Skocz do zawartości
Przemek

Nietypowa sprawa - klubowicz potrzebuje pomocy.

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, w zasadzie nie wiedziałem gdzie taki post umieścić - więc zdecydowałem się tu.

Proszę przeczytajcie go - jeśli ktoś będzie mógł pomóc, to może warto.

Dostaliśmy dziś informacje od naszego wieloletniego klubowicza - Wojtka(" Pirotechnica")  list następującej treści.

"

Moja historia :
Od prawie 4 lat zajmuję się akwarystyką morską, dzięki ludziom poznanym na zlotach, zapaliła się pasja. 
Pierwszy sprzęt jak Państwo pamiętają szybko kompletowałem i startowałem z akwarium na poziomie 42 litrów. (temat na nano-reef - Bombowy zbiorniczek vol1.)
Później, gdy tylko pojawiła się możliwość, postawiliśmy większe akwarium, na miarę możliwości. Sporo sprzętu pochodziło z firmy ReefShop i Pacific Sun. Udało mi się również rozmnożyć parkę chelmonów. Którą niedawno z bólem i żalem sprzedawałem. A powód sprzedaży całego życia i sprzętu, który posiadam jest niestety przykry. 

W styczniu 2018 uległem wypadkowi w pracy, mimo leczenia, zabiegów leczniczych okazało się iż nie jestem w stanie normalnie chodzić i funkcjonować, a noga wymaga niestety kosztownej operacji. Na szczęście po odwołaniu do ZUS gdzie otrzymałem stały uszczerbek na zdrowiu na nodze (3%) zrefundują mi koszt operacji na poziomie 70%, zaś ubezpieczenie wypadkowe pokryje kolejne 20%. Sam mam swoich środków na te 10%. Jednakże, nikt nie zrefunduje kosztów zabiegów, masaży i rehabilitacji, które będę musiał wykonać we własnym zakresie zaraz po operacji, gdy tylko noga się wygoi. A żebym mógł spokojnie chodzić.

Niestety, ponieważ pracodawca nie czuje się zoobowiązany pomóc, a także uważa wypadek ze schodów (gdy znosiłem towar) za symulacje, sam borykam się z wszelkimi kosztami, które ponoszę. 
Na całość zabiegów rehabilitacyjnych, leczenie i opatrunki potrzebuję uzbierać 20 000zł. Jest to spore wyzwanie, dlatego też sprzedaję całe życie z akwarium, sprzęty, chemię i wszystko co mogę sprzedać, lecz widzę, że jednak nie domknę tej kwoty :(

Dlatego chciałbym się uprzejmie zwrócić, jeśli ktoś jest w stanie wpłacić złotówkę, dwie, będę wdzięczny za każdy datek.
A z hobby na długi czas z małżonką musimy zrezygnować.

Dane na wpłatę :

Wojciech Bodnar
ul. jaromin 40/13
72-320 Trzebiatów
nr. konta : 93 1020 5095 0000 5502 0216 5991
w tytule napisać : rehabilitacja (ew. nick z nano-reef)

Jeszcze raz dziękuję
Wojciech Bodnar"

Tu jest link do ogłoszenia Wojtka.

Wojtek sprzedaje on naszą lampę Metis Hyperion S 4x145W . To naprawdę fajna lampa, obsłuży idealnie każde akwarium od 165cm do 220cm długości. Z naszej strony mogę zaoferować że wykonamy(jako Pacific Sun) bezpłatny przegląd serwisowy lampy, wymienimy zużyte elementy(jeśli będą - jak wentylatory itd) oraz damy gwarancję 6 miesięcy. Mam nadzieję że to zachęci potencjalnych kupujących do zakupu tej lampy i pomocy Wojtkowi(pokryjemy także koszt przesyłki w w obie strony).

W tej cenie taka lampa, po przeglądzie i z gwarancją to naprawdę warto! Mocno polecam!

Wojtku, mam nadzieję że uda Ci się powrócić szybko do zdrowia i wracaj szybko w nasze szeregi! Dużo zdrowia życzę! (od nas - czyli Irminy i mnie także poszło! )

Trzymaj się!

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przykra wiadomość i szkoda, że Wojtek przez rok czasu borykal się z tym sam i jest zmuszony zlikwidowac swoje akwarium.

@Przemek czy jest możliwość, aby zorganizować sprzedaż szczepek, czy jakichkolwiek zwierzaków od osób chętnych pomóc Wojtkowi, za które zapłatę będzie się wnosić na konto Wojtka? Na przykład wystawię szczepkę, podam minimalną kwotę i wydam towar osobie kupujacej dopiero, kiedy prześle zrzut z potwierdzenia dokonania wpłaty na to konto? Jesli ktos bedzie mial chec wplacic wiecej, niz podane minimum, to bedzie mógł to zrobić bez problemu. Albo jakoś inaczej to zorganizować... mysle, że szybciej by się w ten sposob uzbierało potrzebna kwotę, choć z drugiej strony wiem, że mogłoby to rodzic dodatkowe problemy między kupującym a sprzedającym, gdyby stroną okazała się osoba nieuczciwa. 

Ze swojej strony, gdybym mogła się jakoś przydać do zorganizowania takiego przedsięwzięcia, jakos w nim posredniczyc, to jestem do dyspozycji.

Wojtku, trzymam kciuki i mam nadzieję, że wkrótce staniesz na nogi i dosłownie i w przenośni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka prywatna nanoreefowa Orkiestra?  

Pomysł jest ok, tylko trochę problem z porą roku i transportem.   Bo parę fajnych  szczepek by się znalazało, ale  mogę zaoferować tylko odbiór osobisty.    Z targowiska   na 10 ofert 8 to pytania czy wysyłam, a to mnie przerasta.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś takiego właśnie miałam na myśli:)

Zawsze warto spróbować, może akurat ktoś z okolicy zechce kupić? Pora faktycznie do kitu na wysyłkę i sama też bym się nie pisała, bo nie mam jak zabezpieczyć zwierzaków. 

Pomyślałam jeszcze może trochę inaczej, żeby nie zrzucić na kupujacego obowiązku udowadniania, że jest uczciwą osobą:

1) Kazdy, kto chce pomoc i coś sprzedać dla Wojtka umieszcza w ogloszeniu dopisek "dla Wojtka"

2) kupujący płaci sprzedawcy  minimum lub więcej i niczego nie musi udowadniać 

3) sprzedawca jest zobowiązany w ogloszeniu po zakończeniu sprzedazy podać info, od kogo jaka kwotę otrzymał i te sama kwotę wpłacić na konto Wojtka.  Do wybranej zaufanej osoby powinien przesłać dowód przekazania tej wpłaty, a ta osoba potwierdzi w ogloszeniu, że wpłata została przekazana.

Tak może za bardzo kombinuję, bo przecież nie o to chodzi, abyśmy wszyscy sobie patrzyli na ręce i się kontrolowali, ale wiadomo, jak jest. Zawsze i wszedzie się znajdzie jakiś cwaniak, który będzie chciał skorzystać cudzym kosztem.

Jednak to nie powinno odstraszyć od wsparcia naszego wspolmorskiego kolegi,  tylko trzeba to jakoś dobrze zorganizować, aby osiągnąć cel, a nikt z pomagających nie został oszukany.

To tylko taki luźny pomysł, możemy przecież tak czy siak coś wystawić, co nam zalega, z takimi warunkami, jak nam pasuje, a otrzymaną kwotę samodzielnie przekazać dla Wojtka :)

Jedyna wartość dodana, jaka mogłaby być, gdyby taką specjalną akcję wprowadzić, to ze sprzedaży zwierzaka za proponowaną kwotę na przykład 20 zł można by  było uzyskać 30 czy 50, gdyby kupujący wiedział, że jego pieniądze zostaną przekazane w szczytnym celu. W taki sposób moglibyśmy chyba uzbierać szybciej potrzebną kwotę.  

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ jak  odbiór osobisty  to płaci się gotówką.  Może po prostu wystawianie  ofer z dopiskiem orkirstra?

Chciałam wysłać priv ale nie mogę pisać nowych wiadomosci,napisz  do mnie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na sprzedaż niestety nie mam nic. Wszystko rozdałem potrzebującym akwarystą. Ale chętnie coś bym kupił w mojej okolicy za kwotę wyższą niż przedstawia rynek. Tylko w moim regionie handel raczkuje. Nie wiem jak to zrobić ale gdyby ktoś z Bielska chciał sprzedać acre czerwoną lub żółtą to kupuje odrazu z wpłatą na konto Wojtka z dopiskiem orkiestra. Może ktoś mój wpis z okolicy zauważy posiadający wyżej wymieniony zwierzak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też prośbę o przeniesienie tego tematu w miejsce, gdzie boty czy wujek Google nie mają dostępu, bo to są nasze prywatne, morszczackie sprawy ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika, świetny pomysł przyszykuję jakąś ładną acroporke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój baniaczek dopiero się rozwija, więc i koralików na sprzedaż raczej nie ma, no chyba, że jest ktoś chętny na anemonia virdis. Ze swej strony wpłacę jakiś skromny datek i proponuję - w okresie podatkowych rozliczeń, co by przekazywać koledze 1% (nie wiem tylko, czy kolega nie musi jakos tego zarejestrować w Urzędzie Skarbowym, żeby można ten 1% przekazać na jego konto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja to bardzo dobry pomysł ale  wymagajacy i czasu i zaanagażowania - oczywiscie równolegle moze to się dziać i toczyć jako długofalowa akcja ale ma sens, jesli zaangazuje się w nią wiele osób.

Ja zachecam do zrobienia po prostu (nawet drobnego) przelewu bezpośrednio na konto.

Aby dostać odliczenie z podatku to trzeba :

Jakie organizacje mogą przyjmować wpłaty z 1% podatku?

Aby móc przyjmować 1% podatku dochodowego, przede wszystkim organizacja (lub inny uprawniony podmiot) musi mieć status organizacji pożytku publicznego (OPP), nadawany przez sąd. Jednak sam status OPP to za mało. Nie wszystkie OPP mogą korzystać z przywileju otrzymywania 1%, zależy on bowiem od spełnienia dodatkowych wymagań, dotyczących zarówno organizacji nowo uzyskujących status, jak i OPP mających ten status od kilku lat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety czasami przychodzi czas, iż człowiek sam nie uzbiera tego co potrzeba, kredytu nie wezmę, bo mam rehabilitacyjny zasiłek. I też lipa :(
Rodzina uzbierała mi 2000zł, też się starają jak mogą. 
Z swojej sprzedaży tak cudownej słonej miłości uzbierałem do tej pory kwotę : 7359zł. 
Dziś dotarły do mnie pierwsze datki. Bardzo każdej osobie dziękuję za dobre słowa i wsparcie.
A przyszłościowo mam nadzieję, iż solniczka u mnie powstanie na nowo.


A odnośnie zapytań o wypadek - spadłem z dwukondygnacyjnych schodów z towarem który znosiłem, na szczęście był świadek, kolega z pracy. Ułamał się stopień pod nogą (stopnie drewniane) , ratując się złapałem barierki drewnianej, która też miała swoje lata i puściła, wszystko to z tym towarem i ze mną zleciało w dół.
Zostałem przewieziony do szpitala, gdzie spędziłem ponad miesiąc na leczeniu, później 3 miesiące w domu. Gdy udało mi się schodzić i wchodzić po schodach (najgorsze to że są lęki przy nich), zacząłem batalię z ubezpieczalnią, pracodawcą i ZUS. 

Stając po 6 miesiącach na komisji ZUS odnośnie wypadku, stwierdzono rozległe przesunięcie ścięgien i mięśni kostki w nodze. Otrzymałem świadczenie rehabilitacyjne i stały uszczerbek na zdrowiu w wartości 3% (przy amputacjach nogi jest to 5% - więc skala wysoka). Niestety ZUS powiedział, leczyć, chodzić na zabiegi, ale kasy na to nic :(
Po pomocy prawnej, udało się iż dostanę z ubezpieczalni oraz ZUS fundusze na rekonwalestencję(operację)  kostki i pełną jej operację w tym przywracanie chrząstek i szycie na nowo ścięgien i wiązadeł). 

Jak wspomniałem wyżej, na operację już fundusz jest, niestety nazbierać trzeba na dalsze leczenie, a termin operacji mam wyznaczony na 18 lutego. Według lekarza, po około miesiącu już będą niezbędne zabiegi dalsze, opatrunki, ćwiczenia, elektrostymulacja i zabiegi rehabilitacyjne. Całość tego opiewa na kwotę 20 432,19zł :( - i są to koszty których ani "pracodawca", ani nikt inny z państwowych instytucji nie dołoży. 

Dlatego po wielu swoich wyrzeczeniach, przeliczeniach, padło by sprzedać co tylko możliwe, w ruch poszły gry komputerowe, programy, książki, niektóre nieużywane sprzęty elektroniczne i na sam koniec padła decyzja, by morską miłość "chwilowo" pożegnać. Część wcześniejszych pieniędzy niestety przeznaczałem na życie, leczenie, leki i zastrzyki, które mam robione co drugi dzień. Dlatego sprzedałem ryby, całe życie i akwarium. Nikomu takich decyzji nie życzę ani losu przypadkowego i wrednego, a jak moja mama mówi "bywa różnie, sekunda czy dwie i człowiek może zniknąć, a lepiej jest jak jest i się żyje".

Jeszcze raz dziękuję każdej osobie, której 1-2 złotówki wsparcia nie zrobią problemu. A dla mnie będą mocną okazją by w ciągu krótkiego czasu stać normalnie i chodzić na tej niesprawnej nodze i zacząć pracować jak do tej pory mogłem to czynić i cieszyć swoje oczka morskim życiem (Idol, Japoniec, parka cudownych chelmonów etc)

Z sprzedaży droższych rzeczy zostały mi :
1. używane akwarium fullopti 15mm szyba
2. stelaż z zabudową meblową, szufladami, oświetleniem wewnętrznym - dokładniejsze zdjęcia wrzucę niebawem.
3. odpieniacz whiteskim250 z pompą jebao 8000 dct z wirnikiem igła
4. skała żywa, która swoi w baseniku dmuchanym dla dzieci i ma cyrkulację wody + ogrzewanie.

ZAPRASZAM DO DZIAŁU MOJEJ SPRZEDAŻY - aktualnie co zostało -> 


EDIT : Otrzymałem pierwsze wpłaty, niektórych zdumiały mnie wartości, naprawdę dziękuję za każdy podarek.
Później wrzucę listę osób, gdyż oprócz na łamach nano-reef , chciałbym im podziękować także z swojego serca za okazaną dobroć.

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Przelew poszedł - powodzenia stary! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrówko Wojtku:smile_wink:

 

Ludzie co z wami? Okażmy trochę serca ( to tylko jedna szczepka mniej w zbiorniku) a ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka:)

 

Pozdrawiam ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla każdej osoby, która wpłaci na rzecz kolegi kwotę min 10 zł proponuję gratis kawę i łamaną szczepkę montipory samarensis "fireforest" albo acropory tumiy "green slimer" lub innego korala z nadliczbowych w moim akwarium, na pewno dla każdego znajdzie się coś ładnego, niby nie ma cukierasów ale korale zdrowe. Tylko odbiór osobisty, Warszawa Mokotów. Namiary na priv. Zapraszam wieczorami lub w weekend.

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła "cegiełka" i ode mnie. Obyś mógł jak najszybciej odbudować swój kawałek morza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wpierw postawić na nogi, a potem odzyskać sens życia czyli morszczyznę ;)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was koledzy i koleżanki, dzięki za Wasze słowa otuchy, wsparcie i pomoc.

Obecnie pojawiło się 19 wpłat. Dzięki Wam tę kwotę, którą dozbieraliście dla mnie do mojej rehabilitacji to 1187,88zł.
Jest to naprawdę miłe, że pojawiły się takie kwoty, myślałem że więcej będzie takich niższych z zakresu do 5-10zł. Za co jeszcze raz dziękuję.

Każda złotówka jak wspomniałem jest teraz dla mnie wyjątkowo ważna. I mam nadzieję, iż uda mi się z rodziną, z nano-reef i swoimi własnymi próbami oraz sprzedażą wymaganą kwotę zebrać.


Obecnie łącznie wszystko uzbieranego mam  10546,88 zł. Zostało mniej niż połowa. 


Pozdrawiam
i jeszcze raz dziękuję za wsparcie i pomoc
Wojciech Bodnar

informacyjnie: dla przelewów z zagranicy, do numeru konta wystarczy dodać prefiks PL.

Dane na wpłatę :
Wojciech Bodnar
ul. jaromin 40/13
72-320 Trzebiatów
nr. konta : PL 93 1020 5095 0000 5502 0216 5991
w tytule napisać : rehabilitacja (ew. nick z nano-reef)

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życia niestety jeszcze nie posiadam ale gdyby ktoś był zainteresowany nieużywaną membraną 75 GPD proszę pisać na priv.

Tobie Wojtku życzę wytrwałości w rehabilitowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was drodzy posoleni. 

W mojej sprzedaży zostało parę sprzętów, niedobitków, jeśli przerażają Was ceny, a chcecie coś wziąć, dajcie znać.
Mi się teraz liczy czas i pieniążek za ten sprzęt.
1. Odpieniacz WhiteSkim250 z pompą jebao 8000DCT - do akwarium od 600 do 1500 litrów (po zmianie pompy od 1000 do 2500 litrów)
Sprzedam za cenę 1300zł (poprzednia cena 1500)

2. Cyrkulator Maxspect Gyre XF-150 + kontroler + pudełka metalowe + dodatkowe wirniki (zakupowane osobno) + dodatkowe klatki wirników (zakupowane osobno) + osprzęt do pompy (mocowania wirników, ośki, półośki, etc) + gąbki na klatki wirników (osłaniają przed wpadaniem dziwnych rzeczy) + 2 komplety siatek ochronnych na klatki wirnika (by nie właziły ślimaki) 
Silnik był wymieniony na nowy. Silnik pracował ledwo 1 miesiąc. Powodem wymiany była przerywająca się osłona kabla. Więc Maxspect jest jak funkiel nówka nie śmigany. Zaledwie ledwo dotarty, mega cichy - niesłyszalny w trybie ciągłej pracy. Przy pracy mieszanej cichy.
Cena była 1200zł, sprzedam za 900zł.

3. Akwarium 180x50x65cm (szyba 15mm) full optiwhite (każda szyba, tylne, przednie, boczne i dno są wykonane z optiwhite), komin z lewej strony.
Zabudowa meblowa - stelaż metalowy, zabudowany płytą OSB i meblową, szuflady na pełnym wysuwie. Wszystko zabezpieczone lakierem jachtowym, zero śladów gnicia, puchnięcia, rdzy, etc. Oświetlenie wewnątrz szafki sumpa LED. osobna komora na zasilanie elektryczne i sprzęty dzięki temu 100% pewności że nie uszkodzi się sprzęt pracujący pod akwarium.

CENA ZA CAŁY KOMPLET TERAZ za 1800zł !! Możliwość wysyłki - koszt około 300zł-400zł.

ZAPRASZAM NAPRAWDĘ na temat sprzedaży - 

Podsumowanie Obecnie są u mnie 24 wpłaty. Dzięki Wam tę kwotę, którą dozbieraliście dla mnie do mojej rehabilitacji to 3443,39zł.
Ogromne podziękowanie dla p. Darek85 za taką wpłatę, byliśmy z moją mocno zszokowani. Oczywiście później podam pełną listę osób, którym mega mocno dziękuję.
 

Każda złotówka jak wspomniałem jest teraz dla mnie wyjątkowo ważna. I mam nadzieję, iż uda mi się z rodziną, z nano-reef i swoimi własnymi próbami oraz sprzedażą wymaganą kwotę zebrać.
Obecnie łącznie wszystko uzbieranego mam :  12802,39zł. 


Pozdrawiam
i jeszcze raz dziękuję za wsparcie i pomoc
Wojciech Bodnar

informacyjnie: dla przelewów z zagranicy, do numeru konta wystarczy dodać prefiks PL.

Dane na wpłatę :
Wojciech Bodnar
ul. jaromin 40/13
72-320 Trzebiatów
nr. konta : PL 93 1020 5095 0000 5502 0216 5991
w tytule napisać : rehabilitacja (ew. nick z nano-reef)

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was koledzy i koleżanki. 

W mojej sprzedaży zostało parę sprzętów, niedobitków, jeśli przerażają Was ceny, a chcecie coś wziąć, dajcie znać. Proszę o kontakt, może komuś coś się przyda, a ja będę miał potrzebne mi tak bardzo fundusze.
Mi się teraz liczy czas i pieniążek za ten sprzęt, by już niebawem pokryć całość kosztów rehabilitacji. Zaliczkę wymaganą już wpłaciłem.

1. Cyrkulator Maxspect Gyre XF-150 + kontroler + pudełka metalowe + dodatkowe wirniki (zakupowane osobno) + dodatkowe klatki wirników (zakupowane osobno) + osprzęt do pompy (mocowania wirników, ośki, półośki, etc) + gąbki na klatki wirników (osłaniają przed wpadaniem dziwnych rzeczy) + 2 komplety siatek ochronnych na klatki wirnika (by nie właziły ślimaki) 
Silnik był wymieniony na nowy. Silnik pracował ledwo 1 miesiąc. Powodem wymiany była przerywająca się osłona kabla. Więc Maxspect jest jak funkiel nówka nie śmigany. Zaledwie ledwo dotarty, mega cichy - niesłyszalny w trybie ciągłej pracy. Przy pracy mieszanej cichy.
Cena była 1200zł, sprzedam za 900zł.

3. Akwarium 180x50x65cm (szyba 15mm) full optiwhite (każda szyba, tylne, przednie, boczne i dno są wykonane z optiwhite), komin z lewej strony +
Zabudowa meblowa - stelaż metalowy, zabudowany płytą OSB i meblową, szuflady na pełnym wysuwie. Wszystko zabezpieczone lakierem jachtowym, zero śladów gnicia, puchnięcia, rdzy, etc. Oświetlenie wewnątrz szafki sumpa LED. osobna komora na zasilanie elektryczne i sprzęty dzięki temu 100% pewności że nie uszkodzi się sprzęt pracujący pod akwarium.

CENA ZA CAŁY KOMPLET TERAZ za 1800zł !! Możliwość wysyłki - koszt około 300zł-400zł.

ZAPRASZAM NAPRAWDĘ na temat sprzedaży - 

Podsumowanie Obecnie dotarło 25 wpłat. Dzięki Wam tę kwotę, którą dozbieraliście dla mnie do mojej rehabilitacji to 3543,39zł.
Ogromne podziękowanie dla p. Darek85 za taką wpłatę, byliśmy z moją mocno zszokowani. Oczywiście później podam pełną listę osób, którym mega mocno dziękuję.
 

Każda złotówka jak wspomniałem jest teraz dla mnie wyjątkowo ważna. I mam nadzieję, iż uda mi się z rodziną, z nano-reef i swoimi własnymi próbami oraz sprzedażą wymaganą kwotę zebrać.
Obecnie łącznie wszystko uzbieranego mam :  13502,39zł. 


Pozdrawiam
i jeszcze raz dziękuję za wsparcie i pomoc
Wojciech Bodnar

informacyjnie: dla przelewów z zagranicy, do numeru konta wystarczy dodać prefiks PL.

Dane na wpłatę :
Wojciech Bodnar
ul. jaromin 40/13
72-320 Trzebiatów
nr. konta : PL 93 1020 5095 0000 5502 0216 5991
w tytule napisać : rehabilitacja (ew. nick z nano-reef)

Również dziękuję za takie akcje, jak ta Naszej koleżanki (akcja w linku poniżej) - jest mi miło, że otrzymuję takie wsparcie w powrocie do zdrowia.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem tutaj świerzak ale mam  kostkę 42 litry :) która moje oko cieszy . Poszła cegiełka dla kolegi . Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.