Skocz do zawartości
Huba

Oświetlenie LED do kostki 40x40x40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, że tematów tego typu było sporo jednak nadal nie mogę się zdecydować na odpowiednie oświetlenie do mojej kostki. Mam kilku faworytów i bardzo bym prosił o opinie lub sugestie wyboru innego sprzętu. Dobrze by było gdyby oświetlenie miało kontroler lub wręcz WiFi. Z życia w akwarium planuję 2-3 ryby, krab, krewetka, ślimak, miękkie i LPS

1 Sirius NANO 36W

2. NemoLight II Power Aqua Marine 24W

3. Jebao AK-60

4. Blau Mini Lumina 40

Z góry dzięki za wsparcie


W fazie projektu kostka 50x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

NemoLight  i Blau Mini Lumina ... od razu możesz skreślić

a o Jebao tu sobie poczytać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Jebao AK-60, generalnie dobra lampa póki działa, u mnie po nieco ponad roku padł niebieski kanał. Do tego mój egzemplarz cały czas wydawał z siebie lekki pisk, a wtedy jeszcze spałem w tym pokoju co miałem akwarium więc to trochę denerwowało u musiałem ją całkiem z prądu wylaczac na noc. Oprogramowanie tragiczne. Bywały okresy że całkiem nie dzialalo. Był też problem z ustawieniem lampy na zero bo przestawało działać sterownie. Ale ja generalnie nie mam dobrych przejść z tą firmą, jakość typowo chińska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

NemoLight  i Blau Mini Lumina ... od razu możesz skreślić

a o Jebao tu sobie poczytać

 

I zostaje sirius nano

Kolega @r_33 ma piękny zbiornik pod tą lampką ---> 

do mnie własnie jest w drodze ta lampka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co Sirus świeci w pustkę i jak odbiorą ją korale wyjdzie w praniu ale wizualnie oraz jakościowo bomba. Siedzę i oglądam bliki w pustym akwa ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam sirius nano 27w akwarium 40x35x40 kupiłem ponieważ spaliłem chinkę https://pl.aliexpress.com/item/27-w-Pe-ne-Spektrum-Clip-on-LED-Akwarium-Kaptur-O-wietlenie-dla-Saltwater-Reef-Marine/ (zalałem wodą przy podmianie) i podziele się swoją opinia. Wszyscy chwalą lampy sirius nano, nie żebym był przeciwnikiem czy coś ale to było jakieś 200 zł wyrzucone w błoto bo lampa kosztowała mnie 350zł a po rozebraniu jej (modyfikowałem ją bo efekt wizualny dla oczu mi się w ogóle nie podoba.) okazało się że materiał na jej złożenie to koszt w granicach ~100zł+robocizna 50 to niech by ją wystawił za 150. W porównaniu do chinki którą miałem nie umywa się, dlaczego?

-brak sterowania kanałami

-2razy wyższy koszt

-nie podoba mi się światło jakie daje w porównaniu do tej taniej chinki

Przykro mi że niektórzy będą niezadowoleni z tego postu ale takie są fakty.

Edytowane przez Tomek92 (wyświetl historię edycji)

c2f86a6bafadd49b25ef4206ff325303u1810a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jabao ak 60 w sumpie ze szczepkami i ukwiałami korala światło pasuje i mi tez nie potrzebuje używać tych 63w wiec białe i tak mam skręcone na mniej ale z lampka nic mi sie nie dzieje i koral pasuje mam tam ukwiały, zoa zwykłe i premium i kilka lps-ow znajda sie tez twarde np echitopora która rośnie jak głupia 

a jak juz mam sie czegoś czepiać to fakt niebieskiego powinno byc więcej tak z 70% w stosunku do białego jutro jak cos dam fotki jak to wygląda 

a jak masz większy budżet weź kessil 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kessil A160WE Tuna Blue

Budżet dwa razy większy od podanych przeze mnie modeli ale robi wrażenie parametrami i efektem świecenia.

Chyba ogarnę + do tego uchwyt i kontroler


W fazie projektu kostka 50x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Huba napisał:

Kessil A160WE Tuna Blue

Budżet dwa razy większy od podanych przeze mnie modeli ale robi wrażenie parametrami i efektem świecenia.

Chyba ogarnę + do tego uchwyt i kontroler

uchwyt to zdzierstwo za takie coś tyle kasy :/ kontrolera nie musisz odrazu na początek włącznik czasowy  za 10-15 zł

a te lampki co podałeś to za słabe  jedynie to jabao z siriusem to myślę ze tomek ma racje a blau i nemo to jako dodatkowe oświetlenie moze mi średnio z dobrymi lampkami do morskiego sie kojarzą  z innych to masz jeszcze  aqua medic qube 50 ale to prawie tak samo chyba świeci jak jabao wiec nie wiem czy sens przepłacać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w podobnej cenie i chyba jakości do Kessil jest AI Prime HD

Edytowane przez Huba (wyświetl historię edycji)

W fazie projektu kostka 50x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale chyba kessil fajniejszy będzie mniejszy i w kostce fajniejszy efekt da 

moje szczepkarium tam swieci jabao ak 60 zdjęcie z góry ten quadri co grymasi to niezależy od światła bo drugi w głównym akwa przy świetlówkach to samo ;/

14117777_IMG_0122.JPG

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego przyszłego akwarium polecono mi Maxspect rsx r5-50.

Co sądzicie o tej lampie?


W fazie projektu kostka 50x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.