Skocz do zawartości
Wiciak

OSTRZEZENIE - szczepki z olx od Pana z Lublina

Rekomendowane odpowiedzi

Radzę dwa razy się zastanowić zanim zrobicie zakupy u Pana Patryka z Lublina wystawiajacego swoje zoaski i inne rarytaski na olx. 

Zamawialem 5 korali

Screenshot_20190113-190859_Messages.thumb.jpg.23a8408fccbd9c0f2340c1c51a0f6234.jpg

Na screenie widać 4 ale nie będę zamieszczał całej korespondencji bo to nie ma sensu.

Więc zamówienie było na 4x zoa i discosoma widoczna na zdjęciu.

Cena za całość 200zl już z wysylka fedex. Paczka wysłana w pon. O 16, wtorek 14 jest u mnie. Sprawa zajął się wyszkolony osobnik z rodziny. Oczywiście nie informowalem co ma byc bo nie sądziłem że ludzie są zdolni robić takie walki. Jak dojechałem do domu to mnie zamurowalo. Zamawiane było 5 rzeczy, były 4 słoiki z zoa, brak discosomy. 

Co zamawialem widać na screenie, z 4 zoa które dotarły 3 się rozpuscily. Również były w rozmiarze jak ta szczepka którą przeżyła (Może wina wysyłki, nie wnikam - z obietnic sprzedawcy mialo byc super). Tego który przetrwał zamieszczam zdjecie20190113_191422.jpg.c74cf0ab2c77e6c5bc6a91b0e6f506bf.jpg

CD. W 2 poscie

Z racji rozmiaru zdjęć i limitu nie mogłem wstawić więcej.

Zdjęcie tego co zamawialem20190113_191622.thumb.jpg.26c77c473954d7342a653370a7360c0a.jpg

Podsumowując zamówiłem 4 zoa I discosoma, otrzymałem 4 zoa. 3 się rozpuscily. Skontaktowałem się ze sprzedawcą.

Więcej danych nie wstawiam z wiadomych powodów. Szczepki w cenie 30-50zl więc cena nie odpowiada rozmiarów nawet.20190113_192135.thumb.jpg.ef7d3c6ef8a8ed1428e8e8e9566d5508.jpg

Edytowane przez Wiciak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już wałkowany był tu na forum. Tu i na grupach na FB już się nie ogłasza. Od razu zostaje zajechany.

Też u niego kiedyś kupiłem...  No zdarza się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z olx też usunął ogłoszenia. No nic, moja najdroższa szczepka w życiu. 200zl za 3 polipy zoa. W takim razie temat rozgrzany i może kogoś to uratuje w przyszłości bo pomyśli o mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle się dziwię że ludzie kupują korale wysyłkowo ... Ja rozumiem jak ze sklepu który GWARANTUJE dostawę, ale od prywatnej osoby z olx?

Podziwiam zaufanie pokładane w drugim człowieku, żeby nie powiedzieć - naiwność....

Czyżby CCC :) ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
20 minut temu, dale napisał:

A ja ciągle się dziwię że ludzie kupują korale wysyłkowo ... Ja rozumiem jak ze sklepu który GWARANTUJE dostawę, ale od prywatnej osoby z olx?

Podziwiam zaufanie pokładane w drugim człowieku, żeby nie powiedzieć - naiwność....

Czyżby CCC :) ?

podzielam twoje zdanie jako że miałem okazję brac ze sklepu i od ludzi to zauwazylem pewna tendencję ze sklepu jest drożej nie koniecznie dużo drożej ale te szczepki jakoś wyglądają, od ludzi to zazwyczaj mikro szczepki może taniej ale czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze o tej porze roku :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, niwre37 napisał:

i jeszcze o tej porze roku :) 

a to nie ma znaczenia JM wysyła w dużych drewnianych beczkach z podgrzewaczem i akumulatorem jak świeże bułeczki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

a to nie ma znaczenia JM wysyła w dużych drewnianych beczkach z podgrzewaczem i akumulatorem jak świeże bułeczki :P

nie mowie o profesjonalnym sposobie przesyłki ...nikt nie jest chyba taki naiwny żeby tak pomyslec o osobie prywatnej:)


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, niwre37 napisał:

nie mowie o profesjonalnym sposobie przesyłki ...nikt nie jest chyba taki naiwny żeby tak pomyslec o osobie prywatnej:)

fakt hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paragon napisał:

a to nie ma znaczenia JM wysyła w dużych drewnianych beczkach z podgrzewaczem i akumulatorem jak świeże bułeczki :P

Potwierdzam,ja też dostałam beczkę i na pierwszy rzut oka niedowierzanie czegoś takiego się nie spodziewałam:)mega podziw dla JM

 

 

a do autora tematu,drogi kolego każdy Polak mądry po szkodzie,mnie też oszukano zeszłym tyg na 165zl w innej sprawie,ale dziś w Polsce jest tego coraz więcej i są chyba bezkarni bo to kwota na oszustwo:rant:

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie biorę szczepki z neta od ludzi i zawsze to co było na zdjęciach to dostawalem. Pierwszy raz kurier, zaufalem sprzedającemu że będzie wszystko dobrze. No trudno, nauczka jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
23 minuty temu, Wiciak napisał:

Przeważnie biorę szczepki z neta od ludzi i zawsze to co było na zdjęciach to dostawalem. Pierwszy raz kurier, zaufalem sprzedającemu że będzie wszystko dobrze. No trudno, nauczka jest :)

Ogólnie mozesz powalczyc pomijam fakt ze 200zl to chba nadal podpisuje sie pod oszustwo to handel koralami wymaga jakichs certyfikatow nie wiem na pewno trzeba zeby wypowiedzial sie ktos w temacie i myk myk do plokuraturki :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A OLX nie ma w regulaminie zakupów z płatnością bezpośrednią - gotówkową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, chwialek napisał:

A OLX nie ma w regulaminie zakupów z płatnością bezpośrednią - gotówkową?

Olx dawna tablica nie odpowiada za nic, jedynie co ma z zabezpieczen to ze jak wykryje iz ktos w wiadomości podaje numer konta bankowego to ostrzega nie plac odbierz osobiscie i na tym konczy sie ochrona i bezpieczenstwo olx 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem temat z tą osobą i wyłapałem kiedyś jego 3 lewe konta to oburzony pisał do mnie


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Paragon napisał:

Ogólnie mozesz powalczyc pomijam fakt ze 200zl to chba nadal podpisuje sie pod oszustwo to handel koralami wymaga jakichs certyfikatow nie wiem na pewno trzeba zeby wypowiedzial sie ktos w temacie i myk myk do plokuraturki :ph34r:

po pierwsze chyba tylko UPS  i poczta polska ma opcje wysyłania życia,  reszta jest w zakresie rzeczy niedozwolonych. Ja bym goscia scignął. NA paczce jest przecież adres nadawcy. JA to nie lubię takiego oszukiwania. Podjechałbym i załatwił reklamacje na miejscu po dobroci albo i nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrs napisał:

po pierwsze chyba tylko UPS  i poczta polska ma opcje wysyłania życia,  reszta jest w zakresie rzeczy niedozwolonych. Ja bym goscia scignął. NA paczce jest przecież adres nadawcy. JA to nie lubię takiego oszukiwania. Podjechałbym i załatwił reklamacje na miejscu po dobroci albo i nie.

no i dołożył jeszcze do paliwa bo więcej spali jak zwrotu;)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sygen napisał:

no i dołożył jeszcze do paliwa bo więcej spali jak zwrotu;)

chodzi o zasadę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrs napisał:

chodzi o zasadę. 

 

Ok rozumiem i takim właśnie uchodzi na sucho.Ja też kupiłem jesienią 15 sztuk ślimaków Tectus na olx po 10 zł za sztukę,zdjęcia były dokładnie te same co teraz nadal są w ogłoszeniu co widać że są duże.Nie pytałem o wielkość bo widziałem na zdjęciach.Dostałem tylko 3 sztuki które miały po 1 cm natomiast 12 sztuk nie większe jak 2-3 mm.Kiedy napisałem do niego że spodziewałem się takich jak na zdjęciu to otrzymałem odpowiedz że szybko rosną.Niestety po kilku miesiącach widzę może z 6 sztuk reszta nie dała rady..Dziś widzę że Pan ośmielił się dopisać jaka wielkość i nowe ceny więc gościa nie polecam.

https://www.olx.pl/oferta/slimak-tectus-trochus-akwarium-morskie-CID103-IDvMjt9.html#3aed2c6df1


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 minut temu, piotrs napisał:

po pierwsze chyba tylko UPS  i poczta polska ma opcje wysyłania życia,  reszta jest w zakresie rzeczy niedozwolonych. Ja bym goscia scignął. NA paczce jest przecież adres nadawcy. JA to nie lubię takiego oszukiwania. Podjechałbym i załatwił reklamacje na miejscu po dobroci albo i nie.

Szczerze to u nas chyba żadna firma nie transportuje życia, ale pewności nie mam poczta polska jak byłem na praktykach to pamiętam że mieli taką opcję na spedycji często króliki obszczywały pudełka a potem pracownicy je ganiali hehe ale to było z 10 lat temu :)

ogólnie jestem za tym żeby nie odpuszczać nawet za 100zł, bo to buduje przekonanie ze jest to normalne i tak można jak wyżej dla zasady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym pisałem.  Nie ma znaczenia czy chodzi o 5zł czy np.500zł.  Jeśli wystawia sprzedaż to taka ma być . Trzeba o tym pisać i przestrzegać innych. Oszust musi być "pokazany". A tak w temacie to jeśli jest oszustwo, nie ma znaczenia kwota. Może chodzić o 1zeta i już " kanciarz" ma $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówicie. Jeżeli każdy odpuści to takie zachowanie się szerzy na szeroką skalę. Możliwe że sprawę zgłoszę dalej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś na Policję.
Art 286 kk o ile dobrze pamiętam. Oszustwo przez internet. Nie ma kwoty minimalnej.
Nas kiedyś oszukał koleś na FB. Zgłosiliśmy sprawę i czekamy. Nie wiem jaki będzie finał i jak to długo potrwa ale gościu już lekki smrodek ma.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.