni i x ślimaków różnego rodzaju. Chciałbym dołożyć jeszcze ze dwie większe rybki do tego towarzystwa , parkę mandarynów jeżeli się uda, i jakiegoś kopacza piasku. Chciałbym dołożyć jescze korali LPS bo mam jeszcze niewykorzystane miejsce w zbiorniku.

Edytowane przez khazad93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To ja nie posiadam odpieniacza, mam więcej rybek niż Ty, także masę ślimaków kilka krewetek i mam także No3 i Po4 ZERO - aha i ja mam acropory ;) ja bym został przy tym który posiadasz chyba że nie masz co z kasą robić :P przy tych koralowcach które masz i chcesz dołożyć to nawet odstawił bym pienidło ale nie namawiam bo zaraz inni mnie "zjedzą" hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się po Tobie takiej odpowiedzi ;P Może nie udzielam się na forum ale śledzę parę tematów między innymi Twój. Prowadzenie zbiornika bez odpieniacza uważam za jazdę bez trzymanki ale jak się sprawdza u Ciebie to się bardzo chwali. Ja bym nie zaryzykował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kto nie ryzykuje nie pije szampana :P wiadomo że jak nie odpieniacz to trzeba sobie inaczej radzić tańszymi środkami heh jest sporo zbiorników duuuużo ładniejszych z spsami i bez odpieniacza ale każdy robi jak uważa i jak mu wygodnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w życiu mam jeszcze jedną pasję tzn motocykle i czasem mnie nie ma tydzień, dwa tygodnie w domu. Z odpieniaczem jednak czuje się bezpieczniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W Twoim wypadku jak najbardziej odpieniacz jest wskazany ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuj w wydajniejszy odpieniacz, zawsze można go zdławić a przy wymianie szkła na większe nie trzeba będzie wymieniać i odpieniacza. Z własnego doświadczenia wiem że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Mam czwarte akwarium i siódmy odpieniacz.  Przy jakiejś zapaści systemu można go zawsze podkręcić aby szybciej oczyścił wodę.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.