Skocz do zawartości
edd90

Ocena sprzętu do kostki 64 l

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, edd90 napisał:

Po jakimś czasie dojdzie dolewka

Z dolewką nie ma co czekać. Po jakimś czasie zobaczysz jakie dolewanie wody może być upierdliwe;)Jeszcze parametry stabilniejsze no i wygoda:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, edd90 napisał:

3x45 

AI PRIME HD

Tidal 75/110

Jager 75

Jebao OW 4, w przypadku niewydolności wleci jeszcze jedno.

Po jakimś czasie dojdzie dolewka

Level automatic Eye i w razie "W" odpieniacz bubble magia QQ-1/3.

Polecam wkleić panel zamiast kaskady. Kaskada też będzie wystawała, wiec zajmie miejsce, które lepiej wykorzystać na panel. Większa pojemność, większe możliwości (miejsce na media filtracyjne, dsb, refugium itp itd...), cisza (o ile odpowiednio dobierzesz poziom wody w panelu), możliwość upchnięcia tam sprzętu. A jak chcesz sump, to od razu rób komin i sump. Zmiany potem, kiedy akwarium już pracuje robią się strasznie skomplikowane, jeśli nie niemożliwe.

Jagera nie polecam, ciężko jest ją skalibrować żeby faktycznie trzymała taką temperaturę, jaką się ustawi. A i trzymanie stałej temperatury takie sobie. Może kiedyś to była jakaś tam jakość, ale nowe modele już żadnej specjalnej jakości nie mają, została tylko wygórowana cena. No i jest ogromna, do żadnej kaskady nie wejdzie. Po przygodzie z jagerem kupiłem aguaela z termostatem cyfrowym teraz mam prawie idealnie 25 stopni.

Dolewkę bierz od razu. O tej "eye" różne opinie czytałem, że niby są problemy z czujnikiem optycznym, jak jest on umieszczony w oświetlonym miejscu, no ale może to takie plotki tylko. Sam mam "osmolator nano" od tunze i jestem w 100% zadowolony (no, oczywiście trzeba dodatkowo zabezpieczyć pływak, żeby nic tam nie wlazło).

Generalnie, szczerze polecam kupić wszystko, cały sprzęt, zrobić od razu tak jak chcesz docelowo, przed startem. A jak już masz wszystko, to pomyśl jeszcze raz, potem dokup brakujące rzeczy i dopiero startuj. Bo start z założeniem, że potem coś dokupisz będzie źródłem frustracji. Dojrzewanie będzie się powoli kończyło, przyjdzie pora na zakupy większych ilości życia, a Ty zamiast tego będziesz musiał wydawać kasę na sprzęty kolejne. Lepiej wstrzymać się trochę i startować z kompletnym setupem.

Na koniec, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Słony leszcz, bardzo chętnie ale, ogranicza mnie miejsce i fundusze, ponieważ równolegle rozpoczynam bardzo ważny projekt:rolleyes: To akwa traktuję jak wstęp i zaznajomienie praktyczne z morszczyną. W przyszłości , w planach mam zmianę mieszkania na większe wtedy na pewno postawie większe szkło z sumpem. Teraz niestety muszę zadowolić się powyższym zestawem, ale dziękuję za Twoje rady. Panel zabierze mi 10-15 cm z szerokość a to chyba sporo , grzałkę w baniaku przeboleję, co do wystającej kaskady , miałem już kiedyś w słodkim, nie jest tak źle z miejscem przy tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.