Skocz do zawartości
tiesto223

Led czy t5

Rekomendowane odpowiedzi

Lampę LED sam złożysz taniej niż ta swietlowkowa z koszyka. Gotowych lamp LED nie opłaca się kupowac.


c2f86a6bafadd49b25ef4206ff325303u1810a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomek92 napisał:

Lampę LED sam złożysz taniej niż ta swietlowkowa z koszyka. Gotowych lamp LED nie opłaca się kupowac.

To pojechałeś:Da co się ogółem opłaca?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tiesto223 napisał:

Co wybrać akwarium 100x40x50 zwierzęta miękkie i lps jak narazie

Lamp nie kupuje się na razie tylko na dłużej. Bo w przyszłości możesz chcieć bawić się z patykami czyli SPS-ami i lampa może będzie musiała być wymieniona.

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest lampa hybrydowa czyli połączenie LED ze świetlówkami. Ale ja jednak preferuje same świetlówki i moje korale są bardzo zadowolone.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampę diy ponad rok i już wypalaja się diody szczególnie uv .i już mnie to męczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tiesto223 napisał:

Mam lampę diy ponad rok i już wypalaja się diody szczególnie uv .i już mnie to męczy 

dokładnie tak jest ,tez mam DIY i meczy mnie wymiana Led .Generalnie lampa wychodzi zdecydowanie taniej ale to grzebanie przy niej już nie jest takie fajne .u mnie wypalają się UV i RB nie wiem czemu akurat te tak szybko padają .... inne diody od początku  czyli ponad 2 lata sa te same ...


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tester napisał:

To znaczy ze jest zle zrobiona.

 

no nie wiele mi to mówi :) gdyby było źle to by się wszystkie paliły a nie tylko niektóre .Mało tego to nie tyle "pala" się Ledy  co przepalają się soczewki .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tiesto223 napisał:

Mam lampę diy ponad rok i już wypalaja się diody szczególnie uv .i już mnie to męczy 

To kup profesjonalną lampę


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie kessila a360x, poczytaj. Ta lampa nie jest najtańsza ale chyba jedna z lepszych na rynku. Miałem lampę led, którą sam zrobiłem, później zrobiłem lampę 12x24W na świetlówkach i stwierdzam po kilku latach, że koniec z partyzantką i wchodzę w profesjonalna lampę led. Ale do tego trzeba dorosnąć - takie moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tiesto223 napisał:

Tylko która

Zobacz też na tą

MAXSPECT RAZOR LAMPA LED 130W 15000K 120

Ja mam prawie 2lata i nie narzekam +2 x T5

Jest wiele ledów na rynku


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Tester napisał:

To znaczy ze jest zle zrobiona.

 

nie - to znaczy że ledy są źle zrobione bo u mnie jest podobnie - chłodzenie dobre , porządna pasta termoprzewodząca , UV czernieją a RB (i inne kolory) które są obok świecą normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, chodzilo mi ogólnie o kiepską robotę i kiepskie materiały. 

Zły dobór prądów też ma znaczenie. 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, silvia napisał:

nie - to znaczy że ledy są źle zrobione bo u mnie jest podobnie - chłodzenie dobre , porządna pasta termoprzewodząca , UV czernieją a RB (i inne kolory) które są obok świecą normalnie

Dokładnie są ledy i LEDy tylko jak trafić kto ma lepsze to jest problem, teraz będę montował od leleszka i od em-el.pl w tym samym czasie i na tym samym lampie i zobaczę czy coś wartę  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 godziny temu, Tomek92 napisał:

Lampę LED sam złożysz taniej niż ta swietlowkowa z koszyka. Gotowych lamp LED nie opłaca się kupowac.

Dobra Lampa DIY LED nie jest tania a tania lampa DIY LED nie jest dobra, za to markowe lampy są paradoksem drogie i dobre :)

1 godzinę temu, tiesto223 napisał:

Mam lampę diy ponad rok i już wypalaja się diody szczególnie uv .i już mnie to męczy 

Diody UV 700mA na prąd 350mA lub diody na podwójnym czipie wiem to od pewnego magika wyżej :P

 

Ja jako użytkownik i drogiej lampy LED Radion X30W jak i tanich i też T5 wiem jedna prawdę potwierdzaną w praktyce wiele razy T5 + LED = 100% zadowolenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozmiarem identyczne akwarium jak twoje i świece teraz Razorem 180w +2x39t5 i jest ok, z dużym zapasem mocy gdyby pojawiło się więcej wymagajcych koralików. Też zastanawiałem się nad lampką DIY ale padło na gotowca i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tiesto223 napisał:

Mam lampę diy ponad rok i już wypalaja się diody szczególnie uv .i już mnie to męczy 

bo pewnie to badziewiaste power ledy a nie diody cree z którymi nie ma problemów i świecą latami również te ściągane z Chin 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam nigdy w zyciu ( koszty) nie kupie juz gotowej lampy led .

Na dzien dzisiejszy jestem przeciwnikiem a nawet wrogiem . ja miałem zetlighta 6600 2 lata swieciła na 60% mocy puzniej rok  ,niebieskie i royal blu na 90% powypalały sie wszystkie 20szt. (soczewki czarne). 2500zł wyrzucone w błoto .

mam teraz gisemana 8x54w t5   Korale ruszyły jak szalone sa przeszczesliwe zreszta tak jak i ja. roznica  kolosalna.  ledy nigdy nie dorównają świetlówkom.

tez z poczatku mówiłem e tam miekie lpsy i pare rybek i  taka lampa wystarczy. lecz po czasie bedziesz chciał sprubowac patyków. i znowu nowy zakup lampy .

ja bym wzioł jakąś  ATI LUB  GISEMAN  6x39  t 5  jest sporo takich uzywek.   lub tak jak koledzy piszą jakąś hybryde lecz ceny hybryd sa szokijące.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tedeus63 napisał:

 Witam nigdy w zyciu ( koszty) nie kupie juz gotowej lampy led .

Na dzien dzisiejszy jestem przeciwnikiem a nawet wrogiem . ja miałem zetlighta 6600 2 lata swieciła na 60% mocy puzniej rok  ,niebieskie i royal blu na 90% powypalały sie wszystkie 20szt. (soczewki czarne). 2500zł wyrzucone w błoto .

mam teraz gisemana 8x54w t5   Korale ruszyły jak szalone sa przeszczesliwe zreszta tak jak i ja. roznica  kolosalna.  ledy nigdy nie dorównają świetlówkom.

tez z poczatku mówiłem e tam miekie lpsy i pare rybek i  taka lampa wystarczy. lecz po czasie bedziesz chciał sprubowac patyków. i znowu nowy zakup lampy .

ja bym wzioł jakąś  ATI LUB  GISEMAN  6x39  t 5  jest sporo takich uzywek.   lub tak jak koledzy piszą jakąś hybryde lecz ceny hybryd sa szokijące.

 

Oczywiście się z tym nie zgodzę,led ledowi nie równy a jak pisałem wyżej wszystkie lampy na tanich power ledach to kiepski wybór.Ja mam do czynienia z diodami ale cree od 2012 roku i nawet jedna się w ten sposób nie wypaliła co opisujesz i zapewne ludzie którzy mają cree nie wypalają im się w ten sposób soczewki.To czy ledy dorównają świetlówką to śmiem twierdzić że dobre lampy led już dorównały i wszystko idzie w stronę led.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tedeus63 napisał:

Na dzien dzisiejszy jestem przeciwnikiem a nawet wrogiem . ja miałem zetlighta 6600

Nie przesadzaj dzis są o wiele lepsze lampy jak ta byla twoja,tylko na dobrą lampę trzeba wydać trochę kasy:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak masz rację są lepsze  lecz ja myslałem ze jesli sie wyda 2500zł na lampe to bedzie juz ta dobra :)

29 minut temu, Sygen napisał:

Oczywiście się z tym nie zgodzę,led ledowi nie równy a jak pisałem wyżej wszystkie lampy na tanich power ledach to kiepski wybór.Ja mam do czynienia z diodami ale cree od 2012 roku i nawet jedna się w ten sposób nie wypaliła co opisujesz i zapewne ludzie którzy mają cree nie wypalają im się w ten sposób soczewki.To czy ledy dorównają świetlówką to śmiem twierdzić że dobre lampy led już dorównały i wszystko idzie w stronę led.

jasne no przecież  napisałem ze nie kupie gotowca tylko ewentualnie cos swojego na diodach CREE. z poczatku chciałem przerobic mojego zeltighta i powymieniac wszystkie diody na cree. ale zrezygnowałem kupiłem uzywke gisemana i naprawde się cieszę.

 

25 minut temu, @Beti napisał:

Nie przesadzaj dzis są o wiele lepsze lampy jak ta byla twoja,tylko na dobrą lampę trzeba wydać trochę kasy:smile_wink:

masz oczywiście rację ale ja myslałem ze za  2500zł to jest juz ta lepsza lampa ;)

6 minut temu, tedeus63 napisał:

tak masz rację są lepsze  lecz ja myslałem ze jesli sie wyda 2500zł na lampe to bedzie juz ta dobra :)

jasne no przecież  napisałem ze nie kupie gotowca tylko ewentualnie cos swojego na diodach CREE. z poczatku chciałem przerobic mojego zeltighta i powymieniac wszystkie diody na cree. ale zrezygnowałem kupiłem uzywke gisemana i naprawde się cieszę.

 

masz oczywiście rację ale ja myslałem ze za  2500zł to jest juz ta lepsza lampa ;)  hehe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok fajnie dziękuję widzę ile ludzi tyle lamp.w 90 %biorę świetlówki 2x2x39 t5 

Teraz pytanie jakie kolory świetlówek 2 x Blu 1 purpurowy i 1 coral będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen dobrze prawi - powerled to pomyłka , cree to już inna bajka.

Mam wypasioną lampę diy na powerled i odradzam te ledy do budowy lampy. Korale wegetują.

Również potwierdzam wypalanie się diod powerled pomimo dobrych prądów i dobrego odprowadzenia ciepła ( chłodzenia ).

Miałem diy na cree i korale rosły aż miło.

Miałem t5 diy światło extra , korale rosną i pięknie się wybarwiają.

Obecnie powróciłem do Hqi ( no ale to prawie fish only ) światło idealne , nie ma drugiego takiego pod względem widma i estetyki wizualnej.

Moim zdaniem dobry efekt dają hybrydy t5 + led ( nawet power led - ale tylko jako element wizualny - dla korali duże "G" ).

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.