Skocz do zawartości
tadzik443

Czy jezowiec moze zjesc korala ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu kupilem fajnego duzego sarco, ktory sie pompowal, ale ciezko bylo dostrzec jego srodek  bo lezal sobie swobodnie na skraju akwarium.

Po paru dniach spostrzeglem srodek i wydawal mi sie dziwny, a na nim jezowiec diadema. Z 15cm kapelusza zostal 3cm skrawek sarco. Dodam ze nie mam wogole glonow na skalach. Czy jest mozliwe zeby jezowiec konsumowal go zdrowego czy poprosu sie rozpuszczal i diadema go zjadala ? a moze poprostu to zbieg okolicznosci ze tam siedzi jezowiec ?. Czym dokarmiac diademe lisciem salaty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na diademe pipetą dawałem mrożonki, łapała apartem ambukularnym i do pyska przenosiła kawałki mrożonki :)  głodny jeżowiec może zjeść korala, u mnie w Euphylii zjadł całą podstawę - pieniek i główki spadły na piach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze raczej nie ewentualnie glony z niego, jezowiec zawsze cos znajdzie resztki glonow na szybach,skale resztki jedzenia dla ryb…bynajmniej u  mnie tak jest przejechal chyba z 1000 razy po roznych koralowcach ale zadnego nie ugryzl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja diadema raczyła się pięknymi acanami i dostała eksmisje z baniaczka :P

Dokarmiaj ją tak jak robi to @Ura lub zostaw jej gdzieś kawałek alg nori, sałaty etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez ruszała acany i lobophylie odrazu dostał eksmisje na żywo złapałem jak siedziała na lobophyli z głodu prawie cała zjadła nie wiem jak jest z innym jezowcami ale diadema z głodu wszystko zje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany że na 100% to glonozerca dziś postaram się mu dać sałatę zymska spazona

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Gato napisał:

Moja diadema raczyła się pięknymi acanami i dostała eksmisje z baniaczka :P

Dokarmiaj ją tak jak robi to @Ura lub zostaw jej gdzieś kawałek alg nori, sałaty etc.

 

ja dokarmiałem, przez jakiś czas, w końcu nie wytrzymałe i wymieniłem się za korale :) i teraz diadema śmiga w innym zbiorniku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją diademe wrzuciłem do sumpa :) idealny wyczyszczony sump :) za kilka dni przerzucę go do następnej komory :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie diademia dobrała się do lobophyllii i dostała eksmisję z akwarium


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.