Skocz do zawartości
tiesto223

Jakie świetlówki 4x39 zeby bylo fajne flou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem belkę t5 4x39 mam świetlówki ati 2x Blu plus 1xpurple Plus i coral Plus i jestem nie zadowolony za biało i nie widać korali flou wcześniej miałem belkę Led sam robiłem i było fajnie widać korale  akwarium 200l jakie pomysły żeby zrobić światło niebieskie i fluo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień coral plus na jakąś niebieską. ale może to być niekorzystne dla korali ( bez białego widma)


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest teraz

15479039621291319174379.jpg

Tak przy 2 Blu Plus 

20190119_142606.jpg

A chciałbym tak 

20190119_143015.jpg

Stary telefon mam i zdjęcia brzydkie a chodzi mi co zrobić żeby wydobyć piękne kolory z korali za pomocą t5 

Edytowane przez tiesto223
Bardzo mało korali flou widac (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny gust - musisz eksperymentować i wymieniać świetlówki aż trafisz na swoją barwę. Poczytaj też jakie świetlówki są zalecane do lamp firmowych przy morskim akwarium może coś Ci podpasuje.Ja mam u siebie dwie lampy po 8 świetlówek wszystkie ATI i kolory korali dopiero teraz zostały odpowiednio wydobyte. Wcześniej miałem lampy LED i byłem nie zadowolony.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią się podepnę. Lampa 6x24 A świetlówki to 3 Blue plus, 2 coral plus i 1 purple i mam ten sam problem- brak fluo, nawet gdy świeci się samo  niebieskie. Co innego gdy gaśnie główna lampa i włącza się oświetlenie nocne LED, wtedy mimo że światło słabe to jednak fluo pięknie widać. Wydaje mi się że chodzi tutaj o rodzaj światła. Mimo że jestem zwolennikiem t5 to jednak fluo pod ledami wygląda piękniej. Przy t5 fluo całkowicie u mnie brak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.