Skocz do zawartości
ppatryk1002

112l - Kolorowe Miasteczko

Rekomendowane odpowiedzi

 

e57ffad554c76bc5246be93fe513bf4b.jpg

 

Witam, przy pomocy forumowiczów, a szczególnie JarekT, udało mi się stworzyć pierwsze akwarium morskie. Będę się skupiał głównie na koralowcach mało wymagających, ale również dążył żeby było kolorowo.

 

SPRZĘT:

- akwarium 80x35x40

- odpieniacz Bubble Magus QQ3

- filtr kaskadowy Seachem Tidal 55 (gąbka, matrix, phosguard, purigen)

- belka T5 4x24W (1xATI Purple Plus 2xATI Blue Plus 1xATI Actinic Blue)

- sól Aquaforest Sea Salt

- żywa skała 2kg

- sucha skała 9kg

- 2xJVP-100 2500l/h

- żywy piasek Blue Treasure Premium 5kg

- grzałka Aquael

 

9decd8648f663140a7db88ef676c0720.jpg

 

Aktualnie miesza się sól i mam pewien problem otóż po wsypaniu jej odpieniacz zaczął produkować bardzo dużo piany, czy to normalne?

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ,życzę powodzenia i pięknych rozwijających się okazów.

W grudniu przenosilem życie  z małej kosteczki do zbiornika o takiej samej wielkości. 

Będę Ci kibicował.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 80x35x40 ? a nie 80x50x50 ? sam jestem już na finiszu projektu i ostatecznie chyba wezmę 90x50x50


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku dlatego że dostałem od kolegi. A i druga połówka nie di końca była przekonana :)

ale już się przekonuje :). MMoE pod koniec roku będzie wiele, z sumpem o wielkości jak piszesz

pozdrowienia

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję ,życzę powodzenia i pięknych rozwijających się okazów.
W grudniu przenosilem życie  z małej kosteczki do zbiornika o takiej samej wielkości. 
Będę Ci kibicował.
Pozdrowionka


Nie dziękuję :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dlaczego 80x35x40 ? a nie 80x50x50 ? sam jestem już na finiszu projektu i ostatecznie chyba wezmę 90x50x50


Jest to pierwsze akwarium i chciałbym zobaczyć jak to jest mieć morski zbiornik. Może w przyszłości będzie większy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

czy ten filterek jest cichy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj.
czy ten filterek jest cichy?

Witam, bardzo, miałem FZN to w porównaniu z tym to niebo ziemia, cichutki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę takie akwarium od 4 lat i jeżeli mogę coś doradzić to: oświetlenie jest za słabe a cyrkulacja za mocna. Chińska lampka to minimum 4x24. To i tak mało !!! Trzeba metodą prób i błędów dobrać tak koralowce żeby pod tym chciały rosnąć. A te, które rosną mają jedną cechę - nienawidzą mocnej cyrkulacji. Nie wiem jak w tych chińskich cyrkulatorach z wydajnością, ale u mnie 2x tunze 6015 to było za dużo. Świetlówka purple przy 3x24 to błąd. Ona nic nie daje poza doznaniami wizualnymi, jak się komuś podoba tak różowo. Zakładając taką pozbawiasz się kolejnej ilości światła dla korali. Na szczęście zanim skończy się u ciebie dojrzewanie to ona się wypali, wtedy zamień ją na coral plus. Ma także różowawą poświatę ale o wiele delikatniejszą no i jest to światło odpowiednie dla wzrostu korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prowadzę takie akwarium od 4 lat i jeżeli mogę coś doradzić to: oświetlenie jest za słabe a cyrkulacja za mocna. Chińska lampka to minimum 4x24. To i tak mało !!! Trzeba metodą prób i błędów dobrać tak koralowce żeby pod tym chciały rosnąć. A te, które rosną mają jedną cechę - nienawidzą mocnej cyrkulacji. Nie wiem jak w tych chińskich cyrkulatorach z wydajnością, ale u mnie 2x tunze 6015 to było za dużo. Świetlówka purple przy 3x24 to błąd. Ona nic nie daje poza doznaniami wizualnymi, jak się komuś podoba tak różowo. Zakładając taką pozbawiasz się kolejnej ilości światła dla korali. Na szczęście zanim skończy się u ciebie dojrzewanie to ona się wypali, wtedy zamień ją na coral plus. Ma także różowawą poświatę ale o wiele delikatniejszą no i jest to światło odpowiednie dla wzrostu korali.

 

Rozumiem, gdy padnie świetlówka napewno posłucham Twojej rady, ale miałeś ją u Siebie?I skąd wiesz, ze po dojrzewaniu się wypali? A odnośnie cyrkulacji to nie uważam, żeby była za mocna, jak widziałem na forum podobne zbiorniki to miały prawie identyczną, na własnym doświadczeniu, co widzę to ona ledwo ,,dowiewa” do końca akwarium.

 

Co jeszcze do światła, to proszę nie sugerować się zdjęciami, są one bardzo mocno przyciemnione w rzeczywistości jest bardzo jasno, jeżeli to miałoby mieć wpływ na Twój wpis.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o padnięcie, nie rozumiesz mnie. Żywotność świetlówek typu purple to ok. 3 miesiące, po tym czasie ilość światła spada i powinno się ją wymienić. Ale stosuje się ją do podbicia kolorów w lampach np. 6x24 lub większych i tam ma to sens. Przy 3x24 stosując taką świetlówkę pozbywasz się automatycznie światła dla koralowców, którego jest i tak drastycznie mało. Mam w akwarium takim jak twoje chinkę 4x24 i wierz mi ze światłem jest kiepsko. Miałem na początku purple od ati i od giessmana lecz szybko z tego zrezygnowałem. Opuściłem też lampę maksymalnie na linkach, bo moja jest podwieszana i wyciągnałem pleksę i jakoś to jest. Ale tylko jakoś. A o cyrkulacji opowiem ci później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu nie chodzi o padnięcie, nie rozumiesz mnie. Żywotność świetlówek typu purple to ok. 3 miesiące, po tym czasie ilość światła spada i powinno się ją wymienić. Ale stosuje się ją do podbicia kolorów w lampach np. 6x24 lub większych i tam ma to sens. Przy 3x24 stosując taką świetlówkę pozbywasz się automatycznie światła dla koralowców, którego jest i tak drastycznie mało. Mam w akwarium takim jak twoje chinkę 4x24 i wierz mi ze światłem jest kiepsko. Miałem na początku purple od ati i od giessmana lecz szybko z tego zrezygnowałem. Opuściłem też lampę maksymalnie na linkach, bo moja jest podwieszana i wyciągnałem pleksę i jakoś to jest. Ale tylko jakoś. A o cyrkulacji opowiem ci później.


Ok, ale jak wytłumaczysz, ze są akwaria w których jest tyle, a nawet czasem mniej oświetlenia i pięknie funkcjonują, przeglądając forum zauważyłem, ze nie koniecznie trzeba mieć jakieś lampy za tysiące złotych czy kilkadziesiąt świetlówek, ludzie prowadzą akwaria na wodzie kranowej i spotykają się z lawiną postów o treści, ze to dramat, a jednak udaje się prowadzić lepiej akwaria niż te z RO, tak samo jak światło. Pewnie zaraz pojawią się wpisy, że inni mi doradzają, a ja to odrzucam, ale po prostu dla mnie to jest dziwne, ze niektórzy odrazu z góry zakładają, ze to się nie uda, tak samo jak w innych moich postach, ale jednak są tez tacy co wierzą w taki projekt i mu kibicują, bo sami mają podobne projekty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ta kaskada wystaje poza akwarium?


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile ta kaskada wystaje poza akwarium?

W górę 5cm, zaś do tylu 8cm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię ci tylko z własnego doświadczenia po 4 latach prowadzenia takiego akwarium. Moje też jest na takiej chińskiej lampce a nie na firmowej i jest niezłe tyle tylko, że po co się dusić. No ale zrobisz jak chcesz to twoje zabawki. Życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówię ci tylko z własnego doświadczenia po 4 latach prowadzenia takiego akwarium. Moje też jest na takiej chińskiej lampce a nie na firmowej i jest niezłe tyle tylko, że po co się dusić. No ale zrobisz jak chcesz to twoje zabawki. Życzę powodzenia.


Doceniam Twoją troskę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wyjaśni mi ktoś dlaczego odpieniacz wyrzuca tyle bąbelków i nabiera cały pojemnik wody?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć; to normalne, że po dodaniu soli mocno pieni; standardowo jak będzie jakieś życie, to piana będzie gęsta i nie będzie tak łatwo się unosić; teraz to sama woda do góry się unosi; nie miałem takiego odpieniacza, ale powinieneś, go skręcić na minimum, lub dać trochę wyżej; myślę, że to trochę potrwa, zanim uformuje się gęsta piana, która powoli będzie się przelewać do kubka;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć; to normalne, że po dodaniu soli mocno pieni; standardowo jak będzie jakieś życie, to piana będzie gęsta i nie będzie tak łatwo się unosić; teraz to sama woda do góry się unosi; nie miałem takiego odpieniacza, ale powinieneś, go skręcić na minimum, lub dać trochę wyżej; myślę, że to trochę potrwa, zanim uformuje się gęsta piana, która powoli będzie się przelewać do kubka;

Rozumiem, dziękuję za pomoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie sprawa światła i niedoswietlenia korali.Ja mam nad takim samym zbiornikiem lampę 4*39W przy czym włożone są : purple plus , blue plus -te są ati oraz aquael retrofit actynic . Czy według Was to wystarczy?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Sebolls napisał:

Zainteresowała mnie sprawa światła i niedoswietlenia korali.Ja mam nad takim samym zbiornikiem lampę 4*39W przy czym włożone są : purple plus , blue plus -te są ati oraz aquael retrofit actynic . Czy według Was to wystarczy?  

Zdecydowanie tak lecz  pod warunkiem, że właściwiej dobierzesz światło. Proponuje 3x ATI blue plus 1x aquablue (lub 1xATI coral plus). Czerwone widmo (purple) i actyniczne niewiele wnoszą dla korali, dużo natomiast dla Naszego oka.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety ale zgodzę się z Markiem w sprawie oświetlenia. Jest go zdecydowanie za mało. Mam identyczny baniak i lampę T5 6x24. Na obecnej lampie ewentualnie wychodujesz jakieś miękasy, może lps...Ale na 99% będziesz mógł zapomnieć o sps-ach. Jeżeli nie masz zamiaru wrzucać w przyszłości sps-ów to uwierz mi że jeżeli wszystko będzie się dobrze rozwijało to będziesz chciał pójść o krok wyżej i wrzucić coś bardziej wymagającego a wtedy lampa będzie Cię blokowała. 

U mnie sps-y pięknie polipują A ukwiały gdy światło się zapali pompują się tak mocno jakby miało je porozrywać.

 

Nie piszę Ci tego aby Cię przekonać do zmiany lampy ale aby dać Ci do zrozumienia że jeżeli kiedyś będziesz miał problemy z hodowlą to na pierwszym miejscu zwróć uwagę na światło. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
 
Niestety ale zgodzę się z Markiem w sprawie oświetlenia. Jest go zdecydowanie za mało. Mam identyczny baniak i lampę T5 6x24. Na obecnej lampie ewentualnie wychodujesz jakieś miękasy, może lps...Ale na 99% będziesz mógł zapomnieć o sps-ach. Jeżeli nie masz zamiaru wrzucać w przyszłości sps-ów to uwierz mi że jeżeli wszystko będzie się dobrze rozwijało to będziesz chciał pójść o krok wyżej i wrzucić coś bardziej wymagającego a wtedy lampa będzie Cię blokowała. 
U mnie sps-y pięknie polipują A ukwiały gdy światło się zapali pompują się tak mocno jakby miało je porozrywać.
 
Nie piszę Ci tego aby Cię przekonać do zmiany lampy ale aby dać Ci do zrozumienia że jeżeli kiedyś będziesz miał problemy z hodowlą to na pierwszym miejscu zwróć uwagę na światło. 
Pozdrawiam 

Przemyśle jeszcze to.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czas dojrzewania zostanie ta, a potem ewentualnie poszukam mocniejszej.

Woda się wyklarowała, jedynie to mnie martwi odpieniacz, który wyrzuca cały czas dużo bąbelków.

 

8ae886958d6f05284c19eb6aa147925e.jpg

 

Na żywej skale zauważyłem coś takiego, co to może być, jest tego dosyć dużo?

 

a36843679f837f3220647aa9c8ab6989.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze, więc kontynuuje dalej. Aktualnie dozuje 1 krople bakterii AF Bio S, nie pojawiają się glony, ani z żywej skały nic nie wyszło oprócz tych czerwonych kropek.

8c19b28802c2483514151802bf5b87c2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz się ustabilizuje, cierpliwości. Sprecyzuj dokładniej czy chodzi Ci o to że tylko mocno pieni czy wyrzuca też przy tym dużo piany do kubka. Ewentualnie możesz ustawić go bardziej na sucho, czyli podnieść tak aby mniej wody wpadało do środka.

 Plagi, glony zaczną wychodzić, raczej Cię to nie ominie jednak z czasem zaczną same znikać ;)

Dozuj bakterie i cierpliwie czekaj. 

Lampę ustawiłeś na pełen cykl świecenia czy tylko kilka godzin dziennie? 

 

Co do czerwonych kropek to nie pomogę ponieważ mam sztuczną skałę RRR.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.