Skocz do zawartości
donde_wroclaw

Sól na zewnątrz akwa,osprzęcie / czystość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedługo przeprwadzam się do nowego mieszkania, w planach chciałbym też postawić akwarium , jakąś kostkę 50x50x50 . Oczywiście wszystko odbywa się w porozumieniu z moją kobieta tak więc postawiła mi warunek ;p Mianowicie - brak soli,wody na zewnątrz akwarium. Niestety przy mojej akutalnej kostce Aquaela, dosyć często sól zbiera się na rantach akwarium, szczególnie przy kaskadzie, na tylnej ściance akwa oraz przy plastikowych rogach które trzymają szybę. Sól też pojawia się pod awkarium,przez co szafka zaczęła puchnąć. 

Czy stosując szafke idealną pod wymiar akwarium  i mając w nim wklejony panel, istnieje też taki problem? Jak to u Was wygląda :)? Zależy mi na tym żeby sól/woda nie zniszczyła mebli czy też czegoś wokół bo będziemy się urządzać od zera, więc szkoda by było żeby coś się uszkodziło...

 

 


DSC 0017[1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz dbał tak będziesz miał,woda sama się nie wydostaje poza akwarium a sól pozostaje po wodzie która wyschnie.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sól wychodziła jedynie przy mocowaniu lampy na ściankach. Powodem tego był zbyt wysoki poziom wody i głęboki montaż łapek lampy. Dokładnie w takiej kostce jak planujesz. Zmieniłem lampę na inną która posiada stopki po zewnętrznej stronie szyb oraz obniżyłem przegrodę która ustala poziom wody w zbiorniku. Od tej pory nie mam problemów z osadzającą się solą. Aż się nudno zrobiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sygen napisał:

jak będziesz dbał tak będziesz miał,woda sama się nie wydostaje poza akwarium a sól pozostaje po wodzie która wyschnie.

zdecydowanie się z kolega zgadzam :)  a nawet jak pojawi się gdzieś poprzez parowanie to można poświecić kilka minut w tyg .i to wyczyścić.


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na osadzającą sie sól nie masz do końca wpływu.. chyba, że idealnie wszystko zaprojektujesz.. niestety aquael jest wyjątkowo problematyczny pod tym względem.. 

Wszystko co nałożone/oparte o szybę, będzie zbierało sól, miejsca gdzie woda 'chlupie' są tak samo narażone 

Chociaż przy takim wymiarze jak planujesz nie powinno być tak ciężko utrzymać czystość:) kwestia dbania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.