Skocz do zawartości
Guban88ok3m

Filtracja 74 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dylemat w sprawie filtracji. Wiadomo 3 najczęściej wybierane sump panel albo kaskada. Najbliżej mi do kaskady bo mam tylko 74 l a na większe na razie nie chce się pchac. Doświadczenie nie jednych z was podpowie czy kaskada ewentualnie dwie ( druga na absorbery) i podmiany poradzi sobie z takim litrazem. Drugi panel jest w kolejce jeśli będzie trzeba to wezmę trochę miejsca z akwa ale wolałbym nie a ostatni sump. Jedyny największy minus to że nie mam otworów na niego bo to slodkie było a jeśli z tym litrazem poradzi sobie coś z pozycji 1-2 to wolałbym zacząć właśnie tak. Akwarium 60x35x35 a planowana obsada to miękkie lps jak na razie z korali może później jakieś sps na górę ale może i jeśli tak to dużo później a z ryb to blazny i jakaś ekipa czyszcząca na pewno a czy coś jeszcze to zależy czy coś wejdzie tam 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego póki co krótkiego doświadczenia mogę powiedzieć, że kaskada spokojnie sobie poradzi. U mnie dawała radę najtańsza jakaś hbl, teraz mam aqua clear przy litrażu 72l. Łatwa w czyszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez odpieniacza a podmiany...jak się trafi teraz :/, wcześniej regularnie co 2 tyg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany aby miały sens muszą być regularne. Lepiej częściej i mniejsze ilości wody. Najbardziej spopularyzowane 10%/tydzień. Przy takim zbiorniku wręcz reguła i nie warto jej lekceważyć. 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to daj dwie kaskady. Dobrze mieć dużo miejsca na ceramikę :). Spokojnie możesz prowadzić akwa bez odpieniacza. Regularne podmianki - raz w tygodniu ok 10% i będzie super. Możesz też połączyć przepływowy filtr z glonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten reaktor jak najbardzie się nada :). Tylko poszukaj używki (cena nowego :thumbdown:) lub kolega z forum fajne "majstruje". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr glonowy możesz zrobić z kaskady, jest mnóstwo filmików jak to zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiąc panel np w akwarium 60x35x35 z boku dajmy na to 15 cm to zostało by 45x35x35 a panel 15x35x35 zdało by egzamin chodzi o panel  ? Narazie chce tylko same wkłady żeby biologia była pozniej ewentualnie odpieniacz bądź jakieś absorbery ?? Trochę szkoda miejsca ale musze jakieś rozwiązanie wybrać myśląc że może kiedyś nawet sps wyląduje bo na wiekese się nie zapowiada na razie ( dziecko w drodze) także musi być estetycznie i wszystkie kable pochowane żeby nic nie wisiało z boku. Kaskada tylko z boku a musiałbym dodatkowo zabudować boki akwarium bo mam wzmocnienia na tylnej i przedniej szybie 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.