Skocz do zawartości
Darek S

Dolewka EbTech - nie działa, gdzie można naprawić?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chciałem uruchomić dolewkę, którą kiedyś kupiłem z różnymi gratami i nie działa - a dokładniej nie załącza pompy gdy potrzeba. Czujniki raczej dobre, dioda pomiaru odzywa się co te kilkadziesiąt sekund tylko nie włącza zasilania gniazdka.  Jak się włączy całość do sieci to sekundę działa wszystko jakby sprawdzało i przechodzi w czuwanie. Niestety wtedy gdy trzeba nie zapala się żółta dioda i nie włącza zasilania pompy. Strona firmowa nie działa :(  A może ktoś by pomógł? z Lublina najlepiej

Dokładnie takie coś:

 


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą i z takim samym problemem odlicza ale nie dolewa.  Przyczyną jest uszkodzona kość z programem zainteresowanie producenta zerowe . Gdy poprosiłem żeby mi sprzedał nowy to jak kamień w wodę,  pewnie jak bym chciał całą dolewkę to nie było by problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lipa. Z drugiej strony ciekawe, że uszkodzenia są w tym samym programowalnym elemencie. Czy komuś jeszcze też padło w taki sam sposób?


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to masowy probelm,  to przygotuje wsad do mikrokontolera, nawet taki sam jak w oryginale, albo ulepszony :), dolewki ożyją, ale czy jest możliwość wymiany tego chipu? Jak jest lutowane powierzchniowo, to trzeba mieć trochę pojęcia i kolbą będzie ciężko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mówił że jest to do opanowania tylko problemem w zakupie była kość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kość" to mózg układu, sterujący całym urządzeniem, właściwie to za jego oprogramowanie się płaci, tak jak pisałem wcześniej, jeżeli to problem "globalny" i zbierze się ze 20 osób, to napisz mi PW, oprogramuje "kość", nawet z jakimiś podrzuconymi pomysłami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Darecki napisał:

Znajomy mówił że jest to do opanowania tylko problemem w zakupie była kość 

Coś mi się obiło że tam siedzi 
 MIKROKONTROLER  ATTINY 13-20SU SOIC 8  . 

schemat.png

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to to musiałbym wziąść to rozkręcić żeby mieć pewność bo strona ebtechu nie działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na kościach się nie znam ale rozkręciłem ustrojstwo i zrobiłem fotkę z góry i dołu. Jak trzeba to mogę podesłać gdzieś urządzenie. Wylutować stary i wlutować nowy raczej się da.

 

dolewka_ebtech.jpg


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Darecki napisał:

Chyba to to musiałbym wziąść to rozkręcić żeby mieć pewność bo strona ebtechu nie działa 

Strona nie działa ale  gogle ma w trzewiach taki schemat  , już mało czytelny bo rozdzielczość z miniatury , ale znalazłem  ten co wkleiłem w innych zakamarkach netu . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Darek S napisał:

Niestety na kościach się nie znam ale rozkręciłem ustrojstwo i zrobiłem fotkę z góry i dołu. Jak trzeba to mogę podesłać gdzieś urządzenie. Wylutować stary i wlutować nowy raczej się da.

 

dolewka_ebtech.jpg

Ta dolewka była już "naprawiana"? Ja bym tego do gniazdka nie wetknął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pewnie takie wykonanie bo moja wygląda podobnie a kupowałem nową prosto u producenta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, magu napisał:

Ta dolewka była już "naprawiana"? Ja bym tego do gniazdka nie wetknął. 

Nie była - przynajmniej ja nic nie wiem, ale raczej nie. Takie wykonanie. Nie jest też zalana czy cokolwiek innego.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.