Skocz do zawartości
Arashi_

840 litrowe początki

Rekomendowane odpowiedzi

Stukneło 2 miesiące od zalania akwarium. Czas szybko leci. Pomału sobie dojrzewa. Nagrałam filmik telefonem więc jakość kiepska. Woda mętna gdyż doszły 2 babki i pracują przy dnie. Mam nadzieję, że po jakimś czasie woda znowu się wyklaruje :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2019 o 22:44, Arashi_ napisał:

Paragon- dzięki, bardzo fajny baniaczek miałeś, szkoda że likwidujesz. 

Czy ktoś ma pomysł co to za ukwiał a właściwie 2 dzikusy. Taki gratis z kawałkiem skały, na razie pod obserwacją czy zostają czy nie. Po lewej to zwykły mały quadri

https://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a67e2e900499fd15

Nie widziałam, żeby ktoś odpowiedział na to pytanie. Majano (anemonia manjano), inwazyjne cholerstwo. Pozbylas się go już może?

Dopiero teraz przeczytałam Twój temat. Akwarium wyglada pięknie.  Uwielbiam takie świeże akwaria, jeszcze nie zarośnięte i nie zawalony szczepka mi na piachu :D

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika@ - tak, od razu się pozbyłam majano, miałam 3 sztuki. Sama je przyniosłam ze sklepu jako gratisy... Ale raczej nic się nie rozsiało bo wyjelismy całą skałkę. 

Czekam teraz z lekkim niepokojem na jakieś plagi itp. Bo nie ukrywam, że dojrzewanie bardzo łagodne i akwa oprócz tego, że pustawe cieszy oko od początku. Ryby średnio dodaję 1sztuke co 2 tygodnie pilnując nutrienów. System świeży i po dodaniu pokolca i obfitym karmieniu NO3 wzrosło z 5 na 10. Naso już okrągły więc trzeba to ogarnąć na spokojnie. Oczywiście bakterie regularnie dodawane. Dziękuję za miłe słowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stukneło ponad 2,5 miesiąca działania akwa. Niestety YouTube bardzo psuje jakość nagrania. Doszła zagraja pokolcy jakiś czas temu. Naso i Tenneti przyjęły ją bezproblemowo. Teraz nowi mieszkańcy muszą ustalić hierarchię między sobą. Dzisiaj kleiliśmy proste szczepki SPS, muszę przyznać, że wogole nam to nie idzie. Polamalismy trochę, część krzywo, nie wspominając że po wsadzeniu do akwa kilka dotyka np. grzybka lub innego parzacego korala. Ehhh masakra. Następnym razem na trzeźwo tego nie robię bo mnie trafi chyba.... 

Plagi na razie nas omijają, podmianki ok 8-10 proc. co 7-10 dni. Zakupione pompy do Ballinga, na razie tylko Mg podbijamy. Potem trzeba będzie jakoś resztę ogarnąć... 

Tylna szyba oraz lock Line były obrośnięte glonami, które ani jezowce ani pokolce jeść nie chciały. Ekipa ślimaków od @AnT a zrobiła fantastyczną robotę. Po paru dniach zostały już tylko resztki. Daje im tydzień i myślę, że wyczyszczą na błysk. 

Salarias niestety nie chce się przestawić na pokarmy zastępcze ( nori, spirulina itd.). Jak tylko uda mi się go złapać to oddam do akwarium z glonami. Nie chcę żeby głodował. Kupiłam go bardzo chudego, super się zaokraglił. Ale glonów już praktycznie nie ma więc może być problem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przenoś go do sumpa, nie będzie głodował. Salariasy podobnie jak pokolce z rodzaju Ctenochaetus są wyposażone w aparat grzebieniowy i żywią się glonami jednokomórkowymi. Nie takim które przypominają "trawę", tylko takimi które tworzą nalot na szybach. Jak Salarias skubie "gołą" skałę, to nie znaczy że nic tam dla niego nie ma. Wręcz przeciwnie, jest i to dużo. Jak skubie "trawę", to tak naprawdę nie je tego, tylko szuka jednokomórkowców między glonami zielonymi.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ironista dzięki za uwagę, tego nie wiedziałam. W takim razie będę go obserwować. Fajnie jakby został. Jak za bardzo schludnie to chętnie oddam komuś z nadmiarem glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym wspomóc filtrację filtrem przepływowym. Oprócz mocnego odpieńka, kulek max specta(6kg) i żywej skały w sumpie jak ryby podrosną to przydałoby się coś jeszcze. Jest miejsce na taki filtr, pytanie jakimi mediami go zapełnić? Chciałabym zejść z azotanów i fosforanów ( obecnie NO3 10, PO4 0,12 od kilku tygodni ),ryby obficie karmione 3 razy dziennie. Bakterie Bio Digest, wcześniej Specjal Blend, NP Bacto Balans od 4 tygodni po 2 cm na dobę, teraz zaczęłam zwiększać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.