Skocz do zawartości
SU1

Roller mat opinia użytkownika .

Rekomendowane odpowiedzi

Super wiadomość, podaj namiary kupię :)
Nawet kiedy mailem oddzielny temat założyć.. jeśli będzie dobra to super byłoby go podpiąć dla reszty forumowiczów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A średnica rolki jest chyba inna :) więc pozostanie przewinąć włókninę na oryginalną. Tak czy inaczej będziecie się babrać w 3 miesięcznych odchodach.

@Paragon Ciebie oczywiście to nie dotyczy bo wydruk nowej szpuli to znikomy koszt pracy i PLN. Ale koledzy chyba będą jednak musieli przewijać na rolkę rollermata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, chwialek napisał:

A średnica rolki jest chyba inna :) więc pozostanie przewinąć włókninę na oryginalną. Tak czy inaczej będziecie się babrać w 3 miesięcznych odchodach.

@Paragon Ciebie oczywiście to nie dotyczy bo wydruk nowej szpuli to znikomy koszt pracy i PLN. Ale koledzy chyba będą jednak musieli przewijać na rolkę rollermata. 

nie przesadzaj, ja nawijałem przewinięcie rolki z nową włókniną to 5 minut roboty, największy problem to przecięcie na pół :P 

 

12 minut temu, xyz2017 napisał:

Super wiadomość, podaj namiary kupię :)
Nawet kiedy mailem oddzielny temat założyć.. jeśli będzie dobra to super byłoby go podpiąć dla reszty forumowiczów :)

linki są dostpne od dawna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, xyz2017 napisał:

Super wiadomość, podaj namiary kupię :)
Nawet kiedy mailem oddzielny temat założyć.. jeśli będzie dobra to super byłoby go podpiąć dla reszty forumowiczów :)

Parę postów wyżej masz link.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2019 o 12:07, ZielonyAmator napisał:

Dwie rolki - 49 euro z przesyłką. Po ucięciu wyjdzie 800 metrów czyli około 30 groszy za metr. Oryginał to ponad 2 zł za metr. Nie powiem - jest różnica w cenie ;)

Jak Masz jakiegoś znajomego w Niemczech to rolkę 75cm szerokości możesz kupić za 30 Euro ,nie liczą wtedy za transport ,ale to tylko na terenie Niemiec.Ja też tak kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy , projektanci i drukarze doradźcie proszę  na które urządzenie się zdecydować Theiling czy ClariSea ??? Łatwość wymiany wkładu? Trwałość urządzenia, silnika??? Wasze opinie, wrażenia. Mnie osobiście podoba się Theilling ale ClariSea ponoć mniej zużywa włókniny .Z drugiej strony patrząc na instrukcję zakładania wkładu to chyba Theilling ma przewagę ?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownicy , projektanci i drukarze doradźcie proszę  na które urządzenie się zdecydować Theiling czy ClariSea ??? Łatwość wymiany wkładu? Trwałość urządzenia, silnika??? Wasze opinie, wrażenia. Mnie osobiście podoba się Theilling ale ClariSea ponoć mniej zużywa włókniny .Z drugiej strony patrząc na instrukcję zakładania wkładu to chyba Theilling ma przewagę ?
Jacek usuwasz swoją watę, że pytasz o rolki?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam clarisea 5000 przede mną pierwsza wymiana rolki ale jak do tej pory bajka, efekty są bardzo widoczne. Pierwsza rolka poszła w niecały miesiąc ale z druga to już myślę że pod 2 wystarczy bo słyszę różnicę w pracy urządzenia. Jeżeli chodzi o wielkośc to wydaje mi się że nie straszy swoim rozmiarem. Nie widziałem rollermatu więc ciężko porównywać. Co do trudności wymiany rolki to nawet jak była by duża to robisz to i tak raz na 1.5/2 miesiąca więc jak będzie i trzeba wyciągnąć że zbiornika to luz przynajmniej nie zapomni się żeby i go przeczyscic itp. 


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jointela napisał:

Jacek usuwasz swoją watę, że pytasz o rolki?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Nie nic nie zmieniam. Chcę mieć dodatkowy backup i możliwość nie używania waty w razie wyjazdu na kilka dni, taki plan na lato. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie filtr chodzi od połowy lutego. Cała skała wyglądała tak:

IMG_20190104_132021

 

A teraz tak:

20190515_205937

Glony praktycznie zanikły. Moje podejrzenia, że te glony żyją na detrytusie chyba się sprawdziły, bo teraz detrytusu w systemie jest bez porównania mniej i problemu z glonami nie ma.

Filtr działa totalnie bezobsługowo, raz na miesiąc muszę wymienić włókninę. A i to można regulować, bo można jej nawinąć trochę i częściej wymieniać, lub nawinąć całą rolkę i zapomnieć, kiedy była ostatnia wymiana. Trochę się bałem, czy zabrudzona włóknina nie będzie śmierdzieć, ale nie ma się czego bać.

W 3 miesiące poszło mi 1cm włókniny. Rolka zmniejszyła się z 17.5 na 16.5cm. Za dwie rolki dałem 200zł, myślę, że przy obecnym zużyciu styknie na 3 lata albo dłużej.

 

 

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, katani napisał:

Filtr działa totalnie bezobsługowo, raz na miesiąc muszę wymienić włókninę.

Cieszę się bardzo :) , raz na miesiąc wymieniasz, nawijasz do pełna czyli jakieś 40m ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paragon napisał:

Cieszę się bardzo :) , raz na miesiąc wymieniasz, nawijasz do pełna czyli jakieś 40m ?

Niee. nawijam tak, żeby wałek z włókniną miał z 5 cm grubości. łatwiej to potem odkręcać i silnik ma mniej do kręcenia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
13 godzin temu, katani napisał:

Niee. nawijam tak, żeby wałek z włókniną miał z 5 cm grubości. łatwiej to potem odkręcać i silnik ma mniej do kręcenia.

aha spoko ja nawijałem do oporu wystarczało na 3-4 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 dni clarisea 3000, mam pytanie do posiadaczy: jak wymieniacie rolki jak m się wam taśma skończy?dopinacie zszywkami nową taśmę do starej czy wyjmujecie cały filtr z sumpa? u mnie wyjecie i włożenie ponowne całego filtra do sumpa zajmie kupę czasu i 2 osoby , myślałem o tym pomyśle abym nie musiał ciągnąć taśmy miedzy ściankami filtra za każdym razem? próbował ktoś tak ?

Mi taśmy starczy pewnie na 2 tygodnie, dłużej nie, A wam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz okienko z boku to wystarczy na dłużej, nie ma potrzeby przepuszczania 100% wody przez włókninę, co do wymiany zszywacz i podpinka do starej roli jak piszesz, jak chcesz zaoszczędzić to możesz nawet rolkę prać, ale tylko w samej wodzie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tniecie tą fizelinę z Niemiec? Ja spróbuję cała rolkę przeciąć brzeszczotem na 3 części, cięcie tego ręcznie pojedynczo to katorga, ona jest o wiele ciensza od oryginału 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrym nożem idzie jak złoto.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
19 godzin temu, bibik napisał:

Jak tniecie tą fizelinę z Niemiec? Ja spróbuję cała rolkę przeciąć brzeszczotem na 3 części, cięcie tego ręcznie pojedynczo to katorga, ona jest o wiele ciensza od oryginału 

Bardzo ostry nóz jak wyzej idzie jak złoto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 godziny temu, bibik napisał:

Udało się 3 równe części po 10 cm

rolka.jpg

Brawo Ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem wczoraj Clarisea 3000. Mam pytanie jak to podłączyć. Czy wystarczy na bajpasie puścić mu wodę czy jednak lepiej rozwalić całego sumpa i przystosować spływ do urządzenia?

 


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kaktus napisał:

Witam, zakupiłem wczoraj Clarisea 3000. Mam pytanie jak to podłączyć. Czy wystarczy na bajpasie puścić mu wodę czy jednak lepiej rozwalić całego sumpa i przystosować spływ do urządzenia?

 

To zależy od wielkości obiegu i efektów jakich oczekujesz od tego urządzenia. Osobiście, gdyby była możliwość puszczenia 100% wody to bym przerobił spływ i wywalił odpieniacz aby zbilansować zużycie energii elektrycznej. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.