Skocz do zawartości
odan

Rękawice do pracy w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już tak, że nigdy nie wkładam gołych rąk do akwarium i tu pojawia się mój problem. Macie jakieś sprawdzone długie rękawice do pracy w akwarium? Do tej pory używałem zielonych rękawic Tunze, ale są delikatnie mówiąc kiepskie, w zasadzie jednorazowe i po drugim trzecim użyciu już przeciekają. No i są delikatne, dlatego zakładam pod nie jeszcze krótkie nitrylowe rękawice. Szukałem rękawic weterynaryjnych, ale są tak mocne i grube, że skusiłbym się na nie jakbym miał rekiny w akwarium. Odpadają też medyczne i laboratoryjne bo z tego co znalazłem wszystkie za krótkie. Jest jeszcze jedna możliwość, którą google ochoczo podpowiada jeśli wpisać "długie rękawice" czyli lateksowe ze sklepów dla dorosłych :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpadają sie wam te rękawice od soli ? Stosowałem różne i wszystkie zawsze murszały.


Oddam/zamienię sarco na cokolwiek miękkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fannadil napisał:

Te by się nadały, co prawda z wyglądu identycznie jak tunze, no ale za 1/5 ceny to można już traktować jako jednorazówki.

Godzinę temu, Geralt napisał:

Też o nich myślałem, tylko napisz jeśli możesz jak z ich grubością, nie przeszkadza? Niestety nie mam możliwości ich nigdzie zobaczyć na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych rękawic używam tylko do "ciężkich robót". Miałem wcześniej takie czerwone i one szybko się rozpadły i były dużo bardziej sztywne. Te mam już z pół roku i są całe. Generalnie w akwarium robię przy pomocy chwytaków. Jak już muszę włożyć rękę, a mam jakieś skaleczenie to zakładam zwykłe lateksowe i gumkę na nadgarstek. Do czasu aż się nie przedziurawią to nie przepuszczają wody.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwykłych, tanich takich z marketu, bo jak już grzebię to po pachy w wodzie, a takich długich to chyba nie dostanę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie pchać rak do akwa to nie będzie problemu :) a swoja droga śmiać mi się chce jak czytam takie tematy :) 

 

może rybacy na kutrach maja właściwe ? :p 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze że te Tunze wyglądają dokładnie na takie za kilka-naście groszy :) Ale na akwarystach można zarobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś sie zmieniło w temacie? 

Ja znalazłem takie ale to indyjski producent: https://www.primusgloves.com/html/latex_long_exam.htm

Trzeba by było zapytać o sklepy w Europie.

Ewentualnie takie: https://www.fishersci.co.uk/shop/products/nitritex-bioclean-maxima-latex-gloves-8/p-4246969 - ale cena zabija 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester szukaj w sklepach i hurtowniach zaopatrzenia weterynarii - oni używają takich rękawic nawet dłuższych bo po bark :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wy tak serio w tych rękawicach wszystko robicie? Ja to rękawice (krótkie, gumowe) zakładam tylko do przestawiania/wyciągania skały, ze względu na wieloszczety. Przy drobniejszych pracach to się staram chwytakiem operować bez moczenia łapek. A korale ustawiam i kleję gołą dłonią, jakoś tak w rękawicy nie mam wyczucia, bez rękawicy delikatniej można operować. No oczywiście potem dokładne mycie łapek. Jakichś upapranych olejem ze smażenia, czy spoconych rak też nie wkładam.

Kiedyś próbowałem w tych rękawicach od tunze, ale raz że po pierwszym dotknięciu skały się dziurawią, a dwa - woda z nich ścieka strasznie wszędzie i zaraz dookoła akwarium robi się chlew. No i jednak nie da się tak dokładnie w nich operować, jak gołą dłonią.

Godzinę temu, Tester napisał:

ale cena zabija

No, grubo:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ura ja miałem kiedyś takie weterynaryjne - foliowe, prawie do szyji ;) ale po pierwsze były niewygodne bo stapiane z dwóch lustrzanych kawałków a po drugie "spaw" był nieszczelny i zaraz przeciekały.

Ja szukam "obcisłych" lateksowych lub nitrylowych. Co najmniej za łokieć.

Niestety przy dłuższym kontakcie z wodą zaczyna mi pękać skóra na opuszkach palcow.

 

Mając makroglony muszę je regularnie przycinać a to dość precyzyjna cZynnosc i w spawalniczych grubasach się nie da ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) to pozostaje ewentualnie zwykła tylko trzeba gumką recepturką zacisnąć na nadgarstku bo inaczej woda wcieka - tylko trochę od tego drętwieją palce, nie można długo tak operować, ale palce będą suche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.