Skocz do zawartości
qwas138

Pytanie odnośnie dozowania witamin dla dzieci do akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

ja jak sporo akwarystów dodawałem CEBION (wit.c w płynie) na akwarium 900 litrów, lałem 50 kropel tygodniowo, zero plag, zero ospy. ładniejsze wybarwienie zoa.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiele osób dodaje te witaminy a które będą lepsze juvit czy te cebion Multi i ile kropli codziennie dodajcie na 100l 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodaje multiwitaminę do jedzenia ryb, co skutkuje również dodania ich do akwarium. Jedną kroplę na dwie kostki.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodaję raz na tydzień jedną saszetkę vibowitu  na 2500 l w obiegu


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej użyć jednak coś akwariowego? bez cukru,olejków pomarańczowych kwasku cytrynowego itp wtedy proporcje sa bardziej dobrane do morskiego.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 15 lat używam vibowitu i jest ok. Najpierw w słodkim akwarium a później w każdym z czterech moich morskich akwariów.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest co to zmienia pytam jako nowicjusz? Bo zakładając że dajemy tą jedną szaszetkę vibowitu i w niej jest załóżmy 40mg vit c(nie wiem ile jest faktycznie), to na 2500L wody to jest bardzo znikoma ilość do tego dochodzi utlenianie pod wpływem światła temperatury.

Cukier to raczej dobra pożywka dla bakterii więc może być in plus, zresztą to i tak niewielka ilość. Ciekawe ile faktycznie tych witamin trafia do żywego organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fannadil napisał:

A jak to jest co to zmienia pytam jako nowicjusz? Bo zakładając że dajemy tą jedną szaszetkę vibowitu i w niej jest załóżmy 40mg vit c(nie wiem ile jest faktycznie), to na 2500L wody to jest bardzo znikoma ilość do tego dochodzi utlenianie pod wpływem światła temperatury.

Cukier to raczej dobra pożywka dla bakterii więc może być in plus, zresztą to i tak niewielka ilość. Ciekawe ile faktycznie tych witamin trafia do żywego organizmu.

Vibowit to nie jest jedyna rzecz którą dodaję do akwarium. Leję jeszcze całą kolekcję bakterii, mikroelementy, wódeczkę, jod, strond i wiele innych rzeczy

Pytanie było odnośnie witamin dla dzieci więc napisałem o witaminach.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.