Skocz do zawartości
adamsb81

Czy dam radę z NANO REEF DUO 49L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nazywam się Adam i mieszkam w Ostrołęce. Po długich negocjacjach z żoną mogę mieć mini akwarium morskie. Do dyspozycji dostałem mały kącik gdzie nic większego niż 50 l raczej nie wejdzie.

I tu zwątpiłem. Zaskurniaków mam 560zł (odnawiałem wsk,e i wszystko poszło na odrestaurowanie)

Czy zestaw https://allegro.pl/oferta/nano-reef-duo-49l-akwarium-morskie-aquael-7738432790  wystarczy?? 

A może coś oddzielnie kupować i lepiej wyjdzie ???

Chciał by abyście od razu mnie nie skreślali a pomogli radami i dyskusją.

Dziękuję i podrawiam wszystkich

Edytowane przez adamsb81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Bardzo ładnie wykonany zestaw, oglądałem go dziś w sklepie przy okazji kupna dupereli do akwarium i od paru godzin stoi u mnie w domu. Jeśli szukasz gotowca to myślę że nie będziesz miał z nim problemu. Na miękasy idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieści się tam jakieś "ruchliwe życie" mam na myśli jakieś dwie malutkie rybki i jakiś krabik czy krewetka?. Co jeszcze poza grzałką musiał bym dokupić ( chodzi o sprzęt )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę że jest to tutaj napisane ,,, 

chłopaku ...masz założone homonto i to jeszcze pod prądem ,,, 

żona ciuchy też kupuje ze swoich zaskurniaków ??

mimo chęci pomocy za taka kwotę będzie naprawdę ciężko .. mniejsze nie znaczy łatwiejsze ,,,,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałka jest w zestawie, można dokupić drugą lampe i pobawić się z lps. Niestety lamp akurat nie mieli ale zanim się akwa ustabilizuje jedna wystarczy. Z życia standardowe dwa błazny i jakieś dwie niewielkie rybki + krewetki i krab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona cudowna, ale ja chyba za dużo hobby mam . Sprzęt na łucznictwo, bowling, motoryzacja zabytkowa, modelarstwo, gry karciane lcg. Podejrzewam że ma powoli dosyć zachcianek moich.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten zbiornik jest dla ciebie :thumbup: bez zbędnych kombinacji, stawiasz i finito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie już zbiornik u mnie to zrobię oddzielny temat z fotorelacją oraz kosztami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem że jeszcze nie masz. Zestawy idą jak woda . Ja wziąłem ostatnią sztukę w mojej okolicy, w każdym sklepie "oczekiwanie na dostawe" bo wszystko zeszło. Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moja żona powiedziała postaw jeszcze 2 akwa zeby było więcej ,,

2 błazny ?? chyba narybek :) moje dorosłe maja gdzies po 10 cm to cięzko bedzie mu sie w tym obrócić 

,,,skała korale ,,, 1 mały  wg mnie  plus ewentualnie jakaś loretto lub cos pokroju ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, adamsb81 napisał:

Żona cudowna, ale ja chyba za dużo hobby mam . Sprzęt na łucznictwo, bowling, motoryzacja zabytkowa, modelarstwo, gry karciane lcg. Podejrzewam że ma powoli dosyć zachcianek moich.

 

He he  , za dużo ? . Kilka lat paitball , rajdy samochodowe , akwarystyka,wędkarstwo , i motorek po bezdrożach , trójka dzieciaków  , i  nie wspomne o duperelach  :ph34r: , wszystko na raz :D
Morskie to najtańsze i najmniej absorbujące hobby w moim życiu :clowning

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że też jestem na etapie stawiania mini solniczki i 560zl uwierz mi że to kropla w morzu moj początkowy budżet jaki chciałem przeznaczyć to było 1000zl, który już dawno się skończył z tym że ja zakładam z sumpem kostkę. A do tego twojego zestawu trzeba kupić sól, skałę, piach,testy, to za te rzeczy to już jest coś w granicy 300-400zl, lepiej dozbierac kasę i nie kupować 2 razy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od podobnego litrażu.

Powiem tak:

Kup ten zestaw, paczkę soli, piasek i kawałek skały. Ustaw tak by wszedł mały ukwiał - centralnie w środek. Zalej.

Najlepiej wodą z podmianki od kogoś.

Wpuść ze trzy ślimaki

Poczekaj miesiąc.

Potem wsadź mały ukwiał, dwa małe błazny i ze dwie krewetki czyszczące.

A po kilku tygodniach, "nie ma bata", Twoja Żona sama sprzeda Twoje motory i kupi większe :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym tego zestawu nie kupował, głównie z uwagi na światło. Prędzej czy później i tak zmienisz/dokupisz czyli podwójny wydatek.


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, goclik napisał:

A ja bym tego zestawu nie kupował, głównie z uwagi na światło. Prędzej czy później i tak zmienisz/dokupisz czyli podwójny wydatek.

Fakt takie szkło to koszt 150zł(w opti)  + fzn 70zł używany. Lampy nie licze bo po za grzybami nic nie będzie rosło. Na poczatek przy 50l licz z 1500zł na pierwsze 3 miesiące(filtr ro+di, skała, piasek, sól,bakterie, podstawowe testy, pomiar zasolenia, siporax/matrix) do pół roku następne 1500zł(dolewka,falownik,lampa,życie,mikro,absorbenty w razie w).

Edytowane przez Tomek92 (wyświetl historię edycji)

c2f86a6bafadd49b25ef4206ff325303u1810a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty i tak masz tolerancyjną Połowice ja sie muszę bujać z trzydziestką - którą właśnie wystartowawłem :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od podobnego zestawu tylko DIY i jeszcze mniejszego, co prawda kupiłem używane wszystko więc później mniej boli przy sprzedaży ale powiem tak: jak nie masz środków za dużo na start zacznij od małego i stopniowo będziesz sobie dokupował korale i inne zwierzaki. Wyjdzie trochę taki zakup na raty bez rat:)

Jak się spodoba to za jakiś czas zmienisz jak będą środki, na pewno tak jest łatwiej rozpocząć przygodę niż zbierać na pierwsze 300 litrów w nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli , taki zestaw po dokupieniu falownika, soli, skały , hydrometru albo refraktometru , czyścika , termometru, zestawu testów  będzie całkiem praktyczny na start przygody z morszczakiem?

Czy obsada którą wymienił @dale, nie będzie za duża na taki litraż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktos wyzej pisal to sie nie skonczy na 500 zl jak kupujesz wszystko od poczatku..sol testy refraktometr zycie filtr Ro Di .. Tysiak na dzien dobry..i po raz kolejny napisze.. Maly nie oznacza latwiejszy.. A wrecz przeciwnie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu wystarczy "do następnych zaskórniaków" RO kupowana w zoologicznym albo od kumpla-akwarysty. A potem poczęstuj Żonę kawą/herbatą z RO i wytłumacz że żelazko też dłużej pożyje...

Co do światła - grzybki i xenia wymagające nie są, zoasy też na górze skałki, poza zasięgiem ukwiału dadzą radę.

Co do obsady... miałem w kostce taki skład. Plus parkę piżam, heksatenię  parkę gobiodonów i żółtą babkę. Nic nie padło przez pół roku. Potem wylądowało to w kostce 50x50x50. Do chwili obecnej żyją błazny i ukwiał - już w 320 l.

Zaś co do zakupu używek... Jest to doskonały sposób na pozbycie się niepotrzebnych gratów - taka forma sprzątania... Tak, jak z zakupem samochodu, jeden kupuje to co chce, a drugi musi żyć z tym co kupił.

Będziesz chciał lepsze światło? Za 200 pln złożysz sobie na sterowniku Magu lampkę z powerledach. (masz skila w rękach skoro dłubiesz - dasz radę).

 

Zestaw na start wystarczy, ale docelowo dobrze mieć jakieś testy (kH, azot, fosfor, wapń magnez) refraktometr, dolewkę, sterownik temperatury... sól też kosztuje...

Tyle że temperaturę oblecisz grzałką którą masz, wentylatorem komputerowym i kolejnym nanosterownikiem od Magu :)

Dolewka grawitacyjna do takiego maleństwa to idealne rozwiązanie.

 

Za jakiś czas, jeśli Żona nie łyknie bakcyla, możesz do takiej kostki dostawić panel - coś na wzór korpusu fzn-3 i wstadzić tam grzałkę, odpieniacz (a choćby i resuna - albo zrobić na pompie fzn).

I masz kostkę - cukierasa.

ps. skoro pisałem o takiej obsadzie, to znaczy że to sprawdziłem, żyło wszystko ok. Zasadniczo "staram się" być odpowiedzialny za swoje słowa :) - nie wiem jak Ty, skoro innych pytasz czy nie wpuszczam Ciebie w maliny :) jedyne ryzyko jakie możesz mieć, to że ktoś wciśnie Ci ukwiała który rośnie do rozmiarów talerza - wtedy po prostu będziesz musiał go wymienić na mniejszego. ot cała filozofia. Błazny to nie żeglarze jak pokolce, czy ławicówki. One trzymają się ukwiału. Kupić możesz maluchy 2 cm. Do rozmiarów 5 cm będą rosły kilka lat, więc zdążysz wymienić na większe albo zrazić się :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę co ma firmę produkująca oświetlenie led na halę produkcyjne, ulice i reklamy. Jeśli to nie są jakieś specjalistyczne diody to może on mnie poratuje światłem. Coś tam dłubać umiem ( jestem serwisantem elektronarzędzi ).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radził bym z kilku hobby zrezygnować inaczej trudno może być z funduszu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.