Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

odpieniacz lepiej przed (a najlepiej obok) a nie za refugium bo trzepie to co dobre ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od lewej bym zlikwidował przegrodę na spływ i połączył razem z glonami a poszeżyłbym na pompę powrotną,te 9 cm to trochę mało


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może spływ połączyć z odpieniaczem, dzięki czemu zaoszczędzić mogę 10 cm na powrót ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, el_primo napisał:

To może spływ połączyć z odpieniaczem, dzięki czemu zaoszczędzić mogę 10 cm na powrót ? 

Połączenie spływu z odpieniaczem to dobre rozwiązanie. Tak jak pisał Krzysiek, refugium lepiej za odpieniaczem, nie będzie wybijał życia, które jest w glonach. Po za tym glony zaraz przy spływie będą zbierać syf i się wściekniesz cotygodniowym płukaniem ich. W moim sumpie komora powrotu ma 10 cm szerokości, a wysokości 25 cm, co skutkuje bardzo częstymi dolewkami słodkiej wody.  Dwa, trzy razy na godzinę, niewielką ilością, może kilkadziesiąt ml. Dzięki temu praktycznie nie ma wahań zasolenia.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tak zrobię.  Komora spływu będzie też miejscem odpieniacza. Później pójdzie refugium, a ostatni będzie powrót. Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, norbi2222 napisał:

 Tak jak pisał Krzysiek, refugium lepiej za odpieniaczem, nie będzie wybijał życia, które jest w glonach.

Krzysiek mam na drugie :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silvia napisał:

Krzysiek mam na drugie :P

 

Dobrze Marek wiedzieć;), przepraszam za pomyłkę.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.