Skocz do zawartości
Regene

Aquael Leddy slim duo x 2 do akwarium 54L

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jak w temacie, czy do akwarium 54L 60 x 30 x 30 ktoś stosował lub miał styczność z lampkami leddy slim duo? Czy 2 takie lampki wystarczą aby spokojnie hodować miękasy i LSP?  Biorąc pod uwagę niewielki litraż i fakt, że akwarium nie jest wysokie może się udać? Jakiekolwiek inne mocne belki na akwarium 60cm to koszt ponad 700 zł ... 

 

Akwarium docelowo LT na kaskadzie, być może jakimś małym odpieniaczu wewnętrznym z parą błazenków i mała babką lub decorem + miękasy i LPS. 

 

Dzięki wielkie za wszelkie rady i konstruktywną krytykę! 

 

image.thumb.png.ee90bd4eda71a7b9987c7b31a1f5478e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te lampki są bardzo słabe jeśli chodzi o kolory i tak samo dla korali jakiś bardziej wymagających to też mało. Lepiej wyjdziesz jak wynajdziesz sirius led(allegro) lub sam coś złożysz z power led jeśli zależy Ci na oszczędnościach. Poza tym masz do wyboru jeszcze świetlówki t5.

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jednak w sklepie widziałem kostkę 60L oświetloną tylko taką lampką i wyglądała dość spoko stąd moje pytanie. Myślałem o złożeniu samodzielnie lampki ale pokusiłem się o sterowanie etc. co generalnie skomplikowało sprawę do tego stopnia, że nie wiem czy sobię poradzę mimo, że lampka kosztowala by mnie 400 zł a miałaby 63 W mocy z możliwością ścieniania etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli radzisz sobie z lutownicą to z drobnymi radami z forum spokojnie dasz radę aqma robi bardzo fajne zestawy do sterowania itp. poza tym ich autor jest tu na forum... taka lampa z pewnością będzie dużo lepsza.

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo lutowanie nie jest wielkim problemem. Problemem jest kwestia driverów lub braku konieczności ich stosowania w przypadku użycia sterownika z zasilacza stało prądowego i doboru mocy / napięcia / prądu poszczególnych kanałów.

Może faktycznie wrzucę tutaj mój projekt pod dyskusję i z dużą dozą pomocy uda mi się coś sklecić samodzielnie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chcesz mieć wschody / zachody i pełne sterowanie kanałami i nie bardzo wiesz / orientujesz sie jak to ...

było tu wiele tematów

dla kogoś kto sobie nie radzi polecam Aqmę (składasz jak klocki lego) podłączasz czerwone kabelki do plusów  niebieskie do minusów i .. działa

trzeba tylko wiedzieć że jak masz diody PowerLed 3W to drivery 700mA a do 1W 350mA ... a moc zasilacza dobrać do ilości driverów

(to tak w skrócie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę lampę , dzisiaj lutuję diody i odpalam , będzie sterowana przez Arduino.

Jeśli chcesz polutować , dodać sterowanie to zerknij na https://aqma.pl/

Kolega ze sklepu jest bardzo pomocny, jak umiesz trzymać w ręku lutownice , dasz radę.

W skrócie potrzebujesz : radiator, płytki PCB pod diody, diody (dobór kolorów skopiowałem z modułu AQMA) lub zamiast PCB i diody gotowe moduły  , kabelki , drivery , zasilacz , klej termo , pasta termo i parę drobiazgów.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Aquela Leddy slim duo i uważam że na początek jest ok. Ale prawda jest że przy bardziej wymagających koralach warto zainwestować w dobrą lampę. Niestety koszty powalają, a jeśli chodzi o lampy DIY to jednak trzeba mieć dryg do lutowania i co ważne lutownice - co już nie zawsze jest pod ręką ;). I najważniejsze trochę czasu na poczytanie  forum i ogarnięcie podzespołów. Sam myślę już nad nową lampka i szukam czego ciekawego skłaniając się coraz bardziej do chińczyków. Założę chyba nowy temat o chińczykach żeby nie mieszać Ci w temacie ale z braku czasu i trochu chęci do lutowania może coś kupię i potestuje.

 

IMG_20190217_180813__01__01__01.jpg

To moje 50l z lampą od Aquela.

A myślę o czymś takim

https://allegro.pl/oferta/lampa-led-nemolight-ii-power-aqua-marine-24w-7207509792?reco_id=9cf28994-33ad-11e9-b0b7-000af7f5f3c0&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

Tyle że na aliexpres to koszt ok 360-400 PLN.

Lub lampy zetlight jeszcze pomyśle ;)

Z tego co się orientuję LEDY przelicza się min 0,5W / L

Przy kostce 50 l to daje ok 24 W i jeszczei zostaje lampa Aquela 10W :)

Edytowane przez Krisu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze to mój pierwszy post, to się przywitam :)

Więc witam wszystkich :P

 

Powiem tak, myślę o ciut większym zbiorniku bo 60L i przyglądałem się tej serii lamp.

Jak już zdążyłem się zapoznać to sterowanie lampą rozprogramuje się po zaniku prądu w gniazdku.

Ja osobiście jeszcze nic sensownego nie znalazłem.

Jako alternatywę możesz brać pod uwagę Jebao Matrix LED AK-60 ale będziesz miał spory zapas mocy :)

Jeżeli się nie mylę to nie ma w niej wschodów i zachodów, jest druga wersja z WiFi która ta opcję już (chyba) posiada. Ale cena zapewne powala.

Edytowane przez Lector (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.