Skocz do zawartości
SU1

Roller mat opinia użytkownika .

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
2 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

Leszek jak zamówisz włókniny za więcej niż 29euro to transport masz gratis ale tylko na terenie niemiec ,czyli ja zamówiłem te 75cm szerokości a 200m długości za 30 euro i dlatego tak tanio wyszło.

aha spoko czaję nom ja nie miałem tego luksusu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam tą włókninę i wcale nie jest droga .Dałem za 75cm szerokości a 200m długości 30 Euro.
A masz jakiś patent żeby pociąć ja na mniejsze rolki?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gothmog napisał:

A masz jakiś patent żeby pociąć ja na mniejsze rolki?

Ciąłem nożem z takimi delikatnymi, łagodnymi ząbkami  taki jak do chleba ,dokładność to tak 2-3mm.,jak na pierwsze cięcie to jestem zadowolony .Ale na następny raz muszę coś innego wy myśleć ,bo trzeba się dość namachać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że pracuję w branży rybnej mam noże do filetowania łososia włoskiej firmy Sanelli . Kosztuje 100 ale to jest naprawdę petarda wśród noży jak za 3 dni dojdzie przesyłka to przypuszczam że cięcie będzie przyjemnością , tym bardziej że rolka jest dosyć miękka . Na pewno opiszę tę mam nadzieję przyjemność . Ogólnie nóż musi być cienki na całej szerokości , czyli to musi być nóż do filetowania . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, inmar napisał:

Ja bym to zrobił na mojej pile tarczowej,chyba by poszło.

Ciekawe czy by nie postrzępiło boków ,trzeba by było na próbę przeciąć papier toaletowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w przypadku trzymania wilgoci na zużytej rolce w przypadku zamienników - tą z częścią już zabrudzoną. Jednym z głównych oryginalnej włókniny jest to że po odsączeniu brudu nawijana jest sucha przez co podobno nie śmierdzi w szafce i nic się nie zlewa spowrotem do sumpa. Z tego co pisał przedstawiciel D-D na U.K.Reefers to te włókniny są czymś powlekane, więc to może posłużyć za trop w przypadku szukamia zamienników.

iBEHd4.png

https://www.facebook.com/groups/635624043249200/permalink/1332287406916190/?comment_tracking={"tn"%3A"O"}

Ja byłem bardziej napalony na produkt Innovitech choćby ze względu na większe rolki i wybór gradacji włókniny, ale że trafiła się akurat Clarisea to ją wziąłem. Napewno musi być zawieszona jak najwyżej, żeby spiętrzyć wodę, jednak jak by ktoś znalazł doby zamiennik to sam bym z chęcią spróbował bo wizja kupna rolki co 2 tygodnie nie napawa optymizmem.

Edytowane przez mkkaczy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa takie urządzenie,ale zastanawiam się nad małą popularnością na forum.Nie wiem tylko dlaczego,czy chodzi o koszta zakupu i utrzymania,braku miejsca w sumpach ,albo większość osób nie przywiązuje tak bardzo uwagę do klarowności wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
29 minut temu, inmar napisał:

Fajna sprawa takie urządzenie,ale zastanawiam się nad małą popularnością na forum.Nie wiem tylko dlaczego,czy chodzi o koszta zakupu i utrzymania,braku miejsca w sumpach ,albo większość osób nie przywiązuje tak bardzo uwagę do klarowności wody ?

dochodza dwie sprawy, pomijam kwestie pieniędzy bo to zawsze jest kwestia indywidualna :)

- ludzie się do skarpet, waty, gąbek i wielu podobnych tematów w dużej mierze są to doświadczeni akwaryści i albo nie chca nic zmieniac albo się boją zmian w obu przypadkach jest to w 100% zrozumiała sprawa

- miejsce w sumpie na taki wynalazek trzeba mieć miejsce, chociaz jest jeden człowieczek co bedzie miał taki wynalazek w panelu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe pikorollermat 

sketch-1554028399426.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, dla syna napisał:

Hehehe pikorollermat 

sketch-1554028399426.png

hehe nom składam właśnie do kupy ten pikorollermat nie wiem jak się dałem namówić na to szaleństwo :P

jgnqqb.jpg

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paragon trochę potu wyciśniesz nad tym wynalazkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paragon@inmar

Pozostaje jeszcze jedna kwestia czy 100% odfiltrowanie wody jest pozytywne dla baniaka. Sypiemy papu i jeden przepływ przez rollermat pochłania 100% tego papu. Przepływ idzie 24/24 czyli im więcej karmimy tym więcej wychwytuje. Czy to aż takie cudowne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, dla syna napisał:

@Paragon trochę potu wyciśniesz nad tym wynalazkiem :D

nom niestety a moze stety hehe dla mnie to w sumie sama frajda :P

1 minutę temu, chwialek napisał:

@Paragon@inmar

Pozostaje jeszcze jedna kwestia czy 100% odfiltrowanie wody jest pozytywne dla baniaka. Sypiemy papu i jeden przepływ przez rollermat pochłania 100% tego papu. Przepływ idzie 24/24 czyli im więcej karmimy tym więcej wychwytuje. Czy to aż takie cudowne?

nie wychwytuje 100% daj spokój włóknina ma 20 mikronów hehe ale spokojnie zbiera wizualne farfocle, zastępuje filtr glonowy jest duzo bardziej "kontrolowalny"

ja już nie mam akwarium ale byłem zachwycony juz po kilku dniach o długoterminowym działaniu trzeba juz pytac uzytkowników,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chwialek napisał:

@Paragon@inmar

Pozostaje jeszcze jedna kwestia czy 100% odfiltrowanie wody jest pozytywne dla baniaka. Sypiemy papu i jeden przepływ przez rollermat pochłania 100% tego papu. Przepływ idzie 24/24 czyli im więcej karmimy tym więcej wychwytuje. Czy to aż takie cudowne?

Słuszna uwaga,ale myślę,że w takim wypadku jak karmimy korale lub ryby na ten czas możemy urządzenie wyłączać.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Paragon napisał:

długoterminowym działaniu trzeba juz pytac uzytkowników,

Wszystko zależy czym karmimy korale - światłem czy dodatkami do wody. @AnT jesteś tu dobrym przykładem na odżywienie korali w sposób alternatywny. Może błędnie zakładam ale chyba część pokarmów dopiero w fazie rozmiękania w systemie uwalnia do wody substancje odżywcze konsumowane przez koralowce.
20 mikronów przepustowości to ma czysta włóknina przez którą przepływa ilość wody nie uruchamiająca rollermata. Wraz z przytykaniem włókniny zmniejsza się przepływ i nie jest to już 20 mikronów, a mniej. Karmimy i równocześnie usuwamy pokarm im więcej karmimy tym więcej usuwamy. Im większy przepływ ustawimy na rollermat tym krócej pokarm ma kontakt z wodą i życiem w baniaku. Może mam błędne przemyślenie tematu...

Czy powinniśmy zatem montować go na 100% spływu? @JadwigaMorska Marcinie - Jeśli dobrze pamiętam to jako jeden z pierwszych ukazałeś rollermat - w wersji oryginalnej - jak wyglądają twoje spostrzeżenia po dłuższym okresie użytkowania urządzonka?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawa "głodzenia" korali przez użytkowników skarpet??? Tych jest dużo więcej, a też przy prawidłowym częstym zmienianiu wychwytują większość cząstek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarpety mamy  150  -  250 mikronów , więc teoretycznie jak raz to co w większości SPS    "lubi" najbardziej przepływa , do pewnego czasu oczywiście  . Jak rolki maja 20 mikronów to karmienie proszkami już się  kłóci .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
48 minut temu, dadario napisał:

A jak ma się sprawa "głodzenia" korali przez użytkowników skarpet??? Tych jest dużo więcej, a też przy prawidłowym częstym zmienianiu wychwytują większość cząstek. 

 

45 minut temu, SU1 napisał:

Skarpety mamy  150  -  250 mikronów , więc teoretycznie jak raz to co w większości SPS    "lubi" najbardziej przepływa , do pewnego czasu oczywiście  . Jak rolki maja 20 mikronów to karmienie proszkami już się  kłóci .

Przepraszam wprowadziłem w błąd to jest gęstość 20g/m2 a średnica oczek to  110 µm ( mikronów) 

warto tylko zaznaczyć bo niektórych wprowadza w błąd że jak większa liczba grubsze, a mianowicie, 150 ma większe oczka przepuszcza więcej, 250 ma cieńsze oczka przepuszcza mniej, reasumując 110 µm  jest jak najbardziej ok, ja miałem skarpety 150 i 100 nylonowe przed filtrem automatycznym

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ROLKA 25MB DO CLARISEA 3000

Usuwanie wielkości cząstek: do 20 mikronów .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy Claries to 5000 ? Zalecany przepływ 5000l/h czyli w większych akwariach gdzie mamy dużo mocniejsze pompy nie sprawdzi się bo nie przyjmie całej wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, SU1 napisał:

 ROLKA 25MB DO CLARISEA 3000

Usuwanie wielkości cząstek: do 20 mikronów .

ciekawe to widocznie mają swoją prywatną fabryke włóknin i ich jest inna niż reszta włóknin filtracyjnych przeznaczonych do akwarystyki :P

https://www.teichpoint.de/topclear-filtervlies-rollen-fuer-vliesfilter.html

Przechwytywanie.JPG.28af83619f2a3523fde6b8b2da82a414.JPG

 

1 minutę temu, inmar napisał:

Największy Claries to 5000 ? Zalecany przepływ 5000l/h czyli w większych akwariach gdzie mamy dużo mocniejsze pompy nie sprawdzi się bo nie przyjmie całej wody ?

od zawsze mówiłem tych co pytali 100% sukcesu to odpowiednia włóknina :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, inmar napisał:

nie sprawdzi się bo nie przyjmie całej wody ?

To dajesz trójnik i 2 rollery :)

(ps. przecież są większe - nie jedna firma to produkuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, silvia napisał:

To dajesz trójnik i 2 rollery :)

(ps. przecież są większe - nie jedna firma to produkuje)

to kwestia włókniny Marek, mój ma szerokość 150mm i przepływ 12-14 tyś to żaden problem bierze wszystko na siebie, a tych rollermatów jest cała masa do wyboru do koloru, wewnętrzne zewnętrzne no może w panel nie ma (jeszcze) :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmardo większych zbiorników z gotowych urządzeń przewidziano np. Theiling Rollermat bez dodatkowych spinek, trójników i dublowania sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.