Skocz do zawartości
SuckReef

Nowy kompletuje sprzęt 60x40x40

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. 
Decyzja zapadła będzie solanka.

* Zbiornik: 60*40*40 optiwhite ( szlifowane polerowane zwał jak zwał) Bez sumpa ma być kompaktowo.

* Filtr: raczej Seachem Tidal 75 kaskada 1500 l/h 

* Cyrkulator: tego trochę jest rynku: wypada, żeby mieć już 2 szt. w takim baniaku wiec padnie pewnie na :
2x Hydor Koralia Nano Evolution 900 ( cena i opinie na + )
Może 2x Jebao OW-10 ale żeby nie było pralki ?

* Grzałka ? 100W ale jaka? Może uda się bez.

* Odpieniacz potrzebny ? chciałbym jak będzie mus to Tunze Skimmer 9004 ? ale chyba starczy 9001 ?

* Lampa ??? Rozglądam sie za Kessil A80 może 360

Nie wiem ile kg skały ale pewnie coś koło 12kg? Wybrałem suchą z uwagi, że żywa, która dociera do Polski ma negatywne opinie i zawsze więcej jest w niej złego niż dobrego. 
Piach będzie.... 1f642.png:)

Z życie się nie bierzemy bo to szmat czasu jeszcze ... miękkie na pewno 1f642.png:)
Proszę o poradę z czego zrezygnować co zmienić może coś tańszego albo droższego a lepszego.... Czekam na opinie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę jak kupujesz sucha najlepiej pojechać do sklepu, wyciąć sobie wcześniej z kartonu ala model akwarium i wybierać  miejscu, nie na kg a tak jak się tobie spodoba. Może się okazać że wyjdzie 6kg:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do falownika, to mam w podobnym litrażu RW4 i na 100% daje radę. Wcześniej śmigało RW8 na 50%. Jesli o skałę chodzi, to Konrad ma rację - najlepiej obejrzeć i wybrać w sklepie -  pewność, że kupujesz to, co widzisz. Do takiego litrażu wiele skały nie trzeba, co by nie zrobić gruzowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie w 60x30x35 mam dwie ow10 skręcone na 3 kropki i korale zadowolone a pralki nie ma. wczesniej miałem na 2 kropki i grymasiły. Pompy po jakimś czasie tracą na wydajności a zapas mocy zawsze sie przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.